RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Новости Украины и мира
  4. Новости
  5. Держава планує перевчити безробітних на програмістів

Держава планує перевчити безробітних на програмістів

21.01.2021 604
Держава планує перевчити безробітних на програмістів

Держава планує перевчити безробітних на програмістів

21.01.2021     604

Приємні новини для тих громадян, які перебувають на обліку в Державному центрі зайнятості. Як стало відомо Jobs.ua, безробітних українців Міністерство економіки в рамках експерименту вирішили навчати ІТ-спеціальностей. Щоправда, поки що тільки в столиці. Але якщо експеримент визнають успішним, подібну практику запровадять в інших містах України.

Деталі запланованого експерименту

Про цю новину стало відомо 20 січня, коли Кабінет міністрів схвалив відповідну постанову. Кошти на проведення експерименту виділить Фонд загальнообов’язкового соціального страхування. Приємно відзначити, що відтепер кошти можуть освоюватися не лише акредитованими навч. закладами, а й приватними школами та академіями, які, хоч і не мають ліцензій та сертифікатів від Міносвіти, але готують кваліфікованих спеціалістів ІТ-сфери.

Щоб відібрати безробітних для безкоштовної програми навчання, будуть створені спеціальні комісії. По яким критеріям будуть відбиратися щасливчики – поки що невідомо.

Як зазначили в Мінекономіки, навчання триватиме не більше, ніж півроку. Всі безробітні, хто успішно завершить навчання, будуть працевлаштовані:

  • Мінімум на рік часу,
  • Розмір заробітної платні становитиме не менше, ніж дві мінімальні зарплати.

Що ж, це чудова новина для тих людей, які по якійсь причині стали безробітними. ІТ-сфера нашої країни активно розвивається навіть попри пандемію, і люди отримають шанс здобути перспективну професію і з достойною зарплатою. Хочеться, щоб подібних програм з часом з’являлося все більше. А кому цікаво, скільки отримують програмісти в Україні, читайте далі.

Скільки отримують українські айтішники?

Якщо порівнювати з літнім опитуванням, за півроку показники зарплати айтішників зросли майже на всіх посадах, і зросли в середньому на 200 доларів. Якщо говорити в цілому по Україні, в грудні середньостатистичний розробник отримав зарплату в розмірі 2,5 тис. доларів. Найбільшими зарплатами можуть похвалитися системні архітектори (близько 5,3 тис. доларів в місяць). Найменші зарплати отримують інтерни – 350 доларів в місяць.

Найбільше зарплати зросли у системних архітекторів – на 300 доларів, найменше – у джуніорів (всього лиш на 100 доларів). У тімлідів і «сеньор-девелоперів», відповідно, на 150 і 200 доларів. Яка ще сфера діяльності може похвалитися таким зростанням зарплат, та ще й у часи пандемії?

Якщо вам цікаво, де програмістам платять більше – у Києві чи інших містах – поглянемо на статистику. Якщо ви працюєте iOS-розробником і кодите на Swift, вам більше заплатять у Львові, ніж у Києві (в середньому 4400 тис. доларів проти 3100). А якщо ви програмуєте на інших мовах, то краще переїжджати до столиці.

Зазначимо, що в даному дослідженні не враховувалися зарплати тестувальників та інших нетехнічних спеціальностей. Але навіть і без вищенаведених цифр зрозуміло, що на програміста варто навчатися. Ця професія надає безліч можливостей, і, що дуже важливо, дає відчуття стабільності і впевненості у власному майбутньому.

Читайте также

  • Вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!23 Декабрь, 2024

    Дорогі партнери, колеги, друзі!

    Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!


  • Новорічні знижки на сайт Jobs.ua23 Декабрь, 2024

    Шановні клієнти!
    Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.

  • Тривожні сигнали: 5 рис, які мають насторожити рекрутера17 Декабрь, 2024

    Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.

  • Токсичні колеги: 7 життєвих уроків, які працюють на вас11 Декабрь, 2024

    Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.

  • Робота над помилками (у спілкуванні) 8 Декабрь, 2024

    Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.


↑ Наверх