RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Соискателю
  4. Советы соискателю
  5. Як пояснити суттєві перерви у трудовому стажі

Як пояснити суттєві перерви у трудовому стажі

29.05.2021 350Автор: Олександр Мавлідінов
Як пояснити суттєві перерви у трудовому стажі

Як пояснити суттєві перерви у трудовому стажі

29.05.2021     350Автор: 

Як відомо, людське життя, не завжди перетікає саме так, як цього бажає людина, доволі часто, жорстко вносячи власні «корективи». Наприклад. наявністю певних «пробілів» у професійній біографії, сучасних українців не здивуєш, й багато хто з нас, може з різних причин, матиме різні за строками перерви у власному стажі, як офіційному, так й реальному.

Не зважаючи на таку собі, певну «нормальність» ситуації, питанні причин з яких людина отримала таку сумнівну «відпустку», доволі часто цікавить чимало рекрутерів. Тим, хто приймає нас на роботу важливо розуміти, що саме обумовило переривання стажу та які наслідки це спричинило нам, як фахівцям.

Враховуючи те, що таке питання, так чи інакше, але прозвучить під час інтерв’ю, до відповіді на нього, непогано приготуватися вже зараз. Мова не йде про приховування фактів правдивої ситуації, проте, формулювати причину краще, як раз, заздалегідь.

Окрім того, що така відповідь має бути чесною, треба розуміти й певні причини, які спонукають рекрутерів із опаскою ставитися до тривалих суттєвих перерв у трудовій діяльності кандидатів на вакансії.

По-перше, продивляючись резюме кандидатів на вакансії, роботодавець або його представник-рекрутер, зіткнувшись із «галявинами» у професійній біографії шукача, намагаються зрозуміти, що спонукало працівника до такої «перерви» та чим саме він(вона) займалися протягом цього періоду часу перерви. Це потрібно для того, щоб отримати якомога більше інформації про вмотивованість кандидата його настрій та життєві пріоритети, наявність амбіцій та рівні тверезої оцінки власних дій.

Відсутність зрозумілої відповіді та загальне нерозуміння кандидата рекрутером, призводить до появи певних сумнівів, щодо того, що протягом цього часу кандидат марно шукав роботу, а значить, «з ним щось не так» й треба прискіпливіше ставитися до його кандидатури.

Щоб уникнути сумнівів щодо вмінь та працьовитості, треба прозоро та чітко пояснити рекрутеру ті справжні причини, які спонукали появу суттєвої перерви у професійному трудовому шляху людини. Чим більш впевнено та аргументовано ви зможете розповісти рекрутерові про ситуацію, яка обумовила те, що ви де-який час не працювали, тим менш припущень та «шаблонних» думок матиме людина, від якої залежатиме ваше працевлаштування.

Серед порад, щодо гармонійного пояснення наявності «галявин» у професійному житті людини, можна звернути увагу на такі загальні рекомендації та найбільш «вдалі» варіанти відповідей.

Час на навчання, додаткові навички та саморозвиток

Навіть, якщо ви можливо «підвисили» де-який час у справжньому вакуумі відсутності робочих пропозицій, скоріше за все, ви чимось займалися, що призвело до співбесіди, на якої ви зараз знаходитесь.

Тож, таку причину «пробілів» у працевлаштуванні, краще пояснити певним навчанням або, навіть, саморозвитком, який допоміг потрапити на «цю» співбесіду. Звичайно, лише порожніх слів може не вистачити, й непогано було би презентувати «щось», що може так чи інакше, але довести результат того, чим ви займалися протягом означеного часу.

«Зворотній зв'язок», час на очікування якого затягнувся

Повірьте, краще аніж розповідати про «відсутність» гідних пропозицій на ринку праці, краще трохи вдатися до креативу та повідомити про необхідність очікування запрошення на вакансію, яке затягнулося. Таке насправді трапляється, однак, термін, на який «затягнулося» ваше запрошення має відповідати реальним параметрам.

Звичайно, краще залишатися максимально чесним, проте, певні причини людині доволі складно пояснити співрозмовнику, тож подібна ситуація, так чи інакше, але траплялася в житті кожного шукача.

перерва у  роботі

Вільний час, витрачений із реальною користю

Навіть, якщо ви представник креативних та творчих професій, називати серед причин появи «пробілів» у вашій професійній кар’єрі, творчу відпустку або іншу причину, яку можна трактувати « як відсутність необхідності заробляти», треба доволі обережно.

Роботодавець або його представник-рекрутер, ставитиметься до вас обережно, розуміючи, що ви можете, час від часу, дозволяти собі такі перерви. Ризик полягатиме в тому, що ваше власне бачення необхідності перерви у заробітках, може не співпадати із потребами замовника. Тож, навіть дійсно перебуваючи у заслугований «творчій відпустці», не погано показати докази того, що ви наприклад, відвідували певні виставки, додатково навчалися у «лідерів думок» вашого напрямку, приймали участь у волонтерських та інших громадських проектах, тощо.

Можливість розраховувати на те, що навіть, відпустка призведе до збільшення вашої працездатності, призведе до збільшення ваших шансів бути обраним на посаду, на яку ви претендуєте.

Час, «відібраний» боротьбою із хворобою

Й знову – ми не закликаємо до неправди у ваших відповідях рекрутерам. Але, якщо людина здолала серйозну хворобу та дійсно здатна продовжувати працювати, можливо й не треба «лякати» цим рекрутера одразу.

Більш гармонійною та майже відвертою стане відповідь про те, що час, який виглядає, як перерва у кар’єрі, ви витратили на догляд за хворою близькою людиною. Не треба нічого вигадувати та намагатися казати «зайвого» відповів про такі причини вашої перерви у роботі, одразу проясніть ситуацію, підтвердив те, що це питання «вже закрите» та у подальшому не вплине на вашу можливість плідно працювати.

Можливо пізніше, ви самі «торкнетеся» справжніх причин, коли роботодавець не матиме підозри, що ваш стан здоров’я може зашкодити вам виконувати вашу роботу та вас краще не наймати взагалі.

Читайте также

  • Тривожні сигнали: 5 рис, які мають насторожити рекрутера17 Декабрь, 2024

    Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.

  • Токсичні колеги: 7 життєвих уроків, які працюють на вас11 Декабрь, 2024

    Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.

  • Робота над помилками (у спілкуванні) 8 Декабрь, 2024

    Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.

  • Покоління зумерів: розвінчуємо міфи про їхній підхід до роботи і життя 4 Декабрь, 2024

    Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.

  • Безперебійна робота під час блекаутів: як адаптуватися компаніям та працівникам28 Ноябрь, 2024

    Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.


↑ Наверх