Робота буває бажаною, буває й просто стерпною, можливо неулюбленою, але такою, що можна звикнути заради гідної оплати. Але, буває й так, що звична робота, одразу стає не просто небажаною справою, а починає сприйматися, як ненавісне зайняття, яке лише відбирає в людини життєвий час.
Або, інакше трапляється. Й роботу треба шукати не тільки на новому місці, а взагалі нову, бо та що була – «зістарилася» та втратила попит у новому автоматизованому світі.
У будь-якому разі, такі моменти треба використовувати для того, щоб не просто покірно змінити свій профіль спеціаліста, але спробувати знайте дійсно своє зайняття.
Питання, насправді непросте, але якщо, ви до того не питали в себе відверто «чим би я хотів займатися», та не шукали розуміння у тому, яка вона – ваша робота, почніть зараз. Так чи інакше, та пізнати про себе «щось нове» стане у нагоді кожній сучасній людині.
Щоб такий процес самопізнання видався ефективним та дійсно допоміг у прийняті рішення, існує десять стандартних питань, які треба поставити собі та відповіді на які, можуть вказати шлях до того, чим би ви насправді бажали заробляти на життя.
Тож, почнемо.
Звичайно, відповідати на такі запитання треба відверто.
Можливо, саме зараз, людина уперше за життя зрозуміє що жити не може без ризику або океану, давно прагнула рятувати життя чи те, що вона отримає справжнє задоволення від кухарства. Якою б не була відповідь, її треба прийняти – бо це, дійсно те, що здатне стати вашою справою життя.
Часто, саме колективи стають справжніми мотиваторами для людини чи, навпаки, здатні перетворити її робоче життя на жах. Ті особи, хто дуже болісно сприймає атмосферу в команді, ризикують навіть реальним депресивним станом, негативно впливаючи на психічне здоров’я людини. Тож розуміння того в якому колективі краще працювати людині, одразу може підказати їй в якому напрямку вона може знайти те саме «своє».
Буває так, що у сучасному темпі життя, людина просто не встигає зафіксувати щось, що дійсно здатне приносити їй задоволення від життя. Ретельний аналіз своїх минулих робіт, може виявити неочікувані та приємні спогади щодо праці, яка встигла захопити та подарувати нове відчуття себе у робочому процесі.
Розуміючи те, на які відмови для себе, людина здатна погодитися заради отримання можливості робити те, що їй до вподоби, вона зможе реальніше планувати майбутнє, за яке треба буде боротися.
Дуже важно визначити й те які ваші сильні сторони.
Це не тільки може допомогти у пошуках «роботи життя» але й морально підтримає людину у ті важкі моменти на шляху до омріяного працевлаштування.
Це не менш важливо, ніж розуміння своєї сили. Попереджений – значить, озброєний. Тому, розуміння того які ваші сильні та слабкі сторони допоможе правильно використовувати потенціал та уникати ситуацій, що можуть мати негативний вплив на вас.
Готовність робити свою роботу без оглядок на «надмірність» - гарна ознака того, що ця робота таки «ваша». Розуміння того, у які робочі часи ви найбільш ефективні та скільки здатні працювати без шкоди для здоров’я, також допоможе визначити чи підходить вам те, про що ви думаєте.
Тепер настав час знайти головну «жертву». Для цього зрозумійте свої пріоритети на новій роботі та те, чого ви легко позбавитися заради збереження інших аспектів.
Дехто, скаженіє від варіантів втрати грошей, інші, взагалі не звертають увагу на такий аспект, повністю насолоджуючись самим творчим процесом роботи. Комусь буде легше відмовитися від заробітку, але зберегти можливість продовжити робити улюблену справу.
Якщо, ви вирішили яка нова робота чекатиме на вас, можна задавати й останнє питання для себе :
Відповідь на нього, не менш важлива, ніж й на перше запитання. Тільки певне розуміння того, куди вам рухатися далі, може перетворити усі бажання у реальність. Бо, за відсутністю конкретних планів, любе вірне рішення здатне скорим часом перетворюватися лише на приємне згадування. Але ж ви не для того починали цей самоаналіз.
Змінюватися в кращий бік, безперечно, варто. Та чи треба прив’язуватися до конкретної дати — Нового року, понеділка, першого числа? Спробуємо розібратися в цій статті.
В наш час недостатньо просто йти в ногу з часом. Потрібні інновації, щоб досягати успіху в бізнесі чи кар’єрі. А щоб створювати інновації, потрібні люди з інноваційним мисленням. Простіше кажучи, лідери. Розбираємося, як «прокачати» силу людських зв’язків у 2025 році, бо це справжній каталізатор майбутніх здобутків.
Опанування технік саморегуляції, пошук власних ресурсів для відновлення енергії стають справжнім викликом сьогодення. Розвиток таких навичок є критично важливим скілом для підтримки ментального здоров’я. Ми підібрали для вас дієві поради, як підтримати працівників під час кризи.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?