RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Все о работе
  4. Ваше здоровье
  5. Кілька корисних правил для вдалого початку дня

Кілька корисних правил для вдалого початку дня

14.03.2020 681
Кілька корисних правил для вдалого початку дня

Кілька корисних правил для вдалого початку дня

14.03.2020     681

Вже давно доведено: люди, які рано встають, встигають більше, працюють продуктивніше і відчувають себе краще. Але не достатньо просто прокинутися рано – важливо виконати ряд корисних дій. Jobs.ua поділиться зі своїми читачами порадами психологів.

Що ви робите вранці? П'єте каву? Чи приймаєте душ? Відправляєтеся на пробіжку або в тренажерний зал? Медитуєте? Якщо так, ви на правильному шляху. Ось що ще можна зробити.

Налаштуватися з вечора

Вдалий ранок починається ввечері попереднього дня. Щоб рано прокидатися, важливо лягати не пізніше 23:00 і обов'язково – з правильним настроєм. Подумайте, яким буде наступний день, що ви точно плануєте зробити, а що – якщо вийде. Закрийте очі і уявіть собі ситуацію, в якій ви все контролюєте і відчуваєте себе абсолютно спокійно. Уявіть, що саме так ви будете відчувати себе і в кінці наступного дня, коли виконаєте все заплановане.

Якщо ви щоранку відчуваєте себе втомленим і розбитим, значить, ви спите мало або неправильно. Дорослим (від 18 до 64 років) потрібно відпочивати 7-9 годин на добу. Сон – це основа психічного і фізичного здоров'я. Спати потрібно в зручному ліжку, в добре провітреному темному приміщенні при температурі приблизно 19 градусів.

Робите все за правилами і все одно зранку не можете відкрити очі? Тоді зверніть увагу на формулу «10-3-2-1-0», придуману тренером з фітнесу Крейг Баллантайн:

10 годин перед сном ніякого кофеїну,

3 години перед сном ніякої їжі і алкоголю,

2 години перед сном ніякої роботи,

1 годину перед сном ніяких екранів,

0 – кількість натискань на кнопку «Відкласти» на будильнику вранці.

Автор формули стверджує, що з її допомогою безліч людей вже повернули собі повноцінний нічний сон і стали більш продуктивними вдень.

Дійте не поспішаючи

За словами соціального психолога Рона Фрідмана, якщо ми проводите перші 10 хвилин дня, перевіряючи електронну пошту й відповідаючи на листи, то налаштовуємо свій мозок працювати з самого ранку занадто активно. Замість того щоб щоранку «йти в оборону», проведіть цей час з користю для себе. Наприклад, випийте склянку води (гідратація життєво важлива для настрою і здоров'я); почитайте книгу про бізнес, самовдосконаленні або просто для душі; думайте про приємне.

Плануйте

Починайте кожен день з міні-сеансу планування. Ранок – найкращий час для складання списків на найближчий день, тиждень і місяць. Після пробудження ми мислимо спокійніше і ясніше всього. Не варто упускати шанс розкласти все по поличках.

До слова, слід включати в список всі справи, навіть найдрібніші і незначні, адже саме на них зазвичай йде найбільше часу. Складання подібних розкладів істотно розвантажує мозок, адже вам більше не потрібно думати, як би не забути про щось важливе.

Приділяйте час саморозвитку

Більшість людей найбільш продуктивні і креативні вранці, але не відразу після пробудження, а приблизно через півтори години, впевнені експерти. Тобто, якщо ви встанете о 7:00, то краще за все міркувати будете приблизно з 8:00 до 10:30. Одна з головних помилок тайм-менеджменту – витрачати найкращий час мозку на речі, які не вимагають особливих інтелектуальних зусиль (наприклад, на гортання соцмереж).

У повсякденній роботі ми занадто мало часу приділяємо тому, що дійсно важливо для майбутнього. Виберіть дві речі, які можете і хочете робити вранці для свого розвитку. Це може бути вивчення іноземної мови, робота над важливим проектом, написання книги або наукової статті. Внесіть ці пункти в розклад. Якщо неможливо присвятити їм півтори години в будні, виділіть час вранці у вихідні.

Ці поради можуть здатися вам занадто простими і очевидними, але що ви втрачаєте? З одної сторони – незначні зусилля, з іншої – підвищена ефективність, продуктивність і нова якість життя. Так, може, варто спробувати?

Читайте также

  • Осінній сезон без стресу: поради для гармонії та спокою21 Ноябрь, 2024

    Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 Ноябрь, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 Октябрь, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 Сентябрь, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 Сентябрь, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».


↑ Наверх