RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Новости Украины и мира
  4. Новости
  5. Держава планує перевчити безробітних на програмістів

Держава планує перевчити безробітних на програмістів

21.01.2021 608
Держава планує перевчити безробітних на програмістів

Держава планує перевчити безробітних на програмістів

21.01.2021     608

Приємні новини для тих громадян, які перебувають на обліку в Державному центрі зайнятості. Як стало відомо Jobs.ua, безробітних українців Міністерство економіки в рамках експерименту вирішили навчати ІТ-спеціальностей. Щоправда, поки що тільки в столиці. Але якщо експеримент визнають успішним, подібну практику запровадять в інших містах України.

Деталі запланованого експерименту

Про цю новину стало відомо 20 січня, коли Кабінет міністрів схвалив відповідну постанову. Кошти на проведення експерименту виділить Фонд загальнообов’язкового соціального страхування. Приємно відзначити, що відтепер кошти можуть освоюватися не лише акредитованими навч. закладами, а й приватними школами та академіями, які, хоч і не мають ліцензій та сертифікатів від Міносвіти, але готують кваліфікованих спеціалістів ІТ-сфери.

Щоб відібрати безробітних для безкоштовної програми навчання, будуть створені спеціальні комісії. По яким критеріям будуть відбиратися щасливчики – поки що невідомо.

Як зазначили в Мінекономіки, навчання триватиме не більше, ніж півроку. Всі безробітні, хто успішно завершить навчання, будуть працевлаштовані:

  • Мінімум на рік часу,
  • Розмір заробітної платні становитиме не менше, ніж дві мінімальні зарплати.

Що ж, це чудова новина для тих людей, які по якійсь причині стали безробітними. ІТ-сфера нашої країни активно розвивається навіть попри пандемію, і люди отримають шанс здобути перспективну професію і з достойною зарплатою. Хочеться, щоб подібних програм з часом з’являлося все більше. А кому цікаво, скільки отримують програмісти в Україні, читайте далі.

Скільки отримують українські айтішники?

Якщо порівнювати з літнім опитуванням, за півроку показники зарплати айтішників зросли майже на всіх посадах, і зросли в середньому на 200 доларів. Якщо говорити в цілому по Україні, в грудні середньостатистичний розробник отримав зарплату в розмірі 2,5 тис. доларів. Найбільшими зарплатами можуть похвалитися системні архітектори (близько 5,3 тис. доларів в місяць). Найменші зарплати отримують інтерни – 350 доларів в місяць.

Найбільше зарплати зросли у системних архітекторів – на 300 доларів, найменше – у джуніорів (всього лиш на 100 доларів). У тімлідів і «сеньор-девелоперів», відповідно, на 150 і 200 доларів. Яка ще сфера діяльності може похвалитися таким зростанням зарплат, та ще й у часи пандемії?

Якщо вам цікаво, де програмістам платять більше – у Києві чи інших містах – поглянемо на статистику. Якщо ви працюєте iOS-розробником і кодите на Swift, вам більше заплатять у Львові, ніж у Києві (в середньому 4400 тис. доларів проти 3100). А якщо ви програмуєте на інших мовах, то краще переїжджати до столиці.

Зазначимо, що в даному дослідженні не враховувалися зарплати тестувальників та інших нетехнічних спеціальностей. Але навіть і без вищенаведених цифр зрозуміло, що на програміста варто навчатися. Ця професія надає безліч можливостей, і, що дуже важливо, дає відчуття стабільності і впевненості у власному майбутньому.

Читайте также

  • Трамп, Маск і ринок праці США: що зміниться в 2025 році?31 Январь, 2025

    З приходом Трампа в Овальний кабінет очікуються зміни в багатьох сферах американського життя. Маск і Рамасвамі нещодавно заявили, що віддалена робота була «привілеєм ковідного часу», а в 2025 році федеральні службовці повинні відвідувати офіс п’ять днів на тиждень. Наскільки правдивими є їхні судження, і що загалом в перспективі може змінитися цьогоріч на американському ринку праці, з’ясовували Jobs.ua.

  • Найпоширеніші дискримінаційні питання на співбесідах: як діяти, якщо запитують не про роботу29 Январь, 2025

    Прояви дискримінації на співбесідах зазвичай не вибиваються зі стандартного кола питань. Хоча іноді HR-спеціалісти можуть і здивувати. Сьогодні з’ясовуємо, як відповідати кандидату в подібних ситуаціях.

  • Як зацікавити дитину фрилансом?27 Январь, 2025

    Ще в часи пандемії фрилансерські заробітки для багатьох українців стали справжнім порятунком. Відтак чимало батьків усвідомили просту істину: потрібно не лише вчити дітей фінансовій грамотності, а й зацікавлювати дитину фрилансом. Як це робити? Детальніше читайте в статті. 

  • Основні причини неефективності робочих зустрічей і способи їх усунення24 Январь, 2025

    Робочі зустрічі не завжди минають ефективно, бажані результати залежать від низки факторів. Чому так відбувається і як цьому запобігти, — читайте в статті.

  • Правильно працюємо з агресією: важливі принципи екологічної комунікації22 Январь, 2025

    Насправді це серйозна проблема багатьох людей, тобто вміння працювати з власною агресією. З’ясуємо разом з Jobs.ua, як правильно працювати з агресією і знайти їй краще застосування, аніж ображати одне одного в соцмережах.


↑ Наверх