2019 рік йде повним ходом , й карколомні політичні та соціальні зміни, обумовлюють трансформування, й такого суспільно-економічного аспекту, як ринок праці України.
«Історично склавшись», вітчизняний ринок праці піддається новим правилам не охоче, намагаючись перетворити трансформацію нових форм у гротескні метаморфози. Й, все ж таки, необхідність оновлення, задля того щоб відповідати світовим нормам та темпам зростання, мотивує все більше його учасників на здійснення «апгрейду» свого бізнесу.
Мова йдеться не тільки про зменшення відсотку сірих заробітних плат та курс вирівнювання ситуації із безробіттям в країні. Тенденція спроб врегулювання рівня зарплат педагогів та медичних робітників, туристично-робочий безвіз із Європейським Союзом та хвиля спрощення процесу працевлаштування зокрема для українців у ряді його країн, також, формують новий ринок праці, додаючи вплив на ситуації.
Цікаво, що у цей самий час, світовий ринок праці рухає розвиток у досить цікавих напрямках, визнаних прогресивними тенденціями на поточний рік. Незважаючи на те, що пріоритетність деяких з напрямків може здивувати українців, міняючи власний ринок, слід розуміти куди рухається вільна спільнота світового ринку до повноцінної співпраці з яким, ми так прагнемо.
Jobs.ua пропонує подивитися, які проблеми та питання, пов’язані із працею, у першу чергу, змінює Європа та увесь світ.
Так, серед тенденцій розвитку цієї глобальної сфери людської діяльності, найбільш ефективними та першочерговими, аналітики з різних країн, одностайно визначили наступні:
Зіткнувшись із суттєвим негативним впливом, який на психологічний стан співробітників, багато часу працюючих із електронним листуванням та обробкою численних гігабайт інформації , оказують програми-месенджери, компанії, цього року направляють чимало зусиль на те, щоб знайти єдину альтернативу. Єдина віртуальна платформа, що поєднує усі системи зв’язку, які використовує у своїй роботі компанія, допомагає більш продуктивно налагодити потрібні комунікації між різними її підрозділами, працюючи із інформацією таким чином, щоб позбавити людину від стресових ситуацій.
Необхідність контролю робочого часу, який загрожує суттєво перебільшити обсягами, вільний час людини, серйозно міняє й сам принцип найманої праці. Сучасні технології дозволяють працювати віддалено все більшій частині професій. Тому, роботодавці змушені створювати для персоналу зручні умови праці або гнучкі графіки роботи, впроваджуючи у процеси бізнесу, все більше інноваційних технологій.
Збільшити темпи роботи у багатьох сферах діяльності, людству допоможе, звісно ж, автоматизація скрізь, де вона можлива. При цьому, не слід чекати нашестя «штучного інтелекту»: більшість процесів автоматизації пройдуть більш реально, впровадив нові станки, програми та максимально «віддаючи» важку та рутинну працю машинам.
Епоха відродження «наставництва», виходить, теж припадає на поточний рік. Необхідність постійного навчання новому, а також пріоритетність «шляху кар’єри» серед життєвих основ сучасного суспільства, знову дає розвиток напрямкам коучингу та тренінгів. Компанії планують регулярно проводити такі заходи серед персоналу, а самі люди, все частіше шукають «лідерів думок», спроможних наставити їх на вдалий напрямок.
Щодо боротьби за рівність статі, світова спільнота буде прагнути максимально вирішити усі питання, що ще залишаються в соціумі. Зважаючи на популярність таких тенденцій, навіть, у досить патріархальних та релігійних країнах Азії, можна сподіватися, що цей рік, дійсно може стати ключовим у вирішення проблеми гендерної рівності.
Великі та світлі цілі світової спільноти, українцям ще доведеться осягнути. Але, вирішуючи сьогоденні й вкрай реальні проблеми свого ринку та прагнучі змін – треба зазіхати на максимум. Прагну більшого. Навіть, ідеального.
З’ясовуємо разом з Jobs.ua, які бізнес-ідеї можна розвивати в 2025 році з активним використанням ШІ.
На заміну старій філософії work-life balance приходить нова концепція, work-life blend. Розбираємося разом із Jobs.ua, що за новий тренд з’явився в світі праці.
У вашому оточенні є люди, які говорять так швидко і нерозбірливо, що нічого не збагнеш? Але навіть такі люди можуть заговорити чітко і переконливо, якщо скористаються добіркою чудових вправ для дикції, які підготував Jobs.ua.
Ви знали, що один цікавий тест на визначення профпридатності допоміг незвичайному в’язню втекти з в’язниці? Поговоримо про це в статті, а також з’ясуємо, які популярні тести стануть орієнтиром у визначенні ваших сильних сторін і вибору професійної кар’єри.
Портал з працевлаштування і пошуку роботи Jobs.ua поставив низку питань штучному інтелекту Grok від X, щоб дізнатися, що думає цей ШІ про перспективи такої цікавої, потрібної і важливої в літературному світі професії, як літературний агент.