Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Новини України і світу
  4. Новини
  5. Держава планує перевчити безробітних на програмістів

  Держава планує перевчити безробітних на програмістів

  21.01.2021 337
  Держава планує перевчити безробітних на програмістів

  Держава планує перевчити безробітних на програмістів

  21.01.2021     337

  Приємні новини для тих громадян, які перебувають на обліку в Державному центрі зайнятості. Як стало відомо Jobs.ua, безробітних українців Міністерство економіки в рамках експерименту вирішили навчати ІТ-спеціальностей. Щоправда, поки що тільки в столиці. Але якщо експеримент визнають успішним, подібну практику запровадять в інших містах України.

  Деталі запланованого експерименту

  Про цю новину стало відомо 20 січня, коли Кабінет міністрів схвалив відповідну постанову. Кошти на проведення експерименту виділить Фонд загальнообов’язкового соціального страхування. Приємно відзначити, що відтепер кошти можуть освоюватися не лише акредитованими навч. закладами, а й приватними школами та академіями, які, хоч і не мають ліцензій та сертифікатів від Міносвіти, але готують кваліфікованих спеціалістів ІТ-сфери.

  Щоб відібрати безробітних для безкоштовної програми навчання, будуть створені спеціальні комісії. По яким критеріям будуть відбиратися щасливчики – поки що невідомо.

  Як зазначили в Мінекономіки, навчання триватиме не більше, ніж півроку. Всі безробітні, хто успішно завершить навчання, будуть працевлаштовані:

  • Мінімум на рік часу,
  • Розмір заробітної платні становитиме не менше, ніж дві мінімальні зарплати.

  Що ж, це чудова новина для тих людей, які по якійсь причині стали безробітними. ІТ-сфера нашої країни активно розвивається навіть попри пандемію, і люди отримають шанс здобути перспективну професію і з достойною зарплатою. Хочеться, щоб подібних програм з часом з’являлося все більше. А кому цікаво, скільки отримують програмісти в Україні, читайте далі.

  Скільки отримують українські айтішники?

  Якщо порівнювати з літнім опитуванням, за півроку показники зарплати айтішників зросли майже на всіх посадах, і зросли в середньому на 200 доларів. Якщо говорити в цілому по Україні, в грудні середньостатистичний розробник отримав зарплату в розмірі 2,5 тис. доларів. Найбільшими зарплатами можуть похвалитися системні архітектори (близько 5,3 тис. доларів в місяць). Найменші зарплати отримують інтерни – 350 доларів в місяць.

  Найбільше зарплати зросли у системних архітекторів – на 300 доларів, найменше – у джуніорів (всього лиш на 100 доларів). У тімлідів і «сеньор-девелоперів», відповідно, на 150 і 200 доларів. Яка ще сфера діяльності може похвалитися таким зростанням зарплат, та ще й у часи пандемії?

  Якщо вам цікаво, де програмістам платять більше – у Києві чи інших містах – поглянемо на статистику. Якщо ви працюєте iOS-розробником і кодите на Swift, вам більше заплатять у Львові, ніж у Києві (в середньому 4400 тис. доларів проти 3100). А якщо ви програмуєте на інших мовах, то краще переїжджати до столиці.

  Зазначимо, що в даному дослідженні не враховувалися зарплати тестувальників та інших нетехнічних спеціальностей. Але навіть і без вищенаведених цифр зрозуміло, що на програміста варто навчатися. Ця професія надає безліч можливостей, і, що дуже важливо, дає відчуття стабільності і впевненості у власному майбутньому.

  Читайте також

  • Як працювати з токсичним керівником?23 лютий, 2021

   Токсичний стиль керівництва – це справжнє горе для підлеглих. Від такого начальника можна навчитися багатьом професійним навичкам, але це навчання відбувається в такій нестерпній атмосфері, що іноді немає бажання до роботи від слова зовсім.

  • Як підприємливі люди заробляють в новій соцмережі Clubhouse22 лютий, 2021

   Що з себе представляє нова соцмережа, яка стрімко набирає обороти, і як дехто вже примудряється заробляти на ній – давайте з’ясуємо разом з Jobs.ua.

  • Як контролювати свої емоції, працюючи зі складним клієнтом?21 лютий, 2021

   У таких ситуаціях людина може залишатися «сам на сам» з усім негативом розмови, яку він має «повернути у потрібне компанії русло»

  • Люди ривка: як з ними працювати19 лютий, 2021

   Начальники досить часто плутають таких людей з ледарями, які не вміють і не хочуть працювати. У випадку людей ривка – вони люблять і вміють працювати, тільки по-своєму. Але тут постає одна проблема. Як відрізнити людину ривка від нероби?

  • Дієві поради, як розбудити в собі великі пориви до творчості18 лютий, 2021

   Jobs.ua підібрав для вас чудові поради, які дозволять розбудити в собі великі пориви до творчих звершень, адже це вміння – творити яскраво і незабутньо – важливий аспект будь-якої творчої професії.

  Часто шукають

  ↑ Вгору