В жовтні стало відомо, що для зменшення кількості безробітних українців Міністерство економіки розробило та запропонувало ініціативу, яка отримала назву «Армія відновлення». Якщо коротко, безробітних вирішили залучати до суспільно-корисних робіт. З ними укладатимуть строкові трудові договори відповідно до трудового законодавства, а їхню працю оплачуватимуть на рівні мінімальної зарплати, тобто 6700 грн.
Портал з працевлаштування та пошуку роботи Jobs.ua вирішив провести опитування на цю тему серед своїх читачів. Питання звучало так: «Чи готові ви за потреби приєднатися до «Армії відновлення»? З’ясуємо, як розподілилися голоси наших читачів.
За перший варіант відповіді – «Так, зараз мені потрібна будь-яка робота» – висловилися 15% читачів, які взяли участь в опитуванні. За другий варіант відповіді – «Так, але вважаю, що така робота, з врахуванням росту цін, має оплачуватись вище мінімальної зп» – проголосував 31% опитаних. За третій варіант відповіді – «Ні, бо хочу знайти постійну роботу» – висловилися 36% опитаних. І, нарешті, з останнім варіантом відповіді «Мене це зараз не торкнеться, я маю офіційну роботу» погодилися 18% респондентів.
Станом на кінець листопада до подібної ініціативи уряду долучилися більше двох тисяч безробітних українців. Заступниця глави Міністерства економіки Тетяна Бережна повідомила, що на оплату їхньої праці вже витрачено понад вісім мільйонів гривень. До речі, невдовзі до ініціативи долучаться Волинська та Запорізька області, адже на момент запуску програма діяла в шести областях України – це Сумська, Чернігівська, Київська, Донецька, Полтавська та Рівненська області.
Наразі лідерство за кількістю залучених безробітних до «Армії відновлення» зберігає Сумська область. Станом на кінець листопада до суспільно-корисних робіт тут залучені 664 людини. На другому місці – Київська область з 509 працевлаштованими, Полтавська – 313 осіб. Найменше працевлаштованих у Рівненській області – 67 людей.
Що цікаво, працевлаштовані можуть отримувати більшу зарплату, ніж обіцяні державою 6700 гривень. Але такий варіант можливий лише тоді, якщо місцева влада погодиться дофінансовувати зарплату з обласних бюджетів.
Суспільно-корисні роботи – поняття широке. Але чим саме займаються вже працевлаштовані у такий спосіб безробітні? Приміром, у Краматорську безробітні облаштовують об’єкти укриття, заготовляють дрова, виконують ремонтні роботи на об’єктах цивільного захисту. На нещодавно деокупованій Лиманщині безробітні впорядковують прилеглі до адмінбудівель території, вивозять будівельне сміття та допомагають роздавати гуманітарну допомогу.
Варто зазначити, що деякі безробітні переходять до штату комунальних підприємств на постійні робочі місця.
У вашому оточенні є люди, які говорять так швидко і нерозбірливо, що нічого не збагнеш? Але навіть такі люди можуть заговорити чітко і переконливо, якщо скористаються добіркою чудових вправ для дикції, які підготував Jobs.ua.
Ви знали, що один цікавий тест на визначення профпридатності допоміг незвичайному в’язню втекти з в’язниці? Поговоримо про це в статті, а також з’ясуємо, які популярні тести стануть орієнтиром у визначенні ваших сильних сторін і вибору професійної кар’єри.
Портал з працевлаштування і пошуку роботи Jobs.ua поставив низку питань штучному інтелекту Grok від X, щоб дізнатися, що думає цей ШІ про перспективи такої цікавої, потрібної і важливої в літературному світі професії, як літературний агент.
Розглянемо в статті метод STAR, щоб ваші відповіді на співбесідах набрали структурованого вигляду, були логічними, зрозумілими і переконливими.
Пошукачам не подобається формат групової співбесіди, та ейчари іноді вдаються до нього. Навіщо вони це роблять? Давайте з’ясуємо разом із Jobs.ua, а ще розглянемо переваги й недоліки групової співбесіди.