Деякі професії можуть викликати подив у людини, яка ніколи про них не чула. Хоча для представників цих професій, безумовно, їхня робота не видається аж такою незвичною. Портал з пошуку роботи і працевлаштування Jobs.ua пропонує вам дізнатися, які чоловічі та жіночі професії можна назвати цікавими та екзотичними.
Особиста шопперка.
Ділові жінки не завжди мають час на відвідування магазинів, тому доручають цю справу іншим людям. Особиста шопперка повинна любити шопінг і володіти почуттям стилю, щоб придбати якісні і брендові речі, які сподобаються замовниці. Ідеально, якщо вона має схожу із замовницею фігуру: можна приміряти якусь річ, якщо є сумніви, що та не підходить за розмірами. Але не одягом єдиним – особиста шоперка придбає усе, що буде необхідне її клієнтці.
Відвідувачка пляжу.
Досить проста і цікава робота, яка полягає у відвіданні пляжів, щоб протестувати якість відпочинку на різних курортах. Щоправда, ця посада відкривалася шведським журналом під певний проєкт, за яким передбачалося відвідування великої кількості пляжів протягом року і захоплюючий опис своїх пригод на сторінках журналу. І хоча робочі обов’язки відвідувачки пляжу можна назвати цікавими, але аж ніяк не легкими: описати свої враження потрібно так, щоб їх було цікаво потім читати.
Б’юті-блогерка.
Б’юті-блогерки розповідають в Інстаграмі та на YouTube про останні новинки в світі моди, діляться секретами професійного мейкапу та макіяжу, тестують новинки косметики від різних брендів. Бути б’юті-блогеркою – це постійно відстежувати модні тенденції і ділитися ними зі своєю аудиторією.
Пол-денсерка.
Пол-денс – це танець на пілоні. І якщо ви одразу подумали про стриптиз, це не зовсім так. В 21-му столітті танець на пілоні перетворився в щось значно більше, ніж просто еротичний танець, поєднавши в собі артистичне виконання з елементами акробатики і спортивної гімнастики. Щоб стати професійною пол-денсеркою, потрібно не один рік відточувати майстерність, а виконання танцю потребує від танцівниці серйозної фізичної підготовки і розвинуту пластику.
Гондольєр.
Ця професія й надалі залишається чоловічою, хоча в наш час керувати гондолою може кожна жінка, яка забажає опанувати цю старовинну чоловічу професію. Що цікаво, секрети цього ремесла передавалися в спадок від батька до сина, а постать чоловіка в смугастій сорочці і солом’яному капелюсі і взагалі можна вважати одним із символів Венеції.
Збирач водоростей.
Ще одна цікава екзотична професія, затребувана в різних куточках світу. Поль Ґоґен, французький художник епохи імпресіонізму, навіть створив картину, яка зображає збирачів водоростей. У північних регіонах земної кулі, приміром, в основному збирають морську капусту, використовуючи спеціальний інструмент – вкорочену косу із довгими зубцями. Досвідчений збирач водоростей за декілька місяців може заробити кругленьку суму, хоча умови його праці простими аж ніяк не назвеш.
А вам яка професія з перелічених видалася найбільш цікавою?
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?