RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Новости Украины и мира
  4. Блог Jobs.ua
  5. Стеження за співробітниками на дистанційці: про що свідчать результати досліджень?

Стеження за співробітниками на дистанційці: про що свідчать результати досліджень?

1.02.2022 553
Стеження за співробітниками на дистанційці: про що свідчать результати досліджень?

Стеження за співробітниками на дистанційці: про що свідчать результати досліджень?

1.02.2022     553

Портал з працевлаштування та пошуку роботи Jobs.ua в перший місяць нового року провів опитування серед користувачів сайту на актуальну тему: «Як ви ставитеся до того факту, що компанії стежать за працівниками на дистанційці (встановлюють спеціальне ПЗ, відстежують роботу працівника через камеру ноутбука)?»

За перший варіант відповіді – «Позитивно ставлюся, адже в робочий час працівник повинен працювати» – висловилося 20% опитаних. Решта голосів розподілилися порівну між другим і третім варіантом відповіді (по 40% відповідно). Нагадаємо, що це за відповіді:

  • Ставлюся швидше негативно, ніж позитивно, адже працівник має право відлучатися з робочого місця – головне, щоб встигав виконувати свою роботу,
  • Ставлюся категорично негативно, адже в таких умовах, коли твої дії відстежують, працювати некомфортно.

Як бачимо, переважна більшість опитаних ставляться радше негативно, ніж позитивно, до відстеження компаніями дій працівників на дистанційці. І це цілком прогнозована реакція на подібне питання, адже більшості людей все-таки не припаде до душі ідея, що навіть на дистанційці неможливо позбутися всюдисущого вічка камери. Розуміння того, що начальство в будь-який момент може «зазирнути» у ваше помешкання, щоб поцікавитися, чим ви зайняті – в таких умовах не надто комфортно працювати.

А яка ж ситуація у світі стосовно цього делікатного питання? Приміром, у світовій мережі за квітень і травень 2021 року кількість запитів як контролювати співробітників на дому зросла на 1705% (!) і 652% (!) відповідно. А науковий центр Європейської комісії провів дослідження під назвою «Електронний моніторинг та спостереження на робочому місці», проаналізувавши майже чотириста статей по темі. Ось найцікавіші моменти з опублікованої доповіді:

Для порівняння, світовий попит на програмне забезпечення для стеження за працівниками на дистанційці в квітні 2021-го року збільшився на 108%, якщо порівнювати з 2019-м роком. В квітні минулого року також на 333% зросла зацікавленість компаній програмою DeskTime, яка відстежує дії працівників на віддаленій роботі;

З початком пандемії в десять разів зросла кількість реєстрацій на сервісі Sneek, який має цікаву функцію – кожних п’ять хвилин сервіс робить знімки працівників, використовуючи веб-камеру їхніх технічних пристроїв;

Як виявилося, улюблений спосіб моніторингу за співробітниками, які використовує більшість компаній – це використання програм, які відстежують натискування клавіш на клавіатурі ноутбука чи комп’ютера, а також моніторинг спілкування працівників в соцмережах (мається на увазі – в робочий час);

На думку самих працівників, найоптимальнішим способом моніторингу за їхніми діями впродовж робочого дня можна вважати той, який базується на виконанні обсягу роботи: тобто скільки робочих задач виконано і наскільки якісно. А усі інші способи відстежування працівників на дистанційці позбавляє їх відчуття свободи та автономії, що може призвести до появи стресу та професійного вигорання.

Читайте также

  • Тестові завдання: перевірка здібностей чи час, який витрачено марно?25 Декабрь, 2024

    Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?

  • Вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!23 Декабрь, 2024

    Дорогі партнери, колеги, друзі!

    Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!


  • Новорічні знижки на сайт Jobs.ua23 Декабрь, 2024

    Шановні клієнти!
    Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.

  • Тривожні сигнали: 5 рис, які мають насторожити рекрутера17 Декабрь, 2024

    Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.

  • Токсичні колеги: 7 життєвих уроків, які працюють на вас11 Декабрь, 2024

    Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.


↑ Наверх