ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ ІНЖЕНЕРА-ГІДРОТЕХНІКА
I. Загальні положення
- Інженер-гідротехнік безпосередньо підпорядковується _______________.
- Інженер-гідротехнік виконує вказівки _______________.
- Інженер-гідротехнік заміняє _______________.
- Інженера-гідротехніка заміняє _______________.
- Повинен знати:
- Водний кодекс, Кодекс про землю і надра, Закон “Про меліорацію земель”, вимоги природоохоронних, санітарних та інших органів;
- правила технічної експлуатації, положення, інструкції та інші керівні матеріали щодо ремонту та утримання гідротехнічних споруд;
- технологію проведення гідротехнічних робіт;
- основи геодезії, гідротехніки та гідравліки;
- технічний стан обслуговуваних об’єктів, ведення оперативного обліку та звітності, економіку та організацію виробництва, праці та управління;
- правила і норми охорони праці, виробничої санітарії, протипожежного захисту.
- Кваліфікаційні вимоги:
Провідний інженер-гідротехнік: повна вища освіта за спеціальністю “Гідромеліорація” (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації: для магістра — стаж роботи за професією інженера-гідротехніка I категорії — не менше 1 року, спеціаліста — стаж роботи за професією інженера-гідротехніка I категорії — не менше 2 років.
Інженер-гідротехнік I категорії: повна вища освіта за спеціальністю “Гідромеліорація” (магістр, спеціаліст): для магістра — без вимог до стажу роботи; спеціаліста — підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією інженера-гідротехніка II категорії не менше 1 року.
Інженер-гідротехнік II категорії: повна вища освіта за спеціальністю “Гідромеліорація” (магістр, спеціаліст): для магістра — без вимог до стажу роботи; для спеціаліста — стаж роботи за професією інженера-гідротехніка — не менше 1 року.
Інженер-гідротехнік: повна вища освіта напряму підготовки “Водні ресурси” (спеціаліст). Без вимог до стажу роботи.
- _________________________________________________________________.
- _________________________________________________________________.
II. Завдання та обов'язки
- Організовує виконання технологічних процесів під час створення і функціонування водогосподарських об’єктів:
- проводить підготовку виробництва та забезпечує виконання технологічних процесів;
- проводить випробування і вимірювання основних параметрів технологічних процесів та здійснює перевірку їх відповідності до проектних параметрів і нормативів;
- організовує виконання робіт зі створення водогосподарських об’єктів;
- розробляє та доводить виробничі завдання до ланок і бригад та забезпечує їх виконання;
- розробляє і оформляє інформаційну та звітну документацію, складає дефектні відомості та зміни до технічних паспортів, складає первинну кошторисну та виконавчу документацію і звітність, визначає виконавців, вносить пропозиції щодо фінансування робіт з нагляду, догляду за роботою систем, проведення поточного, капітального ремонтів, здійснює контроль за їх виконанням і приймає виконані роботи.
- Забезпечує функціонування водогосподарських об’єктів:
- організовує проведення поточних і аварійних ремонтів гідромеліоративних систем та споруд;
- забезпечує підготовку водогосподарських об’єктів, машин механізмів та обладнання до роботи;
- розробляє плани водопідготовки, водоподачі і водовідведення;
- здійснює технічну експлуатацію водогосподарських об’єктів;
- забезпечує раціональний розподіл води в мережі між користувачами та функціонування технологічного обладнання, організовує разом із землекористувачами, власниками меліорованих земель розроблення та упровадження системи інженерних заходів щодо забезпечення технологічної цілісності функціонування водогосподарських об’єктів.
- Забезпечує пропускання повеней і паводків та підготовку водогосподарських об’єктів до вегетаційного сезону та проведення ремонтно-відновлювальних робіт.
- Здійснює вхідний, операційний контроль якості водогосподарських мереж та споруд, виконує обстеження технічного стану водогосподарських мереж та споруд, виявляє відмови та пошкодження, розробляє заходи щодо їх запобігання і усунення, удосконалення або реконструкції; проводить спостереження за впливом водогосподарських мереж і споруд на стан навколишнього природного середовища і оцінює наслідки використання обраних технологій, сировини та матеріалів, можливість застосування безвідходних технологій, а також вторинного використання відходів виробництва; проводить контроль і дає висновки про відповідність матеріалів, виробів і конструкцій технічної документації на виробництві; проводить поопераційний контроль якості виконаних робіт під час створення і функціонування гідромеліоративних систем та споруд.
- Здійснює контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог та вимог з охорони праці, організовує розслідування нещасних випадків та аварій робіт; технічні характеристики, конструктивні особливості і режими роботи меліоративних об’єктів, перспективи їх розвитку; оплату праці й управління.
- _________________________________________________________________.
- _________________________________________________________________.
III. Права
Інженер-гідротехнік має право:
- Ознайомлюватися з проектами рішень керівництва підприємства, що стосуються його діяльності.
- Брати участь в обговоренні питань, що стосуються виконання його обов'язків.
- Вносити на розгляд керівництва підприємства пропозиції щодо покращання роботи, пов'язаної з обов'язками, що передбачені цією інструкцією.
- В межах своєї компетенції повідомляти керівництву підприємства про всі недоліки, виявлені в процесі його діяльності, та вносити пропозиції щодо їх усунення.
- Вимагати від керівництва підприємства сприяння у виконанні ним посадових обов'язків.
- _________________________________________________________________.
- _________________________________________________________________.
IV. Відповідальність
Інженер-гідротехнік несе відповідальність:
- За неналежне виконання або невиконання своїх посадових обов'язків, а також за невикористання або неповне використання своїх функціональних прав, що передбачені цією посадовою інструкцією, - в межах, визначених чинним законодавством України про працю.
- За правопорушення, скоєні в процесі здійснення своєї діяльності, - в межах, визначених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством України.
- За завдання матеріальної шкоди - в межах, визначених чинним цивільним законодавством та законодавством про працю України.
- _________________________________________________________________.
- _________________________________________________________________.
|