RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Соискателю
  4. Ищем вакансии
  5. Десять питань, які потрібно задати собі, перш ніж шукати нову роботу

Десять питань, які потрібно задати собі, перш ніж шукати нову роботу

18.07.2019 458Автор: Олександр Мавлідінов
Десять питань, які потрібно задати собі, перш ніж шукати нову роботу

Десять питань, які потрібно задати собі, перш ніж шукати нову роботу

18.07.2019     458Автор: 

Робота буває бажаною, буває й просто стерпною, можливо неулюбленою, але такою, що можна звикнути заради гідної оплати. Але, буває й так, що звична робота, одразу стає не просто небажаною справою, а починає сприйматися, як ненавісне зайняття, яке лише відбирає в людини життєвий час.

Або, інакше трапляється. Й роботу треба шукати не тільки на новому місці, а взагалі нову, бо та що була – «зістарилася» та втратила попит у новому автоматизованому світі.

У будь-якому разі, такі моменти треба використовувати для того, щоб не просто покірно змінити свій профіль спеціаліста, але спробувати знайте дійсно своє зайняття.

Питання, насправді непросте, але якщо, ви до того не питали в себе відверто «чим би я хотів займатися», та не шукали розуміння у тому, яка вона – ваша робота, почніть зараз. Так чи інакше, та пізнати про себе «щось нове» стане у нагоді кожній сучасній людині.

Щоб такий процес самопізнання видався ефективним та дійсно допоміг у прийняті рішення, існує десять стандартних питань, які треба поставити собі та відповіді на які, можуть вказати шлях до того, чим би ви насправді бажали заробляти на життя.

Тож, почнемо.

Звичайно, відповідати на такі запитання треба відверто.

Як я бачу свою роботу, що я там роблю та чим я дійсно хотів би займатися професійно?

Можливо, саме зараз, людина уперше за життя зрозуміє що жити не може без ризику або океану, давно прагнула рятувати життя чи те, що вона отримає справжнє задоволення від кухарства. Якою б не була відповідь, її треба прийняти – бо це, дійсно те, що здатне стати вашою справою життя.

В якому колективі найкомфортніше працювати чи мені краще працювати наодинці?

Часто, саме колективи стають справжніми мотиваторами для людини чи, навпаки, здатні перетворити її робоче життя на жах. Ті особи, хто дуже болісно сприймає атмосферу в команді, ризикують навіть реальним депресивним станом, негативно впливаючи на психічне здоров’я людини. Тож розуміння того в якому колективі краще працювати людині, одразу може підказати їй в якому напрямку вона може знайти те саме «своє».

пошук роботи

Чи має мій попередній професійний досвід приклади того, що мене реально цікавить?

Буває так, що у сучасному темпі життя, людина просто не встигає зафіксувати щось, що дійсно здатне приносити їй задоволення від життя. Ретельний аналіз своїх минулих робіт, може виявити неочікувані та приємні спогади щодо праці, яка встигла захопити та подарувати нове відчуття себе у робочому процесі.

На які мінімальні здобутки я міг би погодитися, щоб все ж таки почати освоювати те, чим зацікавився? Що ще я готовий стерпіти та як довго, для того, щоб почати робити те, чого прагну?

Розуміючи те, на які відмови для себе, людина здатна погодитися заради отримання можливості робити те, що їй до вподоби, вона зможе реальніше планувати майбутнє, за яке треба буде боротися.

Дуже важно визначити й те які ваші сильні сторони.

Це не тільки може допомогти у пошуках «роботи життя» але й морально підтримає людину у ті важкі моменти на шляху до омріяного працевлаштування.

Після того, як знайшли в себе сили – час відверто зізнатися у своїх слабкостях.

Це не менш важливо, ніж розуміння своєї сили. Попереджений – значить, озброєний. Тому, розуміння того які ваші сильні та слабкі сторони допоможе правильно використовувати потенціал та уникати ситуацій, що можуть мати негативний вплив на вас.

Чи готовий я працювати надмірно, виконуючи таку роботу? Й який, взагалі, робочий графік, є для мене ідеальний?

Готовність робити свою роботу без оглядок на «надмірність» - гарна ознака того, що ця робота таки «ваша». Розуміння того, у які робочі часи ви найбільш ефективні та скільки здатні працювати без шкоди для здоров’я, також допоможе визначити чи підходить вам те, про що ви думаєте.

Тепер настав час знайти головну «жертву». Для цього зрозумійте свої пріоритети на новій роботі та те, чого ви легко позбавитися заради збереження інших аспектів.

Дехто, скаженіє від варіантів втрати грошей, інші, взагалі не звертають увагу на такий аспект, повністю насолоджуючись самим творчим процесом роботи. Комусь буде легше відмовитися від заробітку, але зберегти можливість продовжити робити улюблену справу.

Якщо, ви вирішили яка нова робота чекатиме на вас, можна задавати й останнє питання для себе :

Які плани я маю на найближче майбутнє?

Відповідь на нього, не менш важлива, ніж й на перше запитання. Тільки певне розуміння того, куди вам рухатися далі, може перетворити усі бажання у реальність. Бо, за відсутністю конкретних планів, любе вірне рішення здатне скорим часом перетворюватися лише на приємне згадування. Але ж ви не для того починали цей самоаналіз.

Читайте также

  • Чому ми полишаємо вивчення англійської на пів дорозі?14 Февраль, 2025

    Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.

  • Ключові тренди на робочому місці, які формуватимуть 2025 рік12 Февраль, 2025

    Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.

  • Бізнес, творчість, штучний інтелект: вчимося зараз, щоб потім не відставати10 Февраль, 2025

    Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.

  • Що не забути взяти на навчання за кордоном? 9 Февраль, 2025

    Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.

  • Магістратура за кордоном: де навчатися українцям? 7 Февраль, 2025

    Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.


↑ Наверх