Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Дослідник Марк Тейлор провів опитування людей, яким трохи більше тридцяти років, і з'ясував, що таке захоплення як читання книг у юному віці допомагає в майбутньому успішно будувати кар'єру. Приблизно 17 200 осіб, які брали участь в опитуванні, розповіли, чим вони захоплювалися та цікавились у дитинстві. І як виявилося, ні спорт, ні спілкування з однолітками, ні мистецтво у різних його напрямках так позитивно не впливають у майбутньому на кар'єру як читання книг. Ті з опитаних, хто багато читав різної цікавої літератури в юності, досяг на професійній ниві більшого.
Але чому саме захопленість книжками дає такий результат? Відповідь проста: читання тренує мозок. Ми читаємо, складаючи літери в слова, вголос або просто про себе, шукаємо сенс і одночасно запам'ятовуємо те, що дізналися, а також свої емоції в той момент і атмосферу. Таке тренування дозволяє мозку краще працювати. Звичайно, подібні заняття варто починати з раннього дитинства, тоді дитині у підлітковому віці буде легше знаходити вирішення тих чи інших завдань, які ускладнюються з віком.
Якщо діти не хочуть читати?
На думку фахівців, часто діти відмовляються читати не тому, що не хочуть, а тому що їм це важко. Можливо, це через особливісті розвитку.
Якщо дитина зовсім маленька, розповідайте їй невеликі вірші, чистомовки. Гуляючи парком, розповідайте, що навколо знаходиться і відбувається, що робите ви. Трохи підросла дитина – можна взяти книгу з казками, де є великі барвисті картинки, і читати чи вигадувати свою історію. Якщо дитина може читати, але не хоче, читайте їй вголос самі, наприклад, на ніч. Почніть захоплюючу розповідь чи історію, а продовження дайте їй самому прочитати. Спробуйте спільне читання – за ролями. Індивідуальний приклад також дуже важливий, частіше відволікайтеся від побутових турбот і читайте самі. Нехай дитина вас частіше бачить із книгою в руках. Нехай у вашому будинку будуть невелика бібліотека з цікавою та пізнавальною добіркою літератури.
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?
Jobs.ua хоче підтримати Кращих Роботодавців і розширити можливості Шукачам роботи у важку хвилину, тому продовжує працювати в галузі працевлаштування та зберігає знижки і можливість безкоштовного розміщення вакансій для роботодавців.