Ідеального зразка резюме не існує. Якщо погуглити «шаблони написання резюме», ми наткнемося на десятки, якщо не сотні, варіантів. Що ж робити, якщо хочеться скласти привабливе для роботодавців резюме? В цій статті разом із Jobs.ua спробуємо це з’ясувати.
Більшість пошукачів цим не заморочуються. Навіщо, якщо можна заповнити один шаблон і надіслати його на всі привабливі вакансії? Та під час пошуку роботи всі етапи найму важливі, і створення резюме — одне з них. Ось оптимальний алгоритм: складаєте «загальне» резюме, а потім підправляєте й доповнюєте під кожну конкретну вакансію.
Не ігноруйте цю пораду, щоб збільшити шанси зацікавити потенційного роботодавця.
Зверніть увагу на ці пункти при написанні привабливого резюме:
Автоматизовані системи ATS (Applicant Tracking System) ранжують резюме за ключовими словами. Якщо ключові слова відсутні, таке резюме «проскочить» повз їхню увагу. Звичайно, не всі компанії користуються спеціальними системами управління кандидатами. Але уявіть ситуацію: на столі в рекрутера — десятки резюме від кандидатів. На що він передусім звертатиме увагу, окрім досвіду і практичних кейсів? Правильно, на ключові слова.
Для кожної спеціалізації — вони свої. Тож ключовими словами не варто нехтувати, вони покращують шанси на успіх.
Пошукачі схильні більше описувати обов’язки на попередній роботі, аніж досягнення. Якщо видатні досягнення відсутні, все одно ви чогось таки досягли. Чогось же навчилися на попередній посаді, чи не так? Про це й пишіть. І вживайте при цьому активні звороти («Я запропонував/Я впровадила…») замість пасивних («Мною було оптимізовано/Мною було запропоновано»).
Опирайтесь на конкретику, наводьте цифри і факти. Уникайте вживання загальних фраз. І загалом — не поспішайте за 5-10-20 хв все зробити і чимшвидше надіслати. Це не шкільний урок, коли час обмежений і треба встигнути здати контрольну роботу.
Грамотно написане і чітко структуроване резюме затримає на собі погляд рекрутера. Такі речі кидаються в очі. Навіть за тим, як заповнене тіло документу, вже можна скласти певну думку про кандидата. Граматичні і пунктуаційні помилки, хаотичність у висловлюванні — з таким підходом точно не виділитися з-поміж інших.
Після складання резюме обов’язково роздрукуйте його й вичитайте на наявність помилок. Не зайве буде попросити прочитати друга, близьку людину — словом, кому довіряєте й чию думку поважаєте. Замулене око може пропустити якусь помилку, стороннє — навряд чи.
І наостанок. Якщо одного резюме для вакансії недостатньо — нагадуємо, як написати мотиваційний лист на роботу чи навчання. Успіхів у пошуку роботи своєї мрії!
Не кожну роботу можна виконувати механічно й рутинно, не піклуючись про мотивацію, натхнення й інші високі матерії. Як діяти в ситуації, коли дійсно зник інтерес до роботи? З’ясовуємо, як підвищити мотивацію, щоб ваша професійна діяльність отримала «друге дихання».
Недавнє комплексне дослідження, яке здійснила низка університетів з усього світу, виявила цікаву річ: зв’язок між генами людини, її здоров’ям і вмінням заробляти гроші. Розбираємося разом із Jobs.ua, в чому полягає суть дослідження, і яке значення воно має для кожного з нас.
Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.