RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Работодателю
  4. Рынок труда Украины
  5. В яких напрямках діяльності найбільша кількість вакансій

В яких напрямках діяльності найбільша кількість вакансій

26.05.2020 575Автор: Олександр Мавлідінов
В яких напрямках діяльності найбільша кількість вакансій

В яких напрямках діяльності найбільша кількість вакансій

26.05.2020     575Автор: 

За період багато чого змінилося в різних аспектах людського життя. Той самий ринок праці, звичний нам, також потрапив під вплив суттєвих. А можливо й незворотних змін. За інформацією Jobs.ua, державні служби, відповідальні за соціальну ситуацію та працевлаштування громадян України, нарахували за період карантину лише 112 000 надходжень нових пропозицій роботи, при тому, що кількість офіційно зареєстрованих безробітних в країні перевищила показник у 500 000 осіб.

У Державній службі зайнятості, у базі якій за цей термін й було нараховано лише 112 000 вакансій, відмічають, що така кількість – це на 55% менше, ніж за той самий період рік потому. За інформацією держструктури, на тлі поширення пандемії та карантинних заходів її утримання, відбулося помітне та суттєве зменшення кількості пропозицій роботи, наряду із зростанням кількості безробітних.

Тиждень тому, у базі даних служби, така кількість вакансій й зовсім «впала» до показника у 51 000 випадків, й це ще на 40% менш, ніж дані минулого року за той самий період. Також, середній розмір заробітної плати, що пропонують такі вакансії, склав 7 000 гривень на місяць.

При цьому, кількість українських шукачів, що претендують на одне робоче місце, має градацію, залежно від регіону мешкання. Наприклад, за станом на початок місяця травня, в Чернігівській області така кількість склала 28 осіб на одне місце, а в Києві, у той самий час, лише 2 особи.

Якщо у відсотках, то затребуваність в нових робітниках, розподіляється між сферами діяльності таким чином:

  • промисловість (переробна) - 17%;
  • торгівля (роздрібна)-15%;
  • транспорт та кур'єрські послуги- 11%;
  • сільське, лісове та озерне (рибне) господарство - 10%;
  • державне управління, сектор оборони, соцстрахування - 9%;
  • охорона здоров'я - 8%.

У Державній службі зайнятості також доповіли про те, що за період карантинної паузи, ними було працевлаштоване 104 000 українців, й це, знову таки, на 49% менш, ніж за той самий період 2019 року.

За видом діяльності, більшість громадян було працевлаштувано у таких напрямках:

  • аграрний бізнес - 68%;
  • промисловість (переробна) - 8%;
  • торгівля - 7%;
  • будівництво - 3%;
  • державне управління - 3%;
  • транспорт та кур'єрські послуги - 2%.

Наразі, аналітики припускають наступний варіант розгортання подій на вітчизняному ринку праці: так, у зв'язку з актуалізацією дистанційної роботи та зростанню надання послуг онлайн, суттєвий попит залишатиметься на кур'єрів, викладачів, що можуть працювати онлайн, ІТ-фахівців, тощо. Скоротиться попит на фахівців туристичних напрямків, працівників ресторанного та готельного бізнесів, а також, робітників у напрямках авіаційних та залізничних перевезень.

Читайте также

  • Тестові завдання: перевірка здібностей чи час, який витрачено марно?25 Декабрь, 2024

    Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?

  • Вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!23 Декабрь, 2024

    Дорогі партнери, колеги, друзі!

    Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!


  • Новорічні знижки на сайт Jobs.ua23 Декабрь, 2024

    Шановні клієнти!
    Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.

  • Тривожні сигнали: 5 рис, які мають насторожити рекрутера17 Декабрь, 2024

    Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.

  • Токсичні колеги: 7 життєвих уроків, які працюють на вас11 Декабрь, 2024

    Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.


↑ Наверх