Якщо говорити про різні професії під час війни, чи не найскрутніше доводиться представникам літературної спільноти. Літературна праця й без того не надто оплачуваний напрямок в нашій країні, та ще й дуже потребує такої делікатної субстанції, як натхнення. А де ж узяти те натхнення під час війни, коли від жахливих новин щодня стає важко на серці?
Розуміючи ті непрості обставини, в яких опинилися представники літературної спільноти, фонд «Відродження» та Український ПЕН-клуб оголосили програму стипендій для письменників, перекладачів, есеїстів, філософів, літературних критиків, які залишаються наразі в Україні і мають фінансові труднощі через війну.
Стипендія видається один раз, її розмір складає 20 тис. грн. Ініціатори програми розраховують надати тридцять таких стипендій, а з часом, можливо, програму продовжать.
Щоб взяти участь у відборі, потрібно заповнити коротку онлайн-форму на сайті українського ПЕН-клубу. Щоб подати заявку, у вас повинна бути видана бодай одна книга – поетична, прозова чи збірка есеїв, – неважливо.
Заявки приймаються до 28 квітня, до 18 год. А вже до 3-го травня кожен учасник отримає відповідь на електронну пошту.
Стипендія – це чудово, звісно, але її отримають всього лиш тридцять людей. І один раз. Тому, якщо маєте можливість, не припиняйте купувати книги, бо письменникам, перекладачам та видавництвам теж потрібна підтримка. І не тільки представникам цих професій, але й художникам та дизайнерам, редакторам та smm-никам (і всім-всім-всім іншим людям, які задіяні в усіх видавничих процесах). Але якщо у вас дійсно непросто з фінансами, зверніть увагу на електронні книги, вони коштують в два-три рази дешевше, ніж паперові примірники. Так, електронну книгу не можна «пощупати», та й погортати сторінки теж не вдасться, але інформація та ж сама, буква в букву.
В когось може виникнути питання: «Навіщо це все? Навіщо потрібне те читання в такий буремний час?». На думку спадає одна історія, яка давно стала «притчею во язицех», коли прем’єр-міністру Великобританії Вінстону Черчиллю не сподобалася ідея одного міністра скоротити видатки на культуру задля посилення обороноздатності країни. На що знаменитий політик відповів: «А за що ми тоді воюємо?». Складно сказати, чи говорив це Вінстон Черчилль насправді, але слова гарні. І дуже доречні. І дійсно, хіба не за нашу культуру, традиції розпочалася ця війна? Наші сусідоньки хочуть нав’язати нам свої традиції і чужу нам культуру та світогляд, наш народ відстоює свої власні наративи, право шанувати власну історію, власних героїв, а не чужих. А письменники – це ті люди, які несуть на своїх плечах нелегку ношу: вони фіксують і передають далі, майбутнім поколінням, колективну пам’ять народу, зберігають її для прийдешніх поколінь, відтворюючи у своїх творах історичні реалії, які мали щастя (чи нещастя) спостерігати на власні очі. Тому кожному народу особливо цінні твори їхніх письменників та поетів, які відобразили в своїх романах, віршах та поемах те найкраще, що має кожен народ. Якщо мова – це душа кожного народу, то народні пісні, а заразом і вся література та культура – це та оболонка, в якій ця душа існує. Тож портал з працевлаштування Jobs.ua нагадує вам про необхідність читання і постійної, невпинної самоосвіти, а якщо напишете власні твори і вони побачать світ у друкованому вигляді, в подальшому навіть зможете взяти участь в одній із стипендіальних програм українського ПЕН-клубу.
Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.
Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.
Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.