RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Соискателю
  4. Вся правда о работе за рубежом
  5. Бізнес-інкубатори в Польщі для ІТ-фахівців з України: переваги та недоліки

Бізнес-інкубатори в Польщі для ІТ-фахівців з України: переваги та недоліки

28.03.2022 510
Бізнес-інкубатори в Польщі для ІТ-фахівців з України: переваги та недоліки

Бізнес-інкубатори в Польщі для ІТ-фахівців з України: переваги та недоліки

28.03.2022     510

Воєнні дії призвели до того, що чимало українських ІТ-спеціалістів переїхали до Польщі. Наші друзі поляки пішли назустріч вимушеним переселенцям та спростили своє законодавство для охочих працювати і проживати в їхній країні. В цій статті портал з працевлаштування Jobs.ua пропонує з’ясувати, що таке бізнес-інкубатори в Польщі та які переваги та недоліки їм властиві.

Коротко про бізнес-інкубатори

Це організації, метою діяльності яких є врегулювання фінансових, податкових та юридичних питань між підприємцями та їхніми клієнтами. Користуючись послугами бізнес-інкубаторів, відпадає необхідність в реєстрації бізнесу, тому для ІТ-фахівців, які є фрілансерами-ФОПами – це чудове рішення.

Спочатку бізнес-інкубатори стали в нагоді тим айтішникам, які бажали працювати на європейському ринку, але в силу певних причин не могли зареєструвати індивідуальне підприємство. В наш час за допомогою бізнес-інкубаторів можна швидко налагодити процес роботи і вирішити чимало бухгалтерських питань. Додамо сюди ще сплату податків, взаємодію з держустановами – і в підсумку отримаємо мінус головний біль для ІТ-фахівців, які хочуть займатися своєю роботою, а не гаяти час на купу організаційних та законодавчих нюансів. Тим паче, бізнес-інкубатори пропонують айтішникам абонементну систему оплати. Це означає, що ви щомісяця оплачуєте їхні послуги за фіксованою ставкою, а всі інші клопоти вони беруть на себе.

Якщо ж ІТ-спеціалісти прагнуть отримати дозвіл на роботу та проживання в Польщі (т. зв. «Карта Побиту»), а в перспективі – і польське громадянство, бізнес-інкубатори стануть ідеальним варіантом. А все тому, що «Карти Побиту» їм видадуть на більш тривалий термін.

Отже, переваги бізнес-інкубаторів для наших ІТ-фахівців

  • Українці отримують доступ до ринку праці, тому весь процес співпраці суттєво пришвидшується;
  • Провадження діяльності на території Польщі загалом спрощується;
  • Відпадає потреба в послугах бухгалтера;
  • Легалізація своєї сім’ї на тривалий термін;
  • Розробники, графічні дизайнери та маркетологи отримують гнучкі ставки оподаткування (якщо порівнювати з іншими видами діяльності в Польщі);
  • Якщо декілька фрілансерів об’єдналися для того, щоб протестувати новий бізнес, залучення бізнес-інкубатора дасть їм змогу співпрацювати з контрагентами без потреби реєстрації компанії.

А які ж недоліки бізнес-інкубаторів?

На жаль, певних недоліків та незручностей не уникнути. Перерахуємо їх:

  • Бізнес-інкубатори виступають проміжною ланкою між замовниками і виконавцями, тому їхні послуги потрібно оплачувати;
  • На початках процес узгодження договорів може тривати декілька тижнів, поки будуть з’ясовані усі необхідні юридичні нюанси;
  • Якщо працівник оформлений за трудовим договором («Умова о Праце»), він автоматично отримує страховку на випадок звільнення чи надзвичайної ситуації. В усіх інших випадках така страховка відсутня.

Читайте также

  • Зник інтерес до роботи? Ось поради, як підвищити мотивацію21 Февраль, 2025

    Не кожну роботу можна виконувати механічно й рутинно, не піклуючись про мотивацію, натхнення й інші високі матерії. Як діяти в ситуації, коли дійсно зник інтерес до роботи? З’ясовуємо, як підвищити мотивацію, щоб ваша професійна діяльність отримала «друге дихання».

  • Гроші, гени, здоров’я: вміння заробляти передається в спадок?19 Февраль, 2025

    Недавнє комплексне дослідження, яке здійснила низка університетів з усього світу, виявила цікаву річ: зв’язок між генами людини, її здоров’ям і вмінням заробляти гроші. Розбираємося разом із Jobs.ua, в чому полягає суть дослідження, і яке значення воно має для кожного з нас.

  • Що запитати в кандидата, щоб отримати його «так»?17 Февраль, 2025

    Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.

  • Чому ми полишаємо вивчення англійської на пів дорозі?14 Февраль, 2025

    Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.

  • Ключові тренди на робочому місці, які формуватимуть 2025 рік12 Февраль, 2025

    Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.


↑ Наверх