RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Новости Украины и мира
  4. Новости
  5. Чи скасують народні обранці перенесення робочих днів через свята?

Чи скасують народні обранці перенесення робочих днів через свята?

19.01.2021 463
Чи скасують народні обранці перенесення робочих днів через свята?

Чи скасують народні обранці перенесення робочих днів через свята?

19.01.2021     463

Принаймні, у Верховній Раді на днях був зареєстрований відповідний законопроєкт. З проєктом Закону під номером 4597 та назвою «Про внесення змін до статті 67 Кодексу законів про працю України щодо узгодження вітчизняного законодавства із законодавством країн членів Європейського Союзу у питанні перенесення робочих днів» можна ознайомитися на офіційному вебпорталі Верховної Ради. А в цій статті Jobs.ua коротко розкажуть, що стало причиною появи цього Закону.

Навіщо взагалі це робити?

Ініціювали цей Закон група депутатів на чолі із Галиною Третьяковою, партія «Слуга народу». Якщо ми звернемося до пояснювальної записки, в ній, зокрема, ідеться про те, що переслідується дві важливі мети:

  • Збільшення економічного потенціалу нашої країни;
  • Узгодити українське законодавство у питанні перенесення робочих днів із законами країн Європейського Союзу, що сприятиме ефективнішій співпраці між Україною та членами ЄС.

Що передбачає цей Закон?

Якщо внести відповідні зміни до статті 67 Кодексу законів про працю України, то стане неможливим переносити робочі дні та вихідні в державних установах та організаціях, підприємствах. Але з однією обмовкою – крім випадків, встановлених цим кодексом.

Депутати, які працювали над новим законопроєктом, відзначають, що подібна практика – тобто перенесення робочих днів на суботу – негативно впливає на результативність праці, а також мінімізує успішну комунікацію з іноземними інвесторами. І взагалі – подібна традиція сприяє формуванню негативної репутації бізнеспотенціалу України за кордоном.

Гадаємо, кожен з нас, хто виходив працювати в суботу, чудово пригадають свої відчуття, пов’язані з небажанням іти на роботу у вихідний день.

Подібна практика – пережиток радянського минулого

Якщо проаналізувати світовий досвід стосовно цього питання, то виявиться, що в багатьох цивілізованих країнах подібна практика відсутня. Це Польща, США, Словаччина, Чехія, Литва, Франція, Німеччина, Данія, Нідерланди та ряд інших країн.

Звідки пішла ця практика? Це типово радянська традиція, яка нарівні з Україною зберігається в наших північних сусідів. Мова про Росію, звісно. І ще в деяких пострадянських країнах. Тобто стосовно цього питання наша країна знаходиться не в найкращій компанії.

Ще один негативний фактор від нинішнього стану справ – це те, що через перенесення робочих днів маємо шестиденний робочий тиждень, а іноді такі «подарунки» працівники держустанов, підприємств та організацій отримують двічі на місяць, що є прямим порушенням законодавчих норм до мінімального часу відпочинку людей (тобто два вихідні дні в тиждень). Це з одного боку.

З іншого боку, коли переносяться робочі дні, людям випадає три-чотири вихідні дні, що негативно впливає на робочу мотивацію, а також знижує бажання займатися робочими справами після тривалого періоду вихідних днів.

Що ж, депутатам тепер лишається тільки проголосувати за даний законопроєкт. Як поставляться до цього українці? Можна припустити, що одним він припаде до душі, іншим – не дуже. Але досвід європейських країн свідчить, що стандартний робочий тиждень значно краще впливає на загальний стан економіки.

Читайте также

  • Тривожні сигнали: 5 рис, які мають насторожити рекрутера17 Декабрь, 2024

    Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.

  • Токсичні колеги: 7 життєвих уроків, які працюють на вас11 Декабрь, 2024

    Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.

  • Робота над помилками (у спілкуванні) 8 Декабрь, 2024

    Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.

  • Покоління зумерів: розвінчуємо міфи про їхній підхід до роботи і життя 4 Декабрь, 2024

    Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.

  • Безперебійна робота під час блекаутів: як адаптуватися компаніям та працівникам28 Ноябрь, 2024

    Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.


↑ Наверх