Бувають випадки, коли людина, отримавши роботу, забуває про те, що є ще випробувальний термін, по закінченню якого з нею можуть попрощатися. Кандидат так радіє успішному працевлаштуванню, що у нього зовсім вилітає з голови те, що йому потрібно і затриматися на цій роботі, як можна довше.
Якщо ви хочете пройти випробувальний термін в новій компанії, то наступні рекомендації від jobs.ua спеціально для вас.
Уявіть, що співбесіда була спектаклем. Прийшовши на роботу, не будьте упевнені на 100%, що все, що було написано в профілі вакансії відповідатиме реальності. У кращому випадку ви будете розчаровані, в гіршому – роздратовані. Під час співбесіди рекрутер вам розповів про ваші обов'язки й про керівника. Як правило, все що вам розповіли лише частково буде правдою. Наприклад, до переліку основних обов'язків можуть з'явитися доручення боса, що не були прописані в вакансії й не обумовлені на інтерв'ю. Або стиль вашого керівника замість демократичного виявиться авторитарним або диктаторським.
Протягом випробувального терміну ви повинні, як можна швидше вивчити свого боса. Спостерігайте за ним, стежте за його невербальними сигналами. Ваше завдання – навчитися розуміти мотиви керівника, щоб коригувати свої дії для задоволення його потреб. Адже в підсумку, від нього залежить пройдете ви випробувальний термін чи ні.
Попросіть у керівника список завдань в письмовому вигляді. З'ясуйте, яких результатів ваш бос хоче, щоб ви досягли за перші 90 днів (зазвичай стільки триває випробувальний термін). Ви повинні знати, як вас будуть оцінювати. Ініціюючи зустріч з постановки завдань на три місяці, ви показуєте, що ви цілеспрямована людина і хочете принести користь компанії. Звичайно, ви повинні домогтися цих цілей і виправдати покладені на вас очікування. Але не варто відразу стрімголов братися за справу, тому що ви обов'язково посковзнетеся й впадете. Якщо ви щось не знаєте, зверніться за допомогою до колег. «Старички» люблять вчити новачків.
Створіть собі позитивний образ. Питання, які ви будете чути щодня протягом випробувального терміну: наступні: «У якій компанії ви до цього працювали?», «Як проявили себе в цьому бізнесі?», «Звідки ви?» Це звичайні питання, які задають колеги новобранця. Для вас це можливість представити себе в кращому вигляді. Не забувайте, що співбесіду ви проходили лише з кількома людьми з компанії; більшості співробітників про вас мало що відомо. Тому майте при собі коротку самопрезентацію. Ваші колеги будуть сприймати вас саме по тому, як ви представитеся.
«Проста чемність і звичайні знаки уваги здатні глибоко зачепити вдячне і розуміюче серце». Генрі Клей, амер. політик.
Кожен буде робити поспішні висновки про вас – така природа людини. Якщо вам пощастить – вам будуть ставити питання. Але більшість людей буде мовчки дивитися на вас. Так що дуже важливо справити на ваших колег приємне враження. Одягайтеся так само, як співробітники, що займають однакову з вами посаду. Обладнайте своє робоче місце, показавши себе організованою людиною. Ваші робоче місце й одяг – вираз вашої компетенції, а не особистості. Показуйте свою справжню особистість вдома, серед друзів, які не будуть вас оцінювати протягом наступних трьох місяців.
Ви повинні навчитися бути хорошим слухачем, а не оповідачам. В основному, люди люблять говорити, а не мовчати. Тому дайте їм можливість наговоритися. Замість того, щоб розповідати, який (яка) ви чудовий (а), що насправді свідчить про вашу невпевненість, постарайтеся слухати людей, зробіть так, щоб вони відчули себе значущими й тоді вони полюблять вас.
Портал Jobs.ua розповідає, що потрібно знати про рукостискання в контексті ділового етикету.
В цій статті пропонуємо познайомитися з деякими цікавими способами заробітку, коли людина фактично заробляє гроші, не роблячи при цьому абсолютно нічого.
Розглянемо разом з Jobs.ua ще кілька цікавих професій гіпотетичного майбутнього, які зустрічаються на сторінках блискучого sci-fi роману «Сліпобачення» від визнаного майстра жанру канадського письменника Пітера Воттса.
В цій статті пропонуємо разом з Jobs.ua зануритися в міні дослідження футуристичних професій майбутнього, ще не створених, але в перспективі — цілком осяжних.
Поговоримо разом з Jobs.ua на таку делікатну тему, чи варто соромитися «простих» професій, як-от професія касира.