Багато людей, перебуваючи на карантині, зіткнулися з серйозною проблемою: пошук нової роботи. Так, роботу зараз знайти складно, але «складно» не означає «неможливо». Зараз, як ніколи раніше, доводиться прикладати значних зусиль в цьому напрямку, але Jobs.ua вбачають тут позитивний момент: це може стати ключовим фактором власного зростання. В зв’язку з цим постає питання – якими важливими компетенціями слід володіти, щоб відшукати роботу в наш непростий час?
Зрозуміло, що кожна людина особлива, тому для окремо взятої особистості знайдеться свій рецепт успіху. Але, опановуючи зазначені нижче навички, ви зможете вигідно вирізнитися серед інших людей, підвищити свою конкурентоздатність на ринку праці.
Буває, ми не звертаємо уваги на нові ідеї, тому що одразу зараховуємо їх до бракованих, нереальних, нездійсненних. А все тому, що рамки нашого сприйняття не дозволяють прийняти певну ідею і спробувати поглянути на неї під іншим кутом зору. Якби великі винахідники та мислителі з легкістю відкидали нові та незвичні ідеї, ми жили б зовсім у іншому світі.
Тому важливо навчитися усвідомленості, яка дає змогу приймати ефективні рішення. Коли ви вчитеся робити цінні висновки, інформація, яку ви отримуєте ззовні, не зникає безслідно – вона переходить на якісно інший рівень.
Гнучкість – критично важливий навик, якщо хочете досягнути омріяних цілей. І неважливо, які це цілі – пошук роботи чи опанування нової спеціальності. Гнучкість дає можливість самовдосконалюватися, а застосування системного підходу дасть змогу краще зрозуміти поставлені перед собою задачі і спосіб їхнього досягнення.
Якщо хочете отримати достойну роботу, будьте готові проявляти ініціативу. Сміливість у прийнятті рішень, вміння брати на себе відповідальність у всі часи високо цінувалися. Щоб вміти грамотно донести свою думку до інших людей, вчіться будувати ефективний діалог.
В наш час величезну перевагу мають люди, які вміють концентруватися на поставлених задачах і не відволікатися на сторонні подразники. А таких подразників знайдеться чимало – соцмережі і месенджери, перегляд стрічки новин і т.д. Навчіться розподіляти свої сили і правильно розставляти пріоритети.
Розвиваючи критичне мислення, ми вчимося відфільтровувати непотрібну інформацію. Більше того – шкідливу інформацію, яка не несе в собі нічого корисного, а от з рівноваги може вибити запросто. Вчіться нестандартно мислити, щоб вміти знаходити оригінальні способи вирішення найрізноманітніших завдань. Роботодавець, який цінує своїх працівників і розглядає їх як найважливіший ресурс своєї компанії, обов’язково оцінить ваші здібності.
Працюючи в команді, можна досягнути значно більших результатів, ніж виконувати ту ж саму роботу самостійно. Також потрібно вміти розподіляти роботу між членами команди, враховуючи особливості кожної людини. Ще один важливий навик, щоб ефективно працювати з колективом – вміння стимулювати підлеглих чи колег на досягнення спільної цілі.
Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.
Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.