RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Все о работе
  4. Ваше здоровье
  5. Наскільки шкідливо працювати вночі?

Наскільки шкідливо працювати вночі?

6.11.2019 855Автор: Олександр Мавлідінов
Наскільки шкідливо працювати вночі?

Наскільки шкідливо працювати вночі?

6.11.2019     855Автор: 

Відомий факт про те, що людський організм є доволі складним творінням природи, яке за тисячі років існування нашого виду, звикло працювати у певних біологічних ритмах, геть не зупиняє сучасних «сапієнсів» від обирання саме нічного виду робіт.

Звичайно, доки еволюція залишається еволюцією, сучасна цивілізація, здебільш пропонує людині підлаштовуватися або згинути, тому чимало з сучасників, свідомо обирають такий вид праці. Так, головними причинами, що спонукають людину працювати у той самий час, коли її організму потрібен сон, як правило, вважаються наступні:

  • наявність більш високої заробітної платні, яку передбачають «нічні зміни» у всіх сферах діяльності;
  • зручний графік, зручність якого обумовлена певними життєвими обставинами;
  • відсутність змоги влаштуватися на іншу роботу;
  • окремі власні особливості людей, більш «продуктивних» та працездатних саме у нічний час.

Як би там не складалося, але нічна праця – ще те випробування, й, навіть, великі гроші за таку роботу, не можуть перекреслити чималу шкоду для людини, що працює за такими графіками.

Що шкідливого у такій роботі?

Коли про декого кажуть «Переплутав день із ніччю», це зовсім не означає, що людина без наслідків змінила для себе часи активності та сну. Навіть ті, хто не нехтує денним сном після нічних змін, наражають свої організми багатьом небезпекам.

Серед таких небезпек, насамперед стають ризики судинних та серцевих захворювань, які збільшуються завдяки розладам терміну сну, що «запрограмовані» природою для життя людини. Напружуючи регулярно свою серцево-судинну систему, людина, також, зазнає суттєвих ударів й по нервовій системі, що часто відгукується їй постійними дратівливими або сонливими чи депресивними станами психіки.

Вчені запевняють, що така праця, скоєна декілька років поспіль, несе такі самі проблеми для людського організму, як занадто спожитий алкоголь чи багаторічне паління тютюну. Крім того, гормон ситості – лептин та його «колега» інсулін, зазнають значних збоїв у своєму виробництві організмом людини. Це обертається підвищенням нездорового апетиту під час нічних робіт, що серйозно впливає на обмін речовин та несе багато ризиків інших захворювань.

Підвищення рівню цукру та артеріального тиску крові, спровоковані регулярною нічною працею, можуть, навіть, викликати появу перших стадій небезпечної хвороби – цукрового діабету.

Більш того, таке навантаження на організм на сорок відсотків збільшує ризики отримання онкологічних захворювань людини. В жінок, найбільш вразливим стає зона грудей, а в чоловіків – простата. А, це вже, зовсім не жарти.

нічна робота

Якщо попередньої інформації не вистачило…

Навіть, якщо вас минули усі жахи, наведені вище, неуважність у поточній роботі, все одне може стати проблемою як для вашого здоров’я, так й для самої роботи. Справа у тому, що втома при виконанні робіт у «незвичний людині час» стає причиною більшості помилок у самому процесі роботи та відгукується на її результатах.

Ще, таким графікам властиві й такі побочні ефекти, як зміна характеру людини. При цьому, характер змінюється не в кращій бік. Більшість довготривалих нічних працівників, згодом стають нестерпними у спілкуванні людьми, що увесь час чимось невдоволені та відрізняються негативним поглядом на життя. Зрозуміло, що таким людям вкрай важко налагодити особисті стосунки та мати належне життя у колі родини.

Певні «виключення»

При всьому цьому, без більшості нічних робіт неможливо уявити наше суспільство. Пожежники та поліціанти, чергові на складних виробництвах та медичний персонал, просто зобов’язані працювати і вдень, і вночі, забезпечуючи нормальне життя цивілізації. Тому, на таких роботах, існують не тільки підвищені заробітні платні але й певний термін, який людина може обіймати таку посаду. Не секрет, що більшість специфічних професій передбачають ранній вихід не пенсію, бо є такими. Що швидко та безповоротно, псують здоров’я людей.

Звичайно, є й «вагомі плюси» таких робіт. Насамперед це більш висока зарплатня або можливість не стикатися із прискіпливим керівництвом, яке більш активне «під денним сонцем». Але, чи варти вони усіх тих «мінусів», що несе людині така робота?

Тож, якщо життя вимагає від вас праці у такому графіку – поміркуйте над тим, що треба зробити, щоб як скоріше змінити його на більш «людські» умови праці.

Читайте также

  • Талановиті українці, хто кине виклик Labubu?17 Июль, 2025

    Пропонуємо вам зануритися в історію появи сенсаційної іграшки, а також з’ясувати, в чому полягає секрет її популярності.

  • Як стартувати в геймдеві?16 Июль, 2025

    Ігри цікаво не лише грати, а й розробляти. Вас приваблює сфера геймдеву, хочете спробувати себе в розробці комп’ютерних чи мобільних ігор? Давайте поговоримо на цікаву тему, а саме з чого розпочати в геймдеві новачку.

  • Як за допомогою хобі та нових ідей адаптуватися до викликів сьогодення?15 Июль, 2025

    Кризові ситуації через біль і його долання дають потенціал для росту. Розглянемо разом з Jobs.ua, як за допомогою хобі та нових ідей адаптуватися до викликів сьогодення.

  • Hustle culture, або «культура метушні»: коли трудоголізм — це вже занадто?13 Июль, 2025

    Бути захопленим своєю роботою — безумовно, це добре. Прагнути успіху і повсякчас зростати в своїх досягненнях — теж добре. Але чи існує та грань, за якою трудоголізм починає приносити більше шкоди, аніж користі?

  • Опануйте англійську з чатом GPT за 3 місяці12 Июль, 2025

    Вивчити англійську за допомогою штучного інтелекту за 90 днів — вигадка чи реальність? Відповімо на це питання на порталі працевлаштування Jobs.ua, а заодно розглянемо набір корисних підказок, щоб вивчати іноземну мову швидше, ніж у додатках.


↑ Наверх