Коли підвертається можливість будувати кар'єру в іншому місті, багато людей сумніваються, чи варто затівати переїзд. З'являються страхи перед змінами й сумніви: а що, якщо не «зростеться», і чи варто міняти місце проживання заради роботи? Адже доведеться не тільки звикати до нового колективу, але й пізнавати місто, заводити друзів і заново облаштовувати побут. Як зрозуміти, чи варто спробувати, і що потрібно врахувати, якщо все-таки прийнято рішення про переїзд, – поговоримо нижче.
На одній шальці терезів – побут, налагоджене життя у знайомому місці з друзями та близькими. На іншій – нові можливості в роботі, перспектива кар'єрного зростання. Що може підштовхнути другу чашу? Такі фактори, як бажання, впевненість у своєму рішенні та подолання страхів.
Іншими словами, перш ніж зважитися, варто докладніше дізнатися про нове місто, оцінити перспективи, можливості. Готові ризикувати заради світлого майбутнього? Тоді робіть це з розумом, розглянувши всі аспекти, від яких залежить успіх переїзду.
Щоб переїзд виправдав очікування й доставив мінімум дискомфорту, варто обдумати наступні аспекти:
Тепер поетапно розглянемо кожен аспект, щоб точно зрозуміти, чи варто затівати переїзд.
Звичайно, якщо переїзд передбачається заради підкорення професійних вершин, то саме перспективи працевлаштування варто враховувати перш за все. Краще їхати на вже наявне місце в компанії. Це дасть упевненість у завтрашньому дні, дозволить більш чітко розуміти свої перспективи, вигоду.
Але буває, що люди зриваються з місця в пошуку нової роботи, не маючи конкретних вакансій на прикметі. Ризиків у таких ситуаціях більше. Не факт, що зразу після переїзду вдасться знайти перспективне місце з високим окладом. Тому варто заздалегідь підготувати надійну фінансову подушку або бути готовим спершу працювати на рядових посадах, де можна отримувати щоденну або щотижневу заробітну плату. Наприклад, можна влаштуватися офіціантом, кур'єром (до речі, відмінна можливість вивчити місто), розповсюджувачем листівок та ін. При цьому не забувати паралельно шукати вакансію мрії й ходити по співбесідах.
Добре, якщо в новому місті є, до кого приїхати, або компанія надає квартиру співробітникам. Але можливий варіант, що доведеться самому шукати житло. Щоб не залишитися без даху над головою, рекомендуємо ще до переїзду вивчити ринок нерухомості в новому місті, ціни на оренду. Так можна відразу зрозуміти рівень витрат, прикинути, чи достатньо буде заробітку для оплати житла.
Переїзд до нового міста – це завжди знайомство з самим населеним пунктом. Як мінімум він не повинен викликати відторгнення й негативних емоцій. Добре, якщо місто потенційно подобається й викликає інтерес.
Варто також врахувати інфраструктуру, від цього безпосередньо залежить комфорт проживання в населеному пункті. Якщо переїзд до мегаполіса – хвилюватися не варто, проблем, скоріш за все, не буде. Інша справа – провінційне місто або навіть режимний об'єкт – у таких населених пунктах часто інфраструктура залишає бажати кращого. Тому варто розібратися з цим питанням до переїзду, щоб розуміти, чи влаштують вас такі умови.
Щоб переїзд був затіяний не марно, варто ще на стадії прийняття рішення тверезо оцінити, на що розраховувати. Насамперед уваги заслуговують перспективи розвитку на новому робочому місці. Добре, якщо вони чіткі й райдужні. А от коли немає визначеності, переїзд може виявитися справжнім квестом на виживання.
Емоційні труднощі завжди супроводжують переїзд. Слід усвідомити, що в новому місті вас будуть оточувати незнайомі люди, маршрути, об’єкти. Варто морально підготуватися до серйозних змін, а щоб вони далися легше, рекомендуємо постаратися швидше завести знайомих і підтримувати зв'язок з рідними та друзями через телефон, у соцмережах. Також враховуйте, чи готові ви до знайомства з масою нових людей. Якщо плануєте переїзд, то цього не уникнути. І від комунікативних навичок безпосередньо залежить психологічний комфорт.
Слід врахувати думку тих, кого ваш переїзд може торкнутися: сім'ї, друзів, коханих. Особливо важливо обговорити момент зміни місця проживання з тими, кого плануєте взяти з собою (або залишити вдома) – дружиною, дітьми. Усі у вашому близькому оточенні повинні бути готові до змін і підтримувати вас. Якщо ні, то варто ще раз обдумати плани та розставити пріоритети.
Без ентузіазму й натхнення складно буде зберігати позитив під час переїзду та облаштування на новому місці. Але якщо настрій дійсно радісний, то вперед пакувати валізу, щоб підкорювати нові горизонти.
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.
Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.
Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.
Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.
Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.