Чи відомо вам, що вигорання включено до 11-го перегляду Міжнародної класифікації хвороб, як професійне явище. Воно не класифікується як медичний стан, тобто не вважається хворобою. Згідно з МКБ-11 вигорання – це синдром хронічної перевтоми та стресу на робочому місці, з яким не вдалося успішно впоратись. В цей час в Японії фіксують сотні смертей сумлінних працівників, яких вбиває перевтома на робочому місці. А в Україні проблема вигорання тільки посилилась у зв’язку із віддаленою роботою багатьох спеціалістів, які часто нехтують перервами та не контролюють власний тайм менеджмент.
Нам стало цікаво і ми опитали спільноту сайту Jobs.ua про те, що вони роблять, коли відчувають вигорання. Деякі результати виявились цілком логічними, а деякі шокували. Читайте статтю та дізнавайтесь результати опитування.
Наслідки вигорання працівників всередині компанії зазвичай переносяться складно, але передчасне виявлення, профілактика запобігають розвитку та розповсюдженню всередині колективу. Бо найчастіше це
Виявити вигорання працівника просто, за допомогою спеціалізованого тестування персоналу. Але кваліфікований та уважний менеджер з персоналу може помітити ознаки й без тесту:
Більшість спеціалістів, помічаючи за собою вигорання, намагаються самостійно впоратись з цим станом. Дані опитування показують, що 35% бере відгул чи відпустку, щоб змінити картинку та розвантажитись. Це дуже добре впливає на емоційний та психічний стан працівника, який знаходиться на межі вигорання. Ще 35% намагаються побороти власні емоції й придумують доволі різні для цього способи. Комусь допомагає зміна видів роботи з монотонної на творчу. Хтось додається до шкідливих звичок тощо. 21% спеціалістів розуміють, що справи кепські й починають серйозно займатися удосконаленням розпорядку дня, тайм менеджменту, щоб якось знайти час на відпочинок протягом дня та відновленням сил. 7% опитаних розв'язують такі питання з психологом. Сподіваємось з часом кількість таких усвідомлених спеціалістів, які турбуються про свої психологічні стани, буде збільшуватись. Жахливо, але жодна людина не проголосувала за варіант, в якому спеціаліст за допомогою комунікації домовляється з керівником про зниження навантаження та скарби на перевтому. В будь-якому разі, з керівником чи то з менеджером по персоналу, якщо існує така проблема, вона має озвучуватись та вільно обговорюватись в команді. Читайте також статтю про те, як повідомити на роботі, що ви на межі вигорання.
Піклуйтеся про своїх працівників та інвестуйте таким чином в продуктивність бізнесу.
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?