RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Соискателю
  4. Испытательный срок
  5. Випробувальний термін: як пройти його без помилок

Випробувальний термін: як пройти його без помилок

21.08.2020 322
Випробувальний термін: як пройти його без помилок

Випробувальний термін: як пройти його без помилок

21.08.2020     322

Бувають випадки, коли людина, отримавши роботу, забуває про те, що є ще випробувальний термін, по закінченню якого з нею можуть попрощатися. Кандидат так радіє успішному працевлаштуванню, що у нього зовсім вилітає з голови те, що йому потрібно і затриматися на цій роботі, як можна довше.

Якщо ви хочете пройти випробувальний термін в новій компанії, то наступні рекомендації від jobs.ua спеціально для вас.

1

Уявіть, що співбесіда була спектаклем. Прийшовши на роботу, не будьте упевнені на 100%, що все, що було написано в профілі вакансії відповідатиме реальності. У кращому випадку ви будете розчаровані, в гіршому – роздратовані. Під час співбесіди рекрутер вам розповів про ваші обов'язки й про керівника. Як правило, все що вам розповіли лише частково буде правдою. Наприклад, до переліку основних обов'язків можуть з'явитися доручення боса, що не були прописані в вакансії й не обумовлені на інтерв'ю. Або стиль вашого керівника замість демократичного виявиться авторитарним або диктаторським.

2

Протягом випробувального терміну ви повинні, як можна швидше вивчити свого боса. Спостерігайте за ним, стежте за його невербальними сигналами. Ваше завдання – навчитися розуміти мотиви керівника, щоб коригувати свої дії для задоволення його потреб. Адже в підсумку, від нього залежить пройдете ви випробувальний термін чи ні.

3

Попросіть у керівника список завдань в письмовому вигляді. З'ясуйте, яких результатів ваш бос хоче, щоб ви досягли за перші 90 днів (зазвичай стільки триває випробувальний термін). Ви повинні знати, як вас будуть оцінювати. Ініціюючи зустріч з постановки завдань на три місяці, ви показуєте, що ви цілеспрямована людина і хочете принести користь компанії. Звичайно, ви повинні домогтися цих цілей і виправдати покладені на вас очікування. Але не варто відразу стрімголов братися за справу, тому що ви обов'язково посковзнетеся й впадете. Якщо ви щось не знаєте, зверніться за допомогою до колег. «Старички» люблять вчити новачків.

4

Створіть собі позитивний образ. Питання, які ви будете чути щодня протягом випробувального терміну: наступні: «У якій компанії ви до цього працювали?», «Як проявили себе в цьому бізнесі?», «Звідки ви?» Це звичайні питання, які задають колеги новобранця. Для вас це можливість представити себе в кращому вигляді. Не забувайте, що співбесіду ви проходили лише з кількома людьми з компанії; більшості співробітників про вас мало що відомо. Тому майте при собі коротку самопрезентацію. Ваші колеги будуть сприймати вас саме по тому, як ви представитеся.

«Проста чемність і звичайні знаки уваги здатні глибоко зачепити вдячне і розуміюче серце». Генрі Клей, амер. політик.

Кожен буде робити поспішні висновки про вас – така природа людини. Якщо вам пощастить – вам будуть ставити питання. Але більшість людей буде мовчки дивитися на вас. Так що дуже важливо справити на ваших колег приємне враження. Одягайтеся так само, як співробітники, що займають однакову з вами посаду. Обладнайте своє робоче місце, показавши себе організованою людиною. Ваші робоче місце й одяг – вираз вашої компетенції, а не особистості. Показуйте свою справжню особистість вдома, серед друзів, які не будуть вас оцінювати протягом наступних трьох місяців.

5

Ви повинні навчитися бути хорошим слухачем, а не оповідачам. В основному, люди люблять говорити, а не мовчати. Тому дайте їм можливість наговоритися. Замість того, щоб розповідати, який (яка) ви чудовий (а), що насправді свідчить про вашу невпевненість, постарайтеся слухати людей, зробіть так, щоб вони відчули себе значущими й тоді вони полюблять вас.

Читайте также


↑ Наверх