Воєнні дії призвели до того, що чимало українських ІТ-спеціалістів переїхали до Польщі. Наші друзі поляки пішли назустріч вимушеним переселенцям та спростили своє законодавство для охочих працювати і проживати в їхній країні. В цій статті портал з працевлаштування Jobs.ua пропонує з’ясувати, що таке бізнес-інкубатори в Польщі та які переваги та недоліки їм властиві.
Це організації, метою діяльності яких є врегулювання фінансових, податкових та юридичних питань між підприємцями та їхніми клієнтами. Користуючись послугами бізнес-інкубаторів, відпадає необхідність в реєстрації бізнесу, тому для ІТ-фахівців, які є фрілансерами-ФОПами – це чудове рішення.
Спочатку бізнес-інкубатори стали в нагоді тим айтішникам, які бажали працювати на європейському ринку, але в силу певних причин не могли зареєструвати індивідуальне підприємство. В наш час за допомогою бізнес-інкубаторів можна швидко налагодити процес роботи і вирішити чимало бухгалтерських питань. Додамо сюди ще сплату податків, взаємодію з держустановами – і в підсумку отримаємо мінус головний біль для ІТ-фахівців, які хочуть займатися своєю роботою, а не гаяти час на купу організаційних та законодавчих нюансів. Тим паче, бізнес-інкубатори пропонують айтішникам абонементну систему оплати. Це означає, що ви щомісяця оплачуєте їхні послуги за фіксованою ставкою, а всі інші клопоти вони беруть на себе.
Якщо ж ІТ-спеціалісти прагнуть отримати дозвіл на роботу та проживання в Польщі (т. зв. «Карта Побиту»), а в перспективі – і польське громадянство, бізнес-інкубатори стануть ідеальним варіантом. А все тому, що «Карти Побиту» їм видадуть на більш тривалий термін.
На жаль, певних недоліків та незручностей не уникнути. Перерахуємо їх:
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?