Після поширення вірусі короногрипу світ вже ніколи не буде колишнім. Такий запит у пошуковій системі, як «знайти роботу віддалено без особливого досвіду», б'є мислимі рекорди. Ця галузь стає все більш популярною. Стрімко зростає кількість операцій з продажу, обслуговування, обробки інформації, що проводяться через Інтернет. Розглянемо детальніше необхідні умови для отримання віддаленої роботи без кваліфікації.
Перерахуємо критерії, що найчастіше пред'являють роботодавці до претендентів. Спробуємо за їх допомогою розібратися і правильно оцінити свої шанси:
Цей перелік – узагальнений набір характеристик, якими повинен володіти претендент, що бажає знайти гідну віддалену працю. Такий співробітник може не мати вузькопрофільних навичок та знань, однак їх обов’язково потрібно здобути під час стажування або випробувального терміну
Можливо, заняття, які були раніше просто розвагою (вправний користувач Інстаграм, справжній ас в комп'ютерних баталіях, кулінарний профі зі своєю групою або передплатниками, постійний вправний коментатор на сайті з рукоділля) «переростуть» у серйозну працю, спосіб заробляти гроші, не виходячи з дому або іншого комфортного середовища. Галузями, що стрімко розвиваються, є:
Вправний здобувач праці може обрати ту галузь, на якій знається, або ж зануритися у зовсім новий напрямок. Головне, не треба кидати справу при перших труднощах. Тільки після 10 тис. годин праці людина може казати, що оволоділа якоюсь професійною навичкою
Ринок праці успішно просувається по просторах глобальної мережі і не поступається традиційним дошкам оголошень за пропозицією вільних робочих місць. Шукачеві потрібно звернути увагу на профільні ресурси. На платформах, що спеціалізуються на певній сфері діяльності, зазвичай є вакансії для зацікавлених людей. Підписавшись на спільноти, чати за профілем, що лідирують у соціальних мережах, можна залишатися у курсі того, що відбувається у галузі, відстежувати тенденції розвитку, у тому числі і в плані поновлення ринку праці. Пропозиції вакансій на профільних, постійно поновлюваних ресурсах можна зустріти часто. Це вдалі варіанти працевлаштування для різних спеціалістів: копірайтерів, консультантів для інтернет-магазинів, дизайнерів та розробників сайтів.
Корисно! Припустимо, що цікава вакансія запропонована в іншому місті. Варто поцікавитися у адміністрації про можливість віддаленої праці або про наявність подібної роботи у місці вашого мешкання.
Зверніть увагу на відомі бази даних, сайти, що пропонують вакансії для дому. За наявності фільтру пошуку роботи можна дуже швидко переглянути велику кількість варіантів, що відповідають запиту на працю у віддаленому режимі.
Відстежуйте пропозиції конкретних компаній. Це можна робити не тільки на офіційних сайтах, а й сторінках у соціальних мережах. Це особливо актуально, коли пошук робочих місць відбувається локально, «серед своїх», без оповіщення в загальнодоступних ресурсах. Досить цікаві пропозиції можна знайти за допомогою телеграм-каналів, популярних чатів, де претенденти викладають особисті резюме. Не треба обходити стороною біржі для фрілансерів, особливо здобувачам без досвіду роботи
Розглянемо перелік галузей, що дозволяють влаштуватися працювати дистанційно:
Перелік значний, є з чого обрати. Однак, що робити, якщо немає досвіду, знань і здається, що нічого не вмієш? Починайте навчання. Можливо треба здобути не вищу освіту, а професію в онлайн-школі. Наповнитися новими знаннями і освоїти необхідні навички під патронажем досвідченого наставника можна у будь-кому напрямку. Для отримання максимального результату краще обирати навчання з викладачем. Це більш ефективно і плідно, на відміну від занять на групових курсах.
Перераховані в статті спеціальності – лише частина варіантів на ринку онлайн-праці. Нові професії йдуть у ногу з технічним прогресом. Постійно відбувається ротація актуальних, затребуваних професій, що змінюють застарілі, непопулярні.
Не кожну роботу можна виконувати механічно й рутинно, не піклуючись про мотивацію, натхнення й інші високі матерії. Як діяти в ситуації, коли дійсно зник інтерес до роботи? З’ясовуємо, як підвищити мотивацію, щоб ваша професійна діяльність отримала «друге дихання».
Недавнє комплексне дослідження, яке здійснила низка університетів з усього світу, виявила цікаву річ: зв’язок між генами людини, її здоров’ям і вмінням заробляти гроші. Розбираємося разом із Jobs.ua, в чому полягає суть дослідження, і яке значення воно має для кожного з нас.
Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.