Колапс ринку праці по всьому світу, який викликала пандемія коронавірусу та карантинні заходи для протидії пошесті, створив у головах та душах людей, хвилювань більш, аніж сама небезпечна хвороба.
Чимало людей остаточно втратили роботу, але більшість й досі знаходиться у підвішеному стані, не розуміючи чи можна сподіватися повернути собі те робоче місце, до якого звикла людина та свій здобуток на «до карантинному» рівні. Дехто, відчувши суттєве зниження заробітків, вже розмірковує про пошуки нового робочого місця, а когось, роботодавці намагаються «перетягнути» від конкурентів, користуючись ситуацією та невизначеністю. Проте, кожній людині слід добре розуміти усілякі нюанси такого переходу саме в цей, надто складний та нестабільний час.
Тож, на що треба звернути увагу, щоб остаточно прийняти важке рішення щодо пошуків нової роботи чи погодження на «цікаві» пропозиції від конкурентів поточного роботодавця.
Багато хто, ще до розпочатого карантину, планував змінити робоче місце або, навіть, сферу власної діяльності. Та прийшло лихо, зупинив на невизначений час усі людські мрії та сподівання. Проте, саме зараз про вас можуть згадати та запропонувати «приходити та ставати до праці» майже негайно , натякаючи на будь-які вигідні вам умови та більш високу заробітну платню, ніж ви отримували на поточному робочому місці.
Або, людина й сама може спробувати «захопити місце під сонцем» у «каламутній воді» сьогодення. Зрозуміти її в принципі можна, але фахівці радять не поспішати та ретельно вивчити ситуацію. Цілком можливо, що новоспечений роботодавець, про якого ви не так вже багато й знаєте, може не «пережити» кризи карантину та втратити підприємство, залишивши найманих робітників на самісінькій вулиці. Або, зарплатня на яку ви наклали оком чи яку обіцяє вам той, хто манить вас на нове робоче місце, доволі швидко скоротиться до «тимчасових кризових стандартів», нівелюючи усі затрати на зміну роботи.
Зараз, людина, яка цікавиться ситуацією на вітчизняному ринку праці, може сама зробити висновки щодо напрямків та сфер діяльності, які опинилися у певній групі ризику, страждаючи від тимчасового закриття компаній на карантин. всі точно знають, які галузі найбільше страждають від запровадженого карантину. Тому, дивіться тверезо на те, чим саме займається роботодавець до якого вам так кортить перейти й не станеться так, що саме компанія цього напрямку швидко збанкрутує.
Звичайно, будь-яка праця заслуговує на шанування, але, в часи кризи швидше звільняють, наприклад, працівників рекламних, юридичних та інших «додаткових» підрозділів, аніж менеджерів з продажів, продавців, водіїв та охоронців. Розуміючи те, наскільки ви є цінністю для роботодавця, ви зможете більш виважено прийняте потрібне рішення щодо зміни роботи.
Як демонструють нам різні соціологічні опитування, близько 18% українців наразі остаточно втратили здобутки до яких звикли у своєму житті. При тому, що компанії продовжують шукати людей у свої штати, кількість вакансій у базах ресурсів з працевлаштування суттєво зменшилася. Роздумуючи над зміною роботи, беріть до уваги ситуацію із великою кількістю шукачів та обмеженою – вакантних робочих пропозицій.
Сьогодні, один невірний крок може стати для шукача фатальним, не менш аніж помилка сапера. Яку військовий може зробити, на жаль, всього раз у житті. Останній раз.
Не треба стрибати без розуму у незнайомі води: розберіться, чи так вже погано йдуть справи у вашого поточного роботодавця та можливо, прямо тут, у знайомій компанії. Ви зможете сьогодні відшукати нову роботу чи знайти додатковий тимчасовий заробіток.
Навіть, якщо ви наважилися щодо зміни робочого місця – не треба остаточно розривати зв’язки з поточною роботою. Китайський стародавній прокльон бажає ворогові «жити в епоху змін» - нестабільний час, без відпочинку від стресу та без зрозумілих термінів очікування стабілізації ситуації.
Сумний жарт сьогодення, полягає у тому, що саме китайці, так чи інакше, але «прокляли» увесь світ, занурив його у такі самі «мінливі та буремні» часи. Тож, нехай усі ваші висновки та прийняті рішення будуть виваженими та зрілими, бо сучасний світ вимагає від нас саме такого серйозного підходу до свого життя.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?
Jobs.ua хоче підтримати Кращих Роботодавців і розширити можливості Шукачам роботи у важку хвилину, тому продовжує працювати в галузі працевлаштування та зберігає знижки і можливість безкоштовного розміщення вакансій для роботодавців.