Синдром вигорання багатьма психологами визнано проблемою двадцять першого століття. Ще у 1974 році американський психіатр Герберт Фрейденбергер ввів поняття синдрому вигорання. Але якщо той час вигорання в роботі можна було спостерігати у людей сфери роботи з людьми: лікарі, педагоги, менеджери, то на сьогодні синдром можна спостерігати в майже кожній професії. Він може розвиватися на фоні хронічного стресу і веде до зниження емоційних, фізичних, особистісних ресурсів. І сам співробітник, і менеджер з персоналу, і керівник повинен бути напоготові вчасно зреагувати на перші ознаки синдрому у робітника і розпочати перші профілактичні дії.
Ознаки професійного вигорання
Інколи ми часто плутаємо професійне вигорання із звичайною втомою, що додатково утворює проблему невчасного визначення синдрому. Але на відміну від професійного вигорання, втому легко побороти самостійно якісно відпочив на вихідних від роботи та змінив розумову діяльність. Ознаки професійного вигорання сплутати легко, але дзвіночком для вас повинен стати той факт, що протягом декількох тижнів специфічний стан не проходить.
Ознаки професійного вигорання:
погіршився імунітет та захисні функції організму, хронічні хвороби дали про себе знати,
відчуття постійної втоми, пригніченості, подавленості, депресії, відсутність настрою, незадоволеність результатами та своєю ефективністю,
сон нестабільний і неспокійний,
погіршується пам’ять, складність приймати важливі рішення,
виконання роботи навіть вдома,
не контролюються погані звички, власні імпульси, погані настрої.
Що робити, якщо всі ці ознаки ви помітили в себе?
Якщо ви чітко визначились, що вами контролює не втома, а розпочався синдром вигорання, то діяти треба не відкладаючи часу. Перші заходи, які потрібно прийняти:
Як бути ефективним на роботі
Якщо по окремим причинам ви не можете собі дозволити відпустку, потрібно бути ефективним на роботі, а ви спостерігаєте за собою саме такий пригнічений стан, то ось вам декілька порад від Jobs.ua, як залишатися продуктивним:
Будьте здорові та вчасно реагуйте на свої внутрішні зміни настрою та втоми.
Ідеальних кандидатів не буває. Але є ті, що запам’ятовуються рекрутерам і яких вони згадають через багато років. Як стати таким кандидатом, що сподобається роботодавцю, дізнавався Jobs.ua.
Як взаємодіяти з такими людьми, які вічно мають рацію, дізнавався Jobs.ua.
Чим такі ігри стануть у пригоді працівникам вашої компанії? Щоб пройти подібну гру, доведеться співпрацювати. Всі свої дії ви змушені координувати з іншим гравцем чи навіть з кількома.
До відмов не звикати кожній людині, ми стикаємося з ними щодня. Але чи варто реагувати на відмову як остаточний вердикт? Портал з пошуку роботи Jobs.ua пропонує з’ясувати, як реагувати на відмови так, щоб співрозмовники вас почули.
Портал з працевлаштування Jobs.ua дізнавався, які перспективи має legaltech, юриспруденція 21-століття на стику традиційних підходів і сучасних технологій.