RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Справочник квалификационных характеристик профессий работников
  3. Робiтники. Загальнi професiї робiтникiв гiрничих i гiрничо-капiтальних робiт
  4. Гiрник

Гiрник

1-й розряд

Завдання та обов’язки.
Проводить очищення вагонів, вагонеток, автошляхів і залізничних колій в кар’єрах та розрізах, відкотних виробках, водостічних канав від сміття, породи, мулу. Перевіряє повноту завантаження вагонеток, вагонів та інших транспортних засобів. Обліковує видобування корисних копалин і порід. Забезпечує набір, доставку та облік проб. Оформляє акти на бракування і документи з обліку видобування корисних копалин. Переводить стрілки. Тимчасово охороняє вибухові матеріали на місці провадження підривних робіт, заряджуваних блоків, свердловин, вибухонебезпечної зони під час провадження підривних робіт у кар’єрах та інших об’єктах. Установлює загороджування та попереджувальні знаки, подає і приймає сигнали.

Обмотує шланги. Проводить змащування вагонеток, машин і механізмів. Здійснює збирання відпрацьованих масел та здавання їх на регенерацію. Бере участь у підніманні вагонеток і вагонів, що зійшли з рейок. Бере участь у приготуванні глинистих, цементних, вапняних та інших розчинів. Проводить навантаження, розвантаження і транспортування вантажів. Підбирає за комплектністю і підносить інструмент до місця роботи. Збирає затуплений буровий інструмент і доставляє його в майстерню. Під час ожеледі посипає піском автодороги в кар’єрах, кип’ятить і підносить воду, прибирає пил, хлорує каналізаційні мережі та виконує інші аналогічні роботи, що не вимагають навчання.

Повинен знати: принцип роботи застосовуваних механізмів, пристроїв та інструментів, правила поводження з ними, застосовувані комплекти бурів, їх розміри, форми головок, маршрут доставляння, правила перенесення; способи укладання вантажу і стосу; порядок утримання стрілкових переводів та сигналів; назву та розміщення гірничих виробок і правила безпечного пересування по них; зовнішні ознаки відмінності корисних копалин від породи; встановлену сигналізацію; сорти і властивості мастильних матеріалів, способи їх застосування; порядок обліку виданої корисної копалини; правила ставлення вагонеток, що зійшли з рейок; ознаки класифікації корисних копалин і порід.

Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта, Короткострокове виробниче навчання. Без вимог до стажу роботи.


2-й розряд

Завдання та обов’язки. Проводить підкочування і відкочування вантажних і порожніх вагонеток вручну і механізмами. Керує штовхачами, лебідками, встановленими на робочому місці. Зчіплює, розчіплює вагонетки, причіплює їх до каната лебідок і електровоза та відчіплює. Встановлює і закріплює вагонетки в кліті. Надає допомогу стовбуровому щодо забезпечення правильного і безпечного навантаження та розвантаження кліті. Проводить навантаження і вивантаження матеріалів. Підвозить та підносить матеріали і прилади для сланцювання і білення виробок. Готує розчини. Виконує допоміжні роботи під час пересування рейкових колій рейкопересувачами, формуванні і розформуванні ешелонів та інших аналогічних робіт.

Дезінфікує вигрібні ями. Вибирає породи і сторонні предмети із корисної копалини вручну на конвеєрах, породовідбірних стрічках, майданчиках, у вагонах, сортує корисну копалину з розбиванням великих шматків. Вибирає корисну копалину з гірничої маси, складує, завантажує у транспортні засоби, розвантажує вагонетки перекидачем. Постачає вибухові речовини під наглядом підривника до місць проведення підривних робіт. Готує і подає матеріали забійки. Обслуговує гідроелеватори, ковшові елеватори, землесоси.

Стежить за рівномірним надходженням пульпи в зумпф елеваторів і землесосів. Усуває забиття всмоктувача або повітряні пробки. Видаляє із пульпи сторонні та великі предмети вручну або за допомогою пристроїв. Очищає горловини всмоктувача, всмоктувальних рукавів, колосникового грохота над зумпфом. Очищає і ремонтує колодязі. Усуває дрібні неполадки в роботі обслуговуваного обладнання та механізмів. Приймає, зберігає і видає малоцінний інвентар.

Повинен знати: будову і правила експлуатації штовхачів, лебідок, затворів бункерів та інших обслуговуваних механізмів; принцип роботи гідроелеваторів, ковшових елеваторів, землесосів; будову всмоктувача і схему пульпопроводів; типи і призначення вагонеток та інших посудин переміщення, правила і порядок їх відкачування; схему шляхових маршрутів; види зчепів; способи зчеплення вагонеток і причеплення їх до каната, електровоза; сорти корисних копалин; зовнішні ознаки відмінності корисної копалини від пустої породи; допустимі норми втрат під час вибірки корисної копалини; способи розбирання і відділення породи без пошкодження корисної копалини; призначення інертного пилу, норми його витрат і правила зберігання; призначення розчинів і методи їх приготування; правила роботи на транспорті; правила поводження, зберігання і перенесення вибухових матеріалів; властивості вибухових матеріалів; вимоги Державного стандарту до корисної копалини; правила установлення загородження; установлену сигналізацію.

Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією гірника 1 розряду не менше 0,5 року.


3-й розряд

Завдання та обов’язки. Проводить розвантаження і навантаження гірничої маси на механізованих естакадах, керує механізмами естакади, регулює навантаження і розвантаження. Бере участь під керівництвом підривника в зарядженні свердловин і шпурів, у доставленні вибухових речовин до місця проведення вибухових робіт. Проводить буріння шпурів і підбурків вручну. Виконує підсобно-допоміжні роботи під час буріння стовбурів шахт і шурфів повним перерізом. Підбирає і заготовляє елементи кріплення та опалубки. Виготовляє і ремонтує елементи кріплення для обшивання вентиляційних стовбурів шахт, дерев’яних труб, трапів, люків, драбин, помостів та інших облаштувань ходових відділень гірничих виробок. Обладнує і ремонтує естакади, дозувальні пристрої, виконує інші теслярські роботи на відкритих гірничих роботах.

Повинен знати: будову механізованих естакад; правила регулювання розвантаження гірничої маси на естакадах у відвал; види і розміри застосовуваного кріплення та супутніх матеріалів; основні правила, пов’язані з зарядженням шпурів і свердловин; конструкції дерев’яних споруд; властивості та сорти дерева різних порід; вади дерева і причини його псування.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією гірника 2 розряду не менше 1 року.


Ищете работу?

Ищете персонал?

↑ Наверх