Передивившись вакансії роботодавців на сайті jobs.ua звернули увагу на вікові обмеження, які встановлюють роботодавці при пошуку робочого персоналу. Найчастіше роботодавці готові прийняти здобувачів віком 30-35 років. І це сумно, що багато компаній залишають без уваги спеціалістів від 35 років, адже професійної кваліфікації набувають спеціалісти тільки після 30, коли остаточно визначились із направленням робочої діяльності та отримали перший професійний досвід і готові вийти з рангу молодого спеціаліста в досвідченого.
На жаль, в Україні справді існує проблема віку при працевлаштуванні. З цього виникає інша проблема - спеціалісти після 40, а також пенсіонери не можуть знайти місце працевлаштування зовсім. Статистика показує, що для здобувачів цього віку популярними на ринку праці є вакансії обслуговуючого персоналу. І тільки для одиничних компаній, які справді не ставлять для себе подібних обмежень і виховують справжні європейські цінності, це не вважають за проблему. Наприклад, подібним позитивним досвідом працевлаштування людей пенсійного віку може похвалитись компанія Petcube. Так 56-річна пенсіонерка Тетяна Станіславівна працевлаштувалась в компанію для роботи з нейромережею. Звучить моторошно, але робота дуже цікава - розробка гаджетів для віддаленого спілкування з домашними тваринами, а саме навчання нейромережі розпізнравати звуки тварин. Вона ділиться власним досвідом роботи в молодому колективі, та розповідає, що колектив чуйний і з радістю допомагає в роботі, підказує. Натомість вона отримує рухливий графік роботи, можливість працювати в молодому колективі та допомагати людям.
Як працювати в молодому колективі
Працювати в молодому колективі треба вчитися, особливо консерваторам, які часто закриті до всього нового. Якщо ви так само помічаєте за собою проблемність у спілкуванні з молоддю в вашому колективі, якщо хочете навчитися гармонічно співіснувати з молоддю, то наші поради стануть вам допомогою в цьому:
ніколи не відмовляйтесь від нових прогресивних ідей, поки їх не спробували на власному досвіді,
завжди будьте дружелюбні та підтримуйте будь-яку розмову, цікавтесь іншими колегами,
ніколи не сперечайтесь з іншим віком на морально-етичні проблеми чи вікові,
завжди будьте відкриті, готові ділитися досвідом та переймати досвід у молоді,
ніколи самі не комплексуйте через вік та не підіймайте подібні розмови,
завжди слідкуйте за зовнішнім видом, будьте модними.
Успіхів вам у подоланні вікових бар’єрів на робочому місці!
Читайте найважливіші поради для успішного старту в ролі керівника.
Що запитати в рекрутера на співбесіді, щоб справити хороше враження? Портал з працевлаштування Jobs.ua пропонує підготувати шпаргалку на важливу співбесіду.
Якщо не прагнете опановувати digital-професію, натомість хочеться робити щось руками і стати в цьому справжнім професіоналом — радимо приглянутися до сучасних перспективних професій не зі сфери онлайн.
Ловіть чудову добірку для працівників креативної індустрії, щоб навчитися черпати ідеї практично нізвідки.
На співбесіді важливо виділитися з-поміж інших пошукачів, здобути статус головного претендента на вакансію. Як це зробити? Портал Jobs.ua пропонує розглянути банальні відповіді на співбесідах, яких краще уникати.