RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Новости Украины и мира
  4. Новости
  5. Чи скасують народні обранці перенесення робочих днів через свята?

Чи скасують народні обранці перенесення робочих днів через свята?

19.01.2021 458
Чи скасують народні обранці перенесення робочих днів через свята?

Чи скасують народні обранці перенесення робочих днів через свята?

19.01.2021     458

Принаймні, у Верховній Раді на днях був зареєстрований відповідний законопроєкт. З проєктом Закону під номером 4597 та назвою «Про внесення змін до статті 67 Кодексу законів про працю України щодо узгодження вітчизняного законодавства із законодавством країн членів Європейського Союзу у питанні перенесення робочих днів» можна ознайомитися на офіційному вебпорталі Верховної Ради. А в цій статті Jobs.ua коротко розкажуть, що стало причиною появи цього Закону.

Навіщо взагалі це робити?

Ініціювали цей Закон група депутатів на чолі із Галиною Третьяковою, партія «Слуга народу». Якщо ми звернемося до пояснювальної записки, в ній, зокрема, ідеться про те, що переслідується дві важливі мети:

  • Збільшення економічного потенціалу нашої країни;
  • Узгодити українське законодавство у питанні перенесення робочих днів із законами країн Європейського Союзу, що сприятиме ефективнішій співпраці між Україною та членами ЄС.

Що передбачає цей Закон?

Якщо внести відповідні зміни до статті 67 Кодексу законів про працю України, то стане неможливим переносити робочі дні та вихідні в державних установах та організаціях, підприємствах. Але з однією обмовкою – крім випадків, встановлених цим кодексом.

Депутати, які працювали над новим законопроєктом, відзначають, що подібна практика – тобто перенесення робочих днів на суботу – негативно впливає на результативність праці, а також мінімізує успішну комунікацію з іноземними інвесторами. І взагалі – подібна традиція сприяє формуванню негативної репутації бізнеспотенціалу України за кордоном.

Гадаємо, кожен з нас, хто виходив працювати в суботу, чудово пригадають свої відчуття, пов’язані з небажанням іти на роботу у вихідний день.

Подібна практика – пережиток радянського минулого

Якщо проаналізувати світовий досвід стосовно цього питання, то виявиться, що в багатьох цивілізованих країнах подібна практика відсутня. Це Польща, США, Словаччина, Чехія, Литва, Франція, Німеччина, Данія, Нідерланди та ряд інших країн.

Звідки пішла ця практика? Це типово радянська традиція, яка нарівні з Україною зберігається в наших північних сусідів. Мова про Росію, звісно. І ще в деяких пострадянських країнах. Тобто стосовно цього питання наша країна знаходиться не в найкращій компанії.

Ще один негативний фактор від нинішнього стану справ – це те, що через перенесення робочих днів маємо шестиденний робочий тиждень, а іноді такі «подарунки» працівники держустанов, підприємств та організацій отримують двічі на місяць, що є прямим порушенням законодавчих норм до мінімального часу відпочинку людей (тобто два вихідні дні в тиждень). Це з одного боку.

З іншого боку, коли переносяться робочі дні, людям випадає три-чотири вихідні дні, що негативно впливає на робочу мотивацію, а також знижує бажання займатися робочими справами після тривалого періоду вихідних днів.

Що ж, депутатам тепер лишається тільки проголосувати за даний законопроєкт. Як поставляться до цього українці? Можна припустити, що одним він припаде до душі, іншим – не дуже. Але досвід європейських країн свідчить, що стандартний робочий тиждень значно краще впливає на загальний стан економіки.

Читайте также

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 Ноябрь, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 Октябрь, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 Сентябрь, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 Сентябрь, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».

  • Піднімайся і йди30 Август, 2024

    Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?

↑ Наверх