Завдання та обов’язки. Організовує облік кількості та якості продукції із торфу і на основі торфу, здійснює контроль за дотриманням технологічного процесу добування та перероблення торфу, проведенням операцій щодо обліку кількості й якості торфопродукції відповідно до затверджених інструкцій. Контролює правильність оброблення первинних документів щодо обліку торфу контрольними майстрами, а також правильність ведення всієї документації щодо обліку торфу на виробничих дільницях.
Здійснює контроль за станом контрольно-вимірювальних приладів, що використовуються для обліку торфу та готової торф’яної продукції. Організовує та бере участь у перевірках якості торфу. Розглядає та аналізує рекламації щодо якості продукції, якості робіт, готує та веде переписку з заявниками претензій. Вивчає причини, що погіршують якість торфу і торф’яної продукції, робіт, випуск браку, бере участь у розробленні та впровадженні заходів щодо їх усунення. Готує висновки про відповідність якості торфу, що надходить для виробництва торф’яної продукції. Веде облік рекламацій та інших документів щодо якості продукції та готує відповіді заявникам претензій.
Бере участь в атестації якості продукції, в підготовці заходів, пов’язаних з впровадженням нових стандартів, нормалей та технічних умов на видобування торфу та випуск торф’яної продукції, а також у розробленні та впровадженні найдосконаліших систем та методів контролю.
Веде реєстрацію та облік чинних державних стандартів та технічних умов, що надходять на торф’яну продукцію, яку випускає підприємство та впроваджує їх у виробництво. Здійснює своєчасне та правильне ведення встановлених форм обліку та звітності.
Повинен знати: положення, інструкції та інші керівні матеріали, які визначають діяльність підрозділів технічного контролю; технологію виробництва; технічні вимоги до сировини, матеріалів та готової продукції; чинні стандарти, норми, технічні умови, системи, методи та засоби технічного контролю в галузі і на підприємстві; правила технічної експлуатації підприємств торф’яної промисловості; види виробничого браку, методи його запобігання та усунення; порядок подання та розгляду рекламацій щодо якості сировини, матеріалів і готової продукції; правила охорони праці та протипожежної безпеки; основи трудового законодавства.
Кваліфікаційні вимоги.
Провідний інженер (з обліку та контролю якості торфу): повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією інженера (з обліку та контролю якості торфу) I категорії не менше 2 років.
Iнженер (з обліку та контролю якості торфу) I категорії:
повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації; для магістра — без вимог до стажу роботи, для спеціаліста — стаж роботи за професією інженера (з обліку та контролю якості торфу) II категорії не менше 2 років, для бакалавра — не менше 3 років.
Iнженер (з обліку та контролю якості торфу) II категорії:
повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст, бакалавр) та підвищення кваліфікації; для спеціаліста — без вимог до стажу роботи; для бакалавра — стаж роботи за професією інженера (з обліку та контролю якості торфу) не менше 2 років.
Iнженер (з обліку та контролю якості торфу): повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст, бакалавр), без вимог до стажу роботи.