Робоча міграція – характерне для сьогодення явище, з яким зіткаються більшість європейських країн.
«Перетікаючи» з менших до більших «водойм», кадри залишають порожніми робочі місця в своїх рідних країнах, які в той же час заповнюють кваліфіковані шукачі з країн, чия економіка знаходиться ще на рівень нижче.
Сьогодні, в Україні шукають кваліфікований медичний персонал представники Естонії, яка потерпає від відтоку власних лікарів до Швеції та Фінляндії. Сьогодні, це одна з найпопулярніших тем всіх прибалтійських ЗМІ, зокрема сусідньої до Естонії Латвії, передає Jobs.ua.
Одна з естонських клінічних лікарень, розташована у Кохтла-Ярве, вже на постійній основі розміщує на тематичних ресурсах оголошення щодо набору лікарів з країн колишнього СРСР, таких як Україна, Молдова та Росія. Тільки за останній час, у лікарні працевлаштувалося 40 лікарів-іноземців, й ця тенденція продовжує набирати оберти, поширюючи свій вплив й на інші лікарні країни.
Популярність роботи у вищеназваної клініці пояснюється дуже просто. Зокрема сучасних умов роботи й самого новішого обладнання, лікарня впевнено пропонує усім охочім спеціалістам, саму велику зарплатню для лікарів у країнах Балтії.
Ну, а це, як відомо, дуже непоганий для людини, стимул працювати.
Цікаво, що у квітні поточного року, Естонія очікує на реформу, яка гарантує лікарську зарплатню – не менш ніж 1 600 євро (на руки), при зарплатах молодшого медичного персоналу у 900 євро. Але, згідно з інформацією, отриманою з латвійського ТБ, вже зараз зарплатня «просто гарного» лікаря в Естонії дорівнює 2 500 євро, а «дуже гарні» заробляють ще більше.
Не кожну роботу можна виконувати механічно й рутинно, не піклуючись про мотивацію, натхнення й інші високі матерії. Як діяти в ситуації, коли дійсно зник інтерес до роботи? З’ясовуємо, як підвищити мотивацію, щоб ваша професійна діяльність отримала «друге дихання».
Недавнє комплексне дослідження, яке здійснила низка університетів з усього світу, виявила цікаву річ: зв’язок між генами людини, її здоров’ям і вмінням заробляти гроші. Розбираємося разом із Jobs.ua, в чому полягає суть дослідження, і яке значення воно має для кожного з нас.
Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.