Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Дослідник Марк Тейлор провів опитування людей, яким трохи більше тридцяти років, і з'ясував, що таке захоплення як читання книг у юному віці допомагає в майбутньому успішно будувати кар'єру. Приблизно 17 200 осіб, які брали участь в опитуванні, розповіли, чим вони захоплювалися та цікавились у дитинстві. І як виявилося, ні спорт, ні спілкування з однолітками, ні мистецтво у різних його напрямках так позитивно не впливають у майбутньому на кар'єру як читання книг. Ті з опитаних, хто багато читав різної цікавої літератури в юності, досяг на професійній ниві більшого.
Але чому саме захопленість книжками дає такий результат? Відповідь проста: читання тренує мозок. Ми читаємо, складаючи літери в слова, вголос або просто про себе, шукаємо сенс і одночасно запам'ятовуємо те, що дізналися, а також свої емоції в той момент і атмосферу. Таке тренування дозволяє мозку краще працювати. Звичайно, подібні заняття варто починати з раннього дитинства, тоді дитині у підлітковому віці буде легше знаходити вирішення тих чи інших завдань, які ускладнюються з віком.
Якщо діти не хочуть читати?
На думку фахівців, часто діти відмовляються читати не тому, що не хочуть, а тому що їм це важко. Можливо, це через особливісті розвитку.
Якщо дитина зовсім маленька, розповідайте їй невеликі вірші, чистомовки. Гуляючи парком, розповідайте, що навколо знаходиться і відбувається, що робите ви. Трохи підросла дитина – можна взяти книгу з казками, де є великі барвисті картинки, і читати чи вигадувати свою історію. Якщо дитина може читати, але не хоче, читайте їй вголос самі, наприклад, на ніч. Почніть захоплюючу розповідь чи історію, а продовження дайте їй самому прочитати. Спробуйте спільне читання – за ролями. Індивідуальний приклад також дуже важливий, частіше відволікайтеся від побутових турбот і читайте самі. Нехай дитина вас частіше бачить із книгою в руках. Нехай у вашому будинку будуть невелика бібліотека з цікавою та пізнавальною добіркою літератури.
Портал Jobs.ua розповідає, що потрібно знати про рукостискання в контексті ділового етикету.
В цій статті пропонуємо познайомитися з деякими цікавими способами заробітку, коли людина фактично заробляє гроші, не роблячи при цьому абсолютно нічого.
Розглянемо разом з Jobs.ua ще кілька цікавих професій гіпотетичного майбутнього, які зустрічаються на сторінках блискучого sci-fi роману «Сліпобачення» від визнаного майстра жанру канадського письменника Пітера Воттса.
В цій статті пропонуємо разом з Jobs.ua зануритися в міні дослідження футуристичних професій майбутнього, ще не створених, але в перспективі — цілком осяжних.
Поговоримо разом з Jobs.ua на таку делікатну тему, чи варто соромитися «простих» професій, як-от професія касира.