Приємні новини для тих громадян, які перебувають на обліку в Державному центрі зайнятості. Як стало відомо Jobs.ua, безробітних українців Міністерство економіки в рамках експерименту вирішили навчати ІТ-спеціальностей. Щоправда, поки що тільки в столиці. Але якщо експеримент визнають успішним, подібну практику запровадять в інших містах України.
Про цю новину стало відомо 20 січня, коли Кабінет міністрів схвалив відповідну постанову. Кошти на проведення експерименту виділить Фонд загальнообов’язкового соціального страхування. Приємно відзначити, що відтепер кошти можуть освоюватися не лише акредитованими навч. закладами, а й приватними школами та академіями, які, хоч і не мають ліцензій та сертифікатів від Міносвіти, але готують кваліфікованих спеціалістів ІТ-сфери.
Щоб відібрати безробітних для безкоштовної програми навчання, будуть створені спеціальні комісії. По яким критеріям будуть відбиратися щасливчики – поки що невідомо.
Як зазначили в Мінекономіки, навчання триватиме не більше, ніж півроку. Всі безробітні, хто успішно завершить навчання, будуть працевлаштовані:
Що ж, це чудова новина для тих людей, які по якійсь причині стали безробітними. ІТ-сфера нашої країни активно розвивається навіть попри пандемію, і люди отримають шанс здобути перспективну професію і з достойною зарплатою. Хочеться, щоб подібних програм з часом з’являлося все більше. А кому цікаво, скільки отримують програмісти в Україні, читайте далі.
Якщо порівнювати з літнім опитуванням, за півроку показники зарплати айтішників зросли майже на всіх посадах, і зросли в середньому на 200 доларів. Якщо говорити в цілому по Україні, в грудні середньостатистичний розробник отримав зарплату в розмірі 2,5 тис. доларів. Найбільшими зарплатами можуть похвалитися системні архітектори (близько 5,3 тис. доларів в місяць). Найменші зарплати отримують інтерни – 350 доларів в місяць.
Найбільше зарплати зросли у системних архітекторів – на 300 доларів, найменше – у джуніорів (всього лиш на 100 доларів). У тімлідів і «сеньор-девелоперів», відповідно, на 150 і 200 доларів. Яка ще сфера діяльності може похвалитися таким зростанням зарплат, та ще й у часи пандемії?
Якщо вам цікаво, де програмістам платять більше – у Києві чи інших містах – поглянемо на статистику. Якщо ви працюєте iOS-розробником і кодите на Swift, вам більше заплатять у Львові, ніж у Києві (в середньому 4400 тис. доларів проти 3100). А якщо ви програмуєте на інших мовах, то краще переїжджати до столиці.
Зазначимо, що в даному дослідженні не враховувалися зарплати тестувальників та інших нетехнічних спеціальностей. Але навіть і без вищенаведених цифр зрозуміло, що на програміста варто навчатися. Ця професія надає безліч можливостей, і, що дуже важливо, дає відчуття стабільності і впевненості у власному майбутньому.
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?