У сучасному світі часто зустрічаються парадоксальні речі. Наприклад, у сфері пошуку роботи можна побачити, що людина з якісною освітою, цінним досвідом, важливими уміннями довго не може знайти працевлаштуватися… Виходить так, що ці «скарби» не тільки не допомагають, а, навпаки, заважають. Таке явище отримало назву «надкваліфікація» (від англ. overqualified).
У деяких країнах це явище все більш поширюється у зв’язку з тим, що кількість випускників вищих навчальних закладів зростає швидше, ніж кількість робочих міст, які потребують такої підготовки, в економіці. Відмова претенденту на вакансію з причини надкваліфікації в західних країнах – звичайна справа.
У нас вона теж поступово набирає поширення. Якщо прочитати коментарі на профільних сайтах та форумах, можна дізнатися, що люди не отримують роботу, тому що вони overqualified. Тобто роботодавцям потрібен хтось інший, з меншим бекграундом.
Чому не беруть на роботу «надкваліфікованих» працівників? Зазвичай працедавці пояснюють свої дії одним із таких міркувань:
Усі ці припущення часто заважають взяти на роботу справді гарного фахівця. Свою відмову працедавці пояснюють «турботою» про кандидата, бажанням не дати йому працювати на посаді, яка для нього не є гідною.
Пропонуємо кілька порад для кандидатів на вакансії, які вважають себе overqualified:
Добре продумайте свою розмову з роботодавцем, і ваш високий рівень кваліфікації не стане перешкодою, яку не можна подолати. Якщо він вважатиме, що ви не затримаєтесь надовго, запропонуйте підписати довгостроковий контракт.
Опанування технік саморегуляції, пошук власних ресурсів для відновлення енергії стають справжнім викликом сьогодення. Розвиток таких навичок є критично важливим скілом для підтримки ментального здоров’я. Ми підібрали для вас дієві поради, як підтримати працівників під час кризи.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?
Дорогі партнери, колеги, друзі!
Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!
Шановні клієнти!
Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.