Зміна працедавця не завжди пов’язана з негативними факторами на робочому місці, іноді співробітник прагне спробувати сили в іншій сфері для саморозвитку чи за сімейними обставинами. Багато експертів висловлюють думку про те, що повернення до старого колективу не буде вигідним як в психоемоційному, кар’єрному, так і в фінансовому плані. Проте для об’єктивної оцінки кожну ситуацію необхідно розглядати індивідуально.
Згідно зі статистичними даними Національної спілки кадровиків, біля 60% російських працедавців не готові затвердити кандидатів, які колись вже працювали в їхній компанії. Проте українські, як і іноземні рекрутери, не настільки упереджені, вони готові взяти в команду перспективного шукача.
Найчастіше працівники прагнуть повернутися на колишнє місце роботи з таких причин:
Працедавці не мають однозначної думки щодо раціональності затвердження на посаді людини, яка колись вирішила покинути компанію за власним бажанням. Одні сприймають це як плюс, адже саме в їхній команді працівник побачив вигідну перспективу зростання, а інші ставляться до таких кандидатів з недовірою, побоюючись втрати конкурентних позицій на ринку, зниження ефективності, конфліктів у колективі. Дэйв Альмеда, HR-спеціаліст хмарної платформи Kronos, впевнений, що співпрацювати з колишніми колегами надійніше і безпечніше, адже вони вже вміють працювати на результат, знають практичні нюанси і особливості роботи конкретної організації. Крім того, таке повернення покаже решті персоналу всі плюси – надалі вони двічі подумають, перш ніж піти.
Певна категорія працедавців готова взяти назад колишнього співробітника, але лише за умови, що той показував результат, вищий за середньостатистичний, відповідав корпоративній культурі. При цьому рівень заробітної плати підвищують відразу вкрай рідко. Проте, якщо продуктивність роботи сприятиме розвитку підприємства, закріпленню його позицій на ринку, вони готові навіть створити додаткове робоче місце. За наявності більш високих професійних компетенцій, нових практичних навичок більшість керівники готові не просто затвердити людину, яка колись покинула підприємство за власним бажанням, але й запропонувати участь в конкурсі на вигіднішу посаду.
Доволі багато рекрутерів сумніваються в доцільності відновлення співпраці з колишніми працівниками через недовіру, високий, на їх думку, ризик швидкого звільнення. Щоб отримати запрошення на співбесіду, варто грамотно вказати в резюме професійні якості, вміння, які будуть корисні для компанії, особисту зацікавленість в її розвитку. Пояснити зміну місць можна новою мотивацією та кар’єрними планами. Варто пам’ятати про те, що роботодавець завжди оцінює тривалість роботи в одному місці, вміння доводити справу до кінця і приймати зважені рішення.
Серед спеціалістів HR-сфери немає однозначної думки щодо раціональності роботи під егідою колишнього керівника. Проте більшість згодна з тим, що цього однозначно не варто робити якщо в минулому відбувались гострі конфлікти з колективом, працівник не зміг без проблем працювати в рамках корпоративної культури. Рішення необхідно приймати, враховуючи власні потреби, професійні і особисті ресурси, проаналізувавши всі переваги та можливі недоліки.
Повернення може бути вигідним, наприклад, у таких випадках:
Якщо прийнято рішення повернутись на старе місце роботи, то варто без поспіху проаналізувати динаміку росту, конкурентні позиції компанії, відгуки працюючих колег. Щоб максимально швидко показати хороший результат, необхідно наперед продумати стратегію прийняття рішень, показати професійне зростання і високу кваліфікацію.
Плюси повернення:
Не варто відразу позиціонувати повернення на колишнє робоче місце як своєрідний крок назад у розвитку. Якщо такий вибір принесе практичні переваги, фінансову вигоду, відкриє нові перспективи для зростання, потрібно використовувати всі можливості. Проте, як показує практика, не потрібно починати співпрацю з колишнім працедавцем на тій самій чи більш низькій посаді, якщо компанія залишила ті ж вектори розвитку, не збільшила кількості напрямів роботи. Обов’язкова умова в такому разі – об’єктивний аналіз переваг і труднощів після повернення, оцінка власних професійних можливостей, перспектив.
Не кожну роботу можна виконувати механічно й рутинно, не піклуючись про мотивацію, натхнення й інші високі матерії. Як діяти в ситуації, коли дійсно зник інтерес до роботи? З’ясовуємо, як підвищити мотивацію, щоб ваша професійна діяльність отримала «друге дихання».
Недавнє комплексне дослідження, яке здійснила низка університетів з усього світу, виявила цікаву річ: зв’язок між генами людини, її здоров’ям і вмінням заробляти гроші. Розбираємося разом із Jobs.ua, в чому полягає суть дослідження, і яке значення воно має для кожного з нас.
Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.