Кабінет міністрів України 3 червня нарешті схвалив проект нового закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі", про це за інформацією Jobs.ua, повідомила прес-служба Міністерства соціальної політики країни.
Норми прийнятого документа передбачають автоматичне призначення пенсії, для якого не потрібне особисте звернення особи. На думку авторів документу, такий механізм нарахування дозволить людині самостійно вибирати автоматичне призначення або відстрочку виходу на пенсію.
Також, Пенсійний фонд України повинен автоматично інформувати людину про настання в неї права на призначення пенсії та орієнтовний розмір таких виплат.
Фактично, це означає про наявність впевнених кроків до відмови від паперових трудових книжок. Законодавчі підстави для автоматичного призначення пенсій за віком в особистому електронному кабінеті особи на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду дозволять більш сучасно корегувати це питання в країні.
Зокрема, у Міністерстві зазначили, що існуючий наразі оригінал паперової трудової книжки будуть передаватимуть на зберігання особі-працівнику, як офіційний документ. Якщо людина побажає продовжити ведення обліку свого робочого стажу у такому форматі, роботодавець буде зобов'язаний паралельно вносити інформацію також й у паперовий зразок трудової книжки.
До речі, перший раз, законопроект про появу електронних трудових книжок №2686 було зареєстровано у Верховній Раді ще 27 грудня минулого 2019 року, при цьому також, він був узгоджений у всіх необхідних профільних комітетах. Проте, вже 4 березня поточного 2020 року проект було відкликано у зв'язку з тим, що в країні змінився уряд.
Ще до цього, трохи раніше Пенсійний фонд України надав старт новому сервісу на веб-порталі електронних послуг, який дозволяє громадянам країни переглядати відомості про власну трудову діяльність. У такому варіанті "Електронної трудовій книжці" відображається вся належна інформація про усі трудові відносини особи-працівника, що надходять за даними звітних відомостей, які надсилає його поточний роботодавець. Також, у цьому реєстрі можна переглянути всю інформацію про сплачені страхові внески, починаючи з 1998 року.
З приходом Трампа в Овальний кабінет очікуються зміни в багатьох сферах американського життя. Маск і Рамасвамі нещодавно заявили, що віддалена робота була «привілеєм ковідного часу», а в 2025 році федеральні службовці повинні відвідувати офіс п’ять днів на тиждень. Наскільки правдивими є їхні судження, і що загалом в перспективі може змінитися цьогоріч на американському ринку праці, з’ясовували Jobs.ua.
Прояви дискримінації на співбесідах зазвичай не вибиваються зі стандартного кола питань. Хоча іноді HR-спеціалісти можуть і здивувати. Сьогодні з’ясовуємо, як відповідати кандидату в подібних ситуаціях.
Ще в часи пандемії фрилансерські заробітки для багатьох українців стали справжнім порятунком. Відтак чимало батьків усвідомили просту істину: потрібно не лише вчити дітей фінансовій грамотності, а й зацікавлювати дитину фрилансом. Як це робити? Детальніше читайте в статті.
Робочі зустрічі не завжди минають ефективно, бажані результати залежать від низки факторів. Чому так відбувається і як цьому запобігти, — читайте в статті.
Насправді це серйозна проблема багатьох людей, тобто вміння працювати з власною агресією. З’ясуємо разом з Jobs.ua, як правильно працювати з агресією і знайти їй краще застосування, аніж ображати одне одного в соцмережах.