RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Соискателю
  4. Советы соискателю
  5. Як правильно оцінити себе на ринку праці

Як правильно оцінити себе на ринку праці

20.08.2020 914
Як правильно оцінити себе на ринку праці

Як правильно оцінити себе на ринку праці

20.08.2020     914

По заслугах: вчимося адекватно оцінювати себе та свої вміння в актуальних умовах ринку праці

На співбесідах багато претендентів стикаються з питаннями про рівень бажаної зарплати. Інтерес з боку роботодавця цілком логічний, але чомусь змушує людину сумніватися в своїх уміннях і навичках. І буває так, що, не знаючи точно, на яку суму можна претендувати, але боячись отримати відмову, багато хто в паніці занижує ставку. Цього можна уникнути, якщо адекватно оцінити свої професійні якості відповідно до актуальних умов ринку праці.

Більше або менше: визначаємо оклад

Визначитися з оптимальним розміром заробітної плати непросто. Ситуація ускладнюється ще й тим, що завищені або занижені очікування відлякують рекрутерів. Пояснюємо, чому так: якщо претендент називає суму набагато вищу за ту, яку можуть запропонувати, то слідує відмова, оскільки компанія на такі витрати не розраховує. У разі, коли очікуваний оклад нижче можливої ставки, рекрутер може подумати, що перед ним людина з недостатнім рівнем компетенції і низькою амбітністю.

Цілком логічно, що кандидат зазвичай вказує бажану зарплату вище тієї, яку отримував на колишній роботі. Хтось, пробуючись на нову вакансію, скромно називає суму вищу на 10%, а інші не скупляться і просять «добавки» десь на третину від колишньої ставки. Однак потрібно адекватно формулювати запит, відповідно до своїх якостей і навичок. Якщо ви професіонал, то не соромно вказувати високу з/п. Зрештою, ваші навички та вміння підуть на користь компанії. Звісно, у людей, хто претендує на нове місце або має невеликий досвід, такі очікування можуть не виправдатися.

Бувають також ситуації, коли людина має гостру потребу і свідомо називає більш низьку суму заради того, щоб отримати вакансію. Так, такий підхід допоможе швидше знайти роботу, але потрібно бути дуже обережним, оскільки можна потрапити на жадібного роботодавця, який і в майбутньому відмовить в підвищенні.

Як уникнути неприємних ситуацій? Все просто, потрібно вивчити ринок праці і статистику заробітної плати.

Важливо: варто бути готовим, що для деяких спеціальностей рівень ЗП вище, ніж на інші. Така ситуація зумовлена зростанням попиту на фахівців якоїсь конкретної галузі. Але зневірятися не варто. Часто конкретний рівень заробітної плати залежить ще і від місця роботи, у різних компаніях ставки для працівників можуть відрізнятися.

ставки для працівників

Формула зарплати: вираховуємо коректне значення

Щоб при відповіді на питання про бажаний оклад не губитися, варто заздалегідь з'ясувати, на яку суму можна розраховувати. Для цього слід скористатися «формулою», заснованою на важливих професійних умовах. Отже при обчисленні оптимальної заробітної плати враховувати варто:

  1. Досвід. Це перша якість, яка впливає на цінність претендента на ринку праці. І більшість роботодавців в першу чергу звертають увагу саме на досвід роботи людини в сфері конкретної роботи. Якщо він є, то це означає, що не доведеться вчити нового співробітника, і він буквально відразу зможе почати продуктивно працювати на розвиток компанії. Розуміючи це, можна претендувати і на більш високий рівень з/п, а якщо у вас ще є і авторитетні рекомендації, то тим більше не варто сумніватися — можна сміливо просити вищу суму.
  2. Освіта. Ніхто не зверне увагу на колір диплома і оцінки. Але випускники престижних навчальних закладів більш затребувані, і часто їм готові платити більше. Це не означає, що маючи диплом «звичайного» вузу, можна забути про високу з/п. Друга освіта або курси за суміжною спеціальністю істотно підвищать вашу цінність в очах роботодавця, а значить, можна претендувати на гідний оклад.
  3. Знання іноземної мови. Ця якість істотно підвищує цінність кандидата на ринку праці, але за умови, що дана навичка стане в нагоді в роботі або ви претендуєте на вакансію в міжнародній фірмі.

Також при визначенні оптимального розміру з/п слід враховувати і спеціалізовані навички, знання. Наприклад, знання комп'ютерних програм, база контактів клієнтів або якісь специфічні вміння зіграють на руку під час обговорення окладу, навіть якщо ви не знаєте іноземної мови або маєте невеликий досвід роботи.

З усього вищесказаного випливає висновок, що при визначенні рівня очікуваної ЗП важливо вміти адекватно оцінити свою цінність як співробітника. І якщо передбачуваний оклад нижче очікуваного, то не варто миритися з ситуацією, завжди можна зайнятися саморозвитком, щоб поліпшити свої навички і вміння, тим самим відкриваючи шлях до високооплачуваних вакансій.

Читайте также

  • Осінній сезон без стресу: поради для гармонії та спокою21 Ноябрь, 2024

    Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 Ноябрь, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 Октябрь, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 Сентябрь, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 Сентябрь, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».


↑ Наверх