Завдання та обов’язки. Організовує роботу з обліку та контролю якості торфу та комплектності торф’яної продукції, що випускається на закріпленій дільниці, відповідності її до стандартів, нормалей, технічних умов. Забезпечує оформлення технічної документації, яка засвідчує якість торфу та наявність компонентів у торф’яній продукції, бере участь у здаванні готової продукції. Здійснює поточний та контрольний облік щодо кількості та якості видобутої та перероблюваної торф’яної продукції.
Стежить за технічним станом контрольно-вимірювальних засобів, наявністю їх на робочих місцях та правильною їх експлуатацією. Бракує нестандартну торф’яну продукцію, веде облік некондиційного торфу, аналізує причини браку та виникнення виробничих дефектів готової продукції, розглядає рекламації, а також бере участь у розробленні та впровадженні заходів щодо підвищення якості продукції, запобігання браку, усунення причин, що спричиняють випуск неякісної продукції. Контролює дотримання працівниками виробничої та трудової дисципліни, виконання ними правил і норм щодо охорони праці та протипожежної безпеки.
Повинен знати: технологічні процеси та режими виробництва;
технічні вимоги до сировини, матеріалів, комплектувальних виробів та готової продукції; чинні у виробництві нормалі, технологічні інструкції, стандарти, технічні умови; системи, засоби та методи технічного контролю виробництва; методи відбору проб, порядок маркування та пакування продукції; види виробничого браку, методи щодо його запобігання та усунення; порядок оформлення технічної документації щодо якості продукції, послуг, робіт; правила охорони праці та протипожежної безпеки.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за професією не менше 2 років.