Як ви уже здогадалися, в цій статті поговоримо не про свято усіх закоханих, а про інше цікаве свято, яке причетні до комп’ютерних спеціальностей люди святкують сьогодні. До вашої уваги – матеріал від Jobs.ua про День комп’ютерника, жінок-програмісток та їхню любов до науки.
Здавалося б, кому прийшло на думку 14-те лютого зробити також День комп’ютерника, на додачу до Дня всіх закоханих? Але цю дату взяли не зі стелі: в 1946-му році був створений ENIAC, перший комп’ютер у світі. Звичайно, він був величезним і громіздким, але початок новій ері було покладено. В нашій країні це свято вперше відсвяткували, до речі, тільки в 2009-му році.
Любов – невмируща сила, погоджуєтесь із цим твердженням? Любов до коханої людини, любов до світу, до улюбленої справи здатна творити дива: люди долають найбільші труднощі, тільки щоб досягти бажаного. Жінкам на шляху до виборювання своїх прав – в науці і суспільстві – довелося нелегко. І все ж завдяки таким жінкам, як Ада Лавлейс, Карен Спарк Джонс, Бетті Холбертон до жінок-програмісток почали ставитися з повагою. І є за що, дорогі читачі, є за що: приміром, Карен Спарк Джонс, яка написала дисертацію «Синонімія і семантична класифікація», своїми ідеями значно випередила наукові досягнення свого часу (1960-ті рр.). Комп’ютерниця своїм життєвим прикладом з успіхом довела, що жінки нічим не поступаються чоловікам в питаннях інтелекту та розуму, просто потрібно дати їм можливість навчатися, реалізовувати свої цілі і плани. Їй належить фраза «Інформатика занадто важлива, щоб залишати її тільки чоловікам». Що цікаво, Карен Спарк Джонс була переконана, що жінки у програмуванні можуть поглянути на ту ж саму проблему під іншим кутом зору. Це вносить різноманітність у процес розробки і відкриває нові перспективи, вважала ця винахідниця, основною спеціалізацією якої була обробка мови та інформації в Кембриджі.
До речі, про Аду Лавлейс. Дочка видатного поета Байрона, Ада теж залишила помітний слід в історії, хоча прожила всього лиш 36 років. Саме вона здійснила опис ранньої версії обчислювальної машини Чарльза Беббіджа, і може по праву вважатися однією з найперших програмістів в історії, а такі звичні усім комп’ютерникам терміни як «цикл» та «робоча комірка», у вжиток ввела саме вона. Нагадуємо, це середина 19-го століття, коли відсоток жінок у науці, як і в інших сферах життя, був просто мізерним.
Бетті Холбертон – ще одна чудова жінка-винахідниця, про яку згадувалось вище у статті. Якщо ви цікавилися процесом створення першого у світі комп’ютера, вам знайоме це прізвище, адже Бетті Холбертон належить до групи вчених, які займалися розробкою ENIAC’а. В мережі навіть можна відшукати старе чорно-біле фото, на якому зображений і комп’ютер, і сама розробниця. Окрім неї, в групі розробників працювало ще п’ять жінок, яких так і називали – «ENIAC girls».
І, нарешті, згадаємо ще одну чудову винахідницю – Хеді Ламар, яка з дитинства любила математику. І не тільки математику – свого часу її акторські здібності і врода поставили на вуха весь Голлівуд! Її акторська гра і внесок у кінематограф були удостоєні зірки на голлівудській Аллеї Слави. А в історії науки та технологій вона назавжди залишиться винахідницею, яка разом із композитором Джорджем Антейлом розробила технологію, що лягла в основу сучасного безпровідного зв’язку: як мобільного зв’язку, так і Wi-Fi, GPS і Bluetooth.
Вітаємо усіх читачів нашого сайту з цими чудовими святами, а також святом книгодарування, між іншим. Читайте чудові книги, даруйте їх коханим і все буде добре!
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?