Тільки-но розроблений Мінекономікою закону «Про працю», а про нього вже говорять в мережі. І таки є що обговорити. В цілому новації законопроекту примушують засмучуватись, але є і позитивні сторони нововведень. Разом з Jobs.ua пропонуємо дізнатися та розібратися, на які можливі зміни слід очікувати в найближчому майбутньому.
Вже давно ведуться розмови про категоричну зміну та зведення законодавчої бази трудових відносин, за якими жили і працювали громадяни весь час, що були встановлені ще за часів СРСР. З того часу багато чого змінилось: утворились нові формати співпраці, з’явились ФОПи й приватні роботодавці, значно збільшилась конкуренція на ринку праці. Іншими словами, КЗпП, розроблений тих часів, планують оновити та змінити. Що ж, зміни досить очікувані, проте всі вони доречні та бажані?
Шестиденний робочий день
Законопроект пропонує спеціальну формулу розрахунку вихідних днів, яка дозволить збільшити тривалість робочого тижня до шести днів. Новий закон «Про працю» дозволить легко залучати найманих працівників до понаднормової праці. А за роботу в нічний час платитимуть не подвійну ставку, як тепер, а набагато меншу. Ставка за нічну роботу може бути всього на 20% вище за звичайну денну.
Мінімальна заробітна праця
Мінімальну заробітну працю хочуть зменшити. У розробленому законопроекті знову випливла мінімалка з урахуванням всіх надбавок та доплат, а це значить її фактичне зниження. Ще в далекому 2019 мінімалку вирішено було рахувати без жодних доплат, проте наразі це може бути змінено.
Спрощення звільнення працівників
Завдяки новому законопроекту процедура звільнення людини буде значно спрощена. Закон дає роботодавцю більше підстав для цього. При цьому прихильники таких нововведень вважають, що ця норма повинна сприяти легалізації праці. Адже якщо працівника важко звільнити, то роботодавець все ж таки погоджується на його офіційне працевлаштування.
Збільшення тривалості відпустки
Щодо тривалості оплачуваної відпустки вона може сягнути з 24 днів до 28, тобто на 4 дні збільшитися. У більшості країн Євросоюзу відпустка триває від 26 до 32 днів. Таким чином наші законодавці хочуть у цьому підігнати український закон під європейські норми. Щоправда, можливий 6-денний робочий тиждень до цих норм ніяк не вписується, оскільки в Європі люди працюють 5 днів. А в деяких компаніях та країнах наразі, як відомо, навіть стали практикувати 4-денний робочий тиждень. Звичайно, без зниження рівня місячної оплати.
Такі нововведення в законопроекті вже викликають низку питань і оберунь через те, що він значно звужує права громадян, а значить суперечить Конституції України. Не впевнені, що всі нововведення продумані досконально, а деякі потребують роз’яснень. А що думаєте ви з приводу нововведень та шестиденного робочого дня?
Пропонуємо вам зануритися в історію появи сенсаційної іграшки, а також з’ясувати, в чому полягає секрет її популярності.
Ігри цікаво не лише грати, а й розробляти. Вас приваблює сфера геймдеву, хочете спробувати себе в розробці комп’ютерних чи мобільних ігор? Давайте поговоримо на цікаву тему, а саме з чого розпочати в геймдеві новачку.
Кризові ситуації через біль і його долання дають потенціал для росту. Розглянемо разом з Jobs.ua, як за допомогою хобі та нових ідей адаптуватися до викликів сьогодення.
Бути захопленим своєю роботою — безумовно, це добре. Прагнути успіху і повсякчас зростати в своїх досягненнях — теж добре. Але чи існує та грань, за якою трудоголізм починає приносити більше шкоди, аніж користі?
Вивчити англійську за допомогою штучного інтелекту за 90 днів — вигадка чи реальність? Відповімо на це питання на порталі працевлаштування Jobs.ua, а заодно розглянемо набір корисних підказок, щоб вивчати іноземну мову швидше, ніж у додатках.