ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ ПРОВIЗОРА-КОСМЕТОЛОГА
I. Загальні положення
- Провiзор-косметолог безпосередньо підпорядковується _______________.
- Провiзор-косметолог виконує вказівки _______________.
- Провiзор-косметолог заміняє _______________.
- Провiзора-косметолога заміняє _______________.
- Повинен знати:
- чинне законодавство про охорону здоров’я та нормативні документи, що регламентують діяльність органів управління та закладів охорони здоров’я, підприємств та закладів парфумерно-косметичної галузі, організацію фармацевтичної служби;
- основи права в медицині;
- права, обов’язки та відповідальність провізора-косметолога;
- номенклатуру лікарських, парфумерно-косметичних засобів;
- косметичні та фармакотерапевтичні властивості косметичних та лікарських засобів;
- методи дослідження ефективності та безпеки косметичних засобів;
- загальні принципи розробки нових та вдосконалення існуючих рецептур парфумерно-косметичних засобів;
- технологію виготовлення парфумерно-косметичних та лікувально-косметичних засобів промислового та екстемпорального виробництва;
- систему контролю якості парфумерно-косметичних та лікарських засобів на стадіях розробки, виготовлення, транспортування, зберігання та споживання;
- методи дослідження та оцінки ринку парфумерно-косметичних товарів та послуг;
- організацію підприємницької діяльності;
- нормальну та патологічну фізіологію шкіри та її придатків;
- методи та засоби гігієнічного, декоративного та лікувально-косметичного догляду;
- правила оформлення документації;
- передові інформаційні та Iнтернет технології;
- сучасну наукову літературу та науково-практичну періодику за фахом, методи її аналізу та узагальнення.
- Кваліфікаційні вимоги:
Провізор-косметолог вищої кваліфікаційної категорії: повна вища освіта (спеціаліст, магістр) за напрямом підготовки “Фармація”, спеціальністю “Технологія парфумерно-косметичних засобів” з наступною Спеціалізацією за фахом “Провізор-косметолог”. Підвищення кваліфікації (курси удосконалення, стажування, передатестаційні цикли, тощо). Наявність сертифіката провізора-спеціаліста та посвідчення про присвоєння (підтвердження) вищої кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності. Стаж роботи за фахом понад 10 років.
Провізор-косметолог I кваліфікаційної категорії: повна вища освіта (спеціаліст, магістр) за напрямом підготовки “Фармація”, спеціальністю “Технологія парфумерно-косметичних засобів” з наступною спеціалізацією за фахом “Провізор-косметолог”. Підвищення кваліфікації (курси удосконалення, стажування, передатестаційні цикли, тощо). Наявність сертифіката провізора-спеціаліста та посвідчення про присвоєння (підтвердження) I кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності. Стаж роботи за фахом понад 7 років.
Провізор-косметолог II кваліфікаційної категорії: повна вища освіта (спеціаліст, магістр) за напрямом підготовки “Фармація”, спеціальністю “Технологія парфумерно-косметичних засобів” з наступною спеціалізацією за фахом “Провізор-косметолог”. Підвищення кваліфікації (курси удосконалення, стажування, передатестаційні цикли, тощо). Наявність сертифіката провізора-спеціаліста та посвідчення про присвоєння (підтвердження) II кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності. Стаж роботи за фахом понад 5 років.
Провізор-косметолог: повна вища освіта (спеціаліст, магістр) за Напрямом підготовки “Фармація”, спеціальністю “Технологія парфумерно-косметичних засобів” з наступною спеціалізацією за фахом “Провізор-косметолог”. Наявність сертифіката провізора-спеціаліста. Без вимог до стажу роботи.
- _________________________________________________________________.
- _________________________________________________________________.
II. Завдання та обов'язки
- Керується чинним законодавством України про охорону здоров’я та нормативно-правовими актами, що визначають діяльність органів управління та закладів охорони здоров’я.
- Забезпечує технічну підготовку виробництва парфумерно-косметичних засобів у промислових умовах, впроваджує технологічний процес їх виробництва.
- Складає нормативно-технічну документацію виробництва парфумерно-косметичних засобів.
- Розробляє нові та вдосконалює існуючі рецептури парфумерно-косметичних засобів, проводить маркетинговий пошук з питань їх конкурентоспроможності.
- Проводить стандартизацію та сертифікацію парфумерно-косметичної продукції, контролює якість, досліджує ефективність та безпеку парфумерно-косметичних засобів.
- Виготовляє та контролює якість лікувально-косметичних та косметичних засобів екстемпорального виробництва.
- Надає косметологічну допомогу населенню.
- Визначає та впроваджує раціональну технологію декоративного, гігієнічного та лікувально-косметичного догляду за шкірою та її придатками згідно з індивідуальними особливостями клієнта.
- Здійснює фармацевтичну опіку з метою визначення патологічного стану шкіри та її придатків.
- Консультує населення з питань раціонального застосування косметичних препаратів та косметичних процедур.
- Забезпечує населення та лікувально-профілактичні заклади лікарськими косметичними засобами та іншими товарами медичного призначення.
- Постійно удосконалює свій професійний рівень.
- _________________________________________________________________.
- _________________________________________________________________.
III. Права
Провiзор-косметолог має право:
- Ознайомлюватися з проектами рішень керівництва підприємства, що стосуються його діяльності.
- Брати участь в обговоренні питань, що стосуються виконання його обов'язків.
- Вносити на розгляд керівництва підприємства пропозиції щодо покращання роботи, пов'язаної з обов'язками, що передбачені цією інструкцією.
- В межах своєї компетенції повідомляти керівництву підприємства про всі недоліки, виявлені в процесі його діяльності, та вносити пропозиції щодо їх усунення.
- Вимагати від керівництва підприємства сприяння у виконанні ним посадових обов'язків.
- _________________________________________________________________.
- _________________________________________________________________.
IV. Відповідальність
Провiзор-косметолог несе відповідальність:
- За неналежне виконання або невиконання своїх посадових обов'язків, а також за невикористання або неповне використання своїх функціональних прав, що передбачені цією посадовою інструкцією, - в межах, визначених чинним законодавством України про працю.
- За правопорушення, скоєні в процесі здійснення своєї діяльності, - в межах, визначених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством України.
- За завдання матеріальної шкоди - в межах, визначених чинним цивільним законодавством та законодавством про працю України.
- _________________________________________________________________.
- _________________________________________________________________.
|