Заробітна плата - один з головних стимулів спеціалістів працювати в компанії якісніше, більше, ефективніше. Ріст заробітної плати в компанії залежить від професійного росту спеціаліста. Якщо ви вбачаєте власну перспективу росту чи вже переросли свій минулий рівень, то саме час поговорити з роботодавцем про підвищення заробітної плати. Як це робити екологічно та продуктивно? Дізнаємось далі в статті.
Підготуйтеся до розмови. Не можна звертатися до роботодавця про підвищення зарплати абсолютно непідготовленим. Декілька питань від роботодавця, що можуть знецінити ваш запит одразу:
Саме тому дуже важливо бути підготовленим стосовно вашого запиту про підвищення заробітної плати. А це значить проаналізувати свою продуктивність.
Визначте правильний час. Оберіть правильний час, коли ваш роботодавець буде доступний та відкритий, в гуморі до обговорення питань стосовно зарплати. Для цього поспостерігайте за ним на початку дня. Чи є у нього важливі справи чи зустрічі, наскільки він відкрити до команди. Орієнтуйтесь в цьому на зовнішні ознаки.
Зберігайте професіоналізм та позитивний тон. Підходьте до розмови з повагою та готовністю до співпраці. Уникайте негативних коментарів або обвинувачень, і зосередьтеся на своїх досягненнях та внеску у розвиток компанії.Будьте готові шукати компроміс разом з керівником, якщо така пропозиція поступить.
Будьте впевнені в розмові. Говорити з роботодавцем про підвищення заробітної плати може бути нервовим досвідом. Однак, будьте впевнені у своїх аргументах та цінності, яку ви приносите компанії. Відстоюйте свої права та гідно обговорюйте питання про підвищення.
За результатами опитування на сайті Jobs.ua, яке проходило серед всіх відвідувачів, найдієвішими аргументами, що базуються на їх персональному досвіді, вони вважають:
Озвучити середній рівень заробітної плати на ринку праці, що вищий за ваш. Безумовний успіх отримаєте, використавши цей аргумент, який майже нічим крити. Ви можете навіть заздалегідь вивчити ринок праці та надати цифри, показавши власну обізнаність в цьому питанні.
Підкреслити свої досягнення та вплив на результативність роботи команди. Іноді про ваші успіхи не знають, тому що ви про них не заявляєте. Хвалитися некрасиво, але інформувати керівництво про ваші успіхи в важливих справах, які сприяють загальному стану речей чи питань в компанії - дуже важливо. Можливо саме їх успіх та результативність здатні вплинути на підвищення вашої зарплати в компанії.
Запропонувати взяти на себе більшу відповідальність. Будьте дуже обережні з цим аргументом, через який ви можете потрапити під подальшу маніпуляцію зі сторони роботодавця. Більша відповідальність має під собою й більшу витрату часу та енергії, пам’ятайте про це.
Окреслити великий спектр ваших обов’язків на сьогодні.
Також дуже хороший аргумент, завдяки якому ви зможете перерахувати та відновити в пам’яті вашого роботодавця спектр обов’язків на сьогоднішній день.
Натякнути, що вас хантять компанії конкурентів.
Радимо бути обережними і з цим аргументом, що здатен спрацювати проти вас. Коли роботодавець терміново почне шукати вам заміну на ринку праці.
Користуйтесь цими аргументами, щоб влинути на рішення роботодавця щодо питання підвищення вашої зарплати в компанії.
Змінюватися в кращий бік, безперечно, варто. Та чи треба прив’язуватися до конкретної дати — Нового року, понеділка, першого числа? Спробуємо розібратися в цій статті.
В наш час недостатньо просто йти в ногу з часом. Потрібні інновації, щоб досягати успіху в бізнесі чи кар’єрі. А щоб створювати інновації, потрібні люди з інноваційним мисленням. Простіше кажучи, лідери. Розбираємося, як «прокачати» силу людських зв’язків у 2025 році, бо це справжній каталізатор майбутніх здобутків.
Опанування технік саморегуляції, пошук власних ресурсів для відновлення енергії стають справжнім викликом сьогодення. Розвиток таких навичок є критично важливим скілом для підтримки ментального здоров’я. Ми підібрали для вас дієві поради, як підтримати працівників під час кризи.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?