Осінь — це завжди кризовий період, адже сезонні зміни в природі привносять зміни і в наше самопочуття. Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Не найкраща компанія, та яка вже є. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
На жаль, чимало людей не вміють приймати і проживати свої емоції. Сум чи втома сприймаються в різко негативному сенсі, а категоричне несприйняття власних емоцій призводить до ще більшого стресу. В результаті маємо замкнене коло, яке складно розірвати.
Усвідомлене сприйняття і відстежування своїх емоцій, вміння перемкнути гнів чи агресію в конструктивне русло — велике вміння в нашому житті. І цьому вмінню можна вчитися все життя. Та ніколи не пізно навчитися приймати свої емоції, свою неідеальність і давати собі час на те, щоб прожити негативні відчуття.
Використовуйте найменшу можливість побути на природі. Природа — наш цілитель з древніх часів. І навіть негода не повинна змушувати вас перечікувати її вдома. Та й поганої погоди немає, а є одягнені не за погодою люди. Тож одягайтеся тепло і гайда за ковтком свіжого повітря. А ще на прогулянці добре обмірковувати найближчі плани, ідеї й робочі питання. А поталанить, «нагуляєте» чудову ідею. Такі речі завжди піднімають настрій.
Фіксуйте зміну погоди, відстежуйте колір неба і хмар, красу нічного краєвиду і запах повітря. Осінь — це прекрасна нагода як слід попрактикуватися в моно но аваре, прекрасному смутку по-японськи. Моно но аваре — це навіть не ностальгія, і не терпке відчуття дежавю. Це споглядання навколишнього світу і зворушення красою речей і природи, з одночасним проживанням незбагненного смутку, що все минає. І що ця краса, що довкола нас, теж скороминуща.
Між іншим, якщо людина вміє відчувати щось подібне, це свідчить про її розвинену емпатію і загострене сприйняття прекрасного. А такі речі допомагають триматися психіці в найважчі часи. Щоб переконатися в цьому, достатньо прочитати «Людину в пошуках справжнього сенсу» Віктора Франкла.
Настання осінніх вечорів сигналізує нам, що прийшла пора облаштувати свою оселю. Навряд чи потрібно ставити ялинку в жовтні чи листопаді, але затишна атмосфера з ароматичними свічками і ліхтариками — саме те, що потрібно. А ще ароматичні палички, бомбочки для ванн, запах кориці і коріандру, що шириться з кухні всім помешканням… лише ці слова викликають бажання бодай свічку з новим запахом придбати, чи не так? Наче дрібнички, але ці дрібнички додадуть трохи святкового настрою похмурим щоденним будням.
Проявіть фантазію під час створення домашнього затишку. Розташуйте гірлянди і ліхтарики на полицях, вікнах чи вздовж стін. Розвішайте гірлянди під легкий осінній джаз, щоб різнокольорові гірляндні вогники завжди асоціювалися у вас з приємною вайбовою музикою. А ще такий декор покращує візуально простір, милує око і сприяє розслабленню.
Для дорослих шкільна пора давно завершилася, та це не причина перестати вчитися. Перетворіть свою осінь на навчальну пору. Ви принесете собі подвійну користь: отримаєте нові знання і займете розум чимось корисним. Це один з найкращих способів розігнати осінню хандру і апатію.
Не прагнете поринати з головою в опанування нових знань? Влаштуйте собі невеличкий челендж: прочитайте книгу, яку давно відкладали, пограйте в комп’ютерну гру, на яку давно заглядалися, та все не вистачало часу. Коротше, побалуйте себе чимось приємним, і робіть це усвідомлено. Ви молодець, ви заслужили, ви проживаєте ще одну непросту осінь в своєму житті. А це вже чимале досягнення для кожного українця та українки, як вважаєте?
Восени важко змусити себе полишити теплу домівку і вийти на прогулянку. Та це ще краще, адже ми гартуємо характер, долаючи перешкоди. Нехай ці перешкоди дрібні і незначні, хоча кому як насправді. Та варто додати щодня бодай короткі тренування та недовгі прогулянки, і настрій суттєво покращиться. Так уже склалося історично, що фізична активність тримає організм у тонусі.
Звичайно, фізичні вправи принесуть потрібний ефект в комбінації зі збалансованим харчуванням та здоровим сном. Так, через усім нам відомі причини буває складно виспатися, та все ж питання здорового сну має перебувати в полі вашого зору щодня. Можна іноді недоїсти чи недопити, пропустити сніданок чи обід, але нестачу сну нічим не компенсуєш. Заганяти себе численними чашками кави? Сумнівна ідея насправді. Пам’ятаємо про це, не зловживаємо кофеїном і знаходимо час для сну та відпочинку, коли організм цього потребує.
А потребує він цього щодня.
Не втрачайте контакт з рідними і друзями, бо обмін емоціями та інформацією — наша еволюційна потреба. І еволюційна перевага, між іншим. Самотнім, ізольованим від суспільства людям в рази важче переносити осінні капризи природи. Велике коло знайомих означає, що ви ніколи не опинитеся на самоті. А ще велика кількість друзів означає, що ви без проблем організуєте яскраві та емоційні події, і стільці в залі ніколи не пустуватимуть.
Кулінарний майстер-клас, екзотичні страви та нові смакові відчуття теж здатні розігнати осінню тугу і депресію. Пробуйте незвичні напої і відвідуйте місця, де раніше не бували. Намагайтеся максимально наповнити життя сенсом. Допомога іншим людям, безпритульним тваринам теж додасть гармонії і спокою вашим будням. Про допомогу армії зайве згадувати, тому допомагаємо чим можемо і зменшуємо таким чином рівень стресу. І не лише рівень стресу, якщо ви зрозуміли, про що йдеться.
Це прості речі, на які ми маємо вплив щодня. Вони здатні принести бодай крихту втіхи, тож варто цим скористатися.
Дорогі партнери, колеги, друзі!
Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!
Шановні клієнти!
Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.
Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.
Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.