Нині банківська система є напівзакритим професійним середовищем, яке поповнюється кадрами з інших галузей економіки. Потрапити на роботу в банк людині, яка раніше там не працювала і не мала досвіду з відповідної спеціальності, складно. Ринок праці банківських спеціалістів став консервативнішим, зважаючи на специфіку роботи, однак він залишається професійним. Серед робітників банків виділяються такі групи спеціалістів:
У ринку свої закони, або Чому знижується попит на банківських спеціалістів?
У банках різних категорій існує тенденція щодо об’єднання чи навпаки, роз’єднання згідно зі спеціалізацією окремих ділянок банківської бухгалтерії, наприклад, валютних операцій, операцій із дорогоцінними металами, оподаткуванням, юридичною роботою (арбітражні процеси, робота з угодами, нерухомість) тощо. На такі ділянки роботи банки воліють готувати спеціалістів самостійно або переманювати з інших фінансових закладів. А ще поєднувати нові і старі функції за рахунок підвищення навантаження на персонал. Таким чином знижується попит на персонал і зростає ринок безробіття. Дослідження свідчать: лише третя частина спеціалістів має змогу знов улаштуватися на роботу в банк, а іншим доводиться докорінно змінювати профіль діяльності або переходити з роботи в банку на роботу в галузевих, регіональних корпораціях та бюджетних структурах (приблизно 60% фахівців). Опинившись без роботи, претендувати на рівноцінну посаду в банку може тільки 30% спеціалістів; на посаду, вищу за попередню — 5% та на посаду, нижчу за попередню — 65% від загальної кількості (в основному за рахунок великого рівня безробіття).
Рух спеціалістів
Рух спеціалістів з одного банку в інший відбувається повсюдно з певною регулярністю. Ця міграція зумовлена пошуком комфортніших умов праці: зайняти вищу посаду або таку саму, але з більшою платнею, чи перехід на тих самих умовах у банк іншої категорії (існують варіанти: з великого банку до середнього на вищу посаду і таку саму платню або з середнього банку до більшого на таку ж посаду і більшу платню). Іноді поштовхом до міграції є банкрутство. Головні причини вимушеної міграції працівників:
Ловіть чудову добірку для працівників креативної індустрії, щоб навчитися черпати ідеї практично нізвідки.
На співбесіді важливо виділитися з-поміж інших пошукачів, здобути статус головного претендента на вакансію. Як це зробити? Портал Jobs.ua пропонує розглянути банальні відповіді на співбесідах, яких краще уникати.
Зберігати гостроту розуму впродовж життя конче необхідно, хоч і нелегко, якщо людина не розвивається і не тренує свій мозок. То як її тренувати, цю ліниву конячку під назвою Розум?
Портал з працевлаштування Jobs.ua підготував для вас добірку курйозних випадків зі світу великого бізнесу, коли отримати великі статки можуть цілком випадкові люди.
Останні десятиліття чимало українців шукали кращого життя в Європі, щоб конвертувати свої знання і навички у високу зарплату. Проте в самій Європі з кваліфікованою робочою силою не все так безхмарно. З’ясовуємо разом із Jobs.ua, в чому полягає суть проблеми і як європейці намагаються цьому запобігти.