У сучасному світі часто зустрічаються парадоксальні речі. Наприклад, у сфері пошуку роботи можна побачити, що людина з якісною освітою, цінним досвідом, важливими уміннями довго не може знайти працевлаштуватися… Виходить так, що ці «скарби» не тільки не допомагають, а, навпаки, заважають. Таке явище отримало назву «надкваліфікація» (від англ. overqualified).
У деяких країнах це явище все більш поширюється у зв’язку з тим, що кількість випускників вищих навчальних закладів зростає швидше, ніж кількість робочих міст, які потребують такої підготовки, в економіці. Відмова претенденту на вакансію з причини надкваліфікації в західних країнах – звичайна справа.
У нас вона теж поступово набирає поширення. Якщо прочитати коментарі на профільних сайтах та форумах, можна дізнатися, що люди не отримують роботу, тому що вони overqualified. Тобто роботодавцям потрібен хтось інший, з меншим бекграундом.
Чому не беруть на роботу «надкваліфікованих» працівників? Зазвичай працедавці пояснюють свої дії одним із таких міркувань:
Усі ці припущення часто заважають взяти на роботу справді гарного фахівця. Свою відмову працедавці пояснюють «турботою» про кандидата, бажанням не дати йому працювати на посаді, яка для нього не є гідною.
Пропонуємо кілька порад для кандидатів на вакансії, які вважають себе overqualified:
Добре продумайте свою розмову з роботодавцем, і ваш високий рівень кваліфікації не стане перешкодою, яку не можна подолати. Якщо він вважатиме, що ви не затримаєтесь надовго, запропонуйте підписати довгостроковий контракт.
Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.
Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.
Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.