Кабінет міністрів України 3 червня нарешті схвалив проект нового закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі", про це за інформацією Jobs.ua, повідомила прес-служба Міністерства соціальної політики країни.
Норми прийнятого документа передбачають автоматичне призначення пенсії, для якого не потрібне особисте звернення особи. На думку авторів документу, такий механізм нарахування дозволить людині самостійно вибирати автоматичне призначення або відстрочку виходу на пенсію.
Також, Пенсійний фонд України повинен автоматично інформувати людину про настання в неї права на призначення пенсії та орієнтовний розмір таких виплат.
Фактично, це означає про наявність впевнених кроків до відмови від паперових трудових книжок. Законодавчі підстави для автоматичного призначення пенсій за віком в особистому електронному кабінеті особи на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду дозволять більш сучасно корегувати це питання в країні.
Зокрема, у Міністерстві зазначили, що існуючий наразі оригінал паперової трудової книжки будуть передаватимуть на зберігання особі-працівнику, як офіційний документ. Якщо людина побажає продовжити ведення обліку свого робочого стажу у такому форматі, роботодавець буде зобов'язаний паралельно вносити інформацію також й у паперовий зразок трудової книжки.
До речі, перший раз, законопроект про появу електронних трудових книжок №2686 було зареєстровано у Верховній Раді ще 27 грудня минулого 2019 року, при цьому також, він був узгоджений у всіх необхідних профільних комітетах. Проте, вже 4 березня поточного 2020 року проект було відкликано у зв'язку з тим, що в країні змінився уряд.
Ще до цього, трохи раніше Пенсійний фонд України надав старт новому сервісу на веб-порталі електронних послуг, який дозволяє громадянам країни переглядати відомості про власну трудову діяльність. У такому варіанті "Електронної трудовій книжці" відображається вся належна інформація про усі трудові відносини особи-працівника, що надходять за даними звітних відомостей, які надсилає його поточний роботодавець. Також, у цьому реєстрі можна переглянути всю інформацію про сплачені страхові внески, починаючи з 1998 року.
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.
Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.
Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.
Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.
Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.