Цього режисера ми знаємо за фільмами «Титанік», «Термінатор», «Аватар». Дехто з нетерпінням очікує на продовження пригод американського десантника на Пандорі, а поки що разом з Jobs.ua давайте поговоримо, як цей режисер спромігся вивести рекламну кампанію кінострічок на зовсім інший рівень.
Фантастичний бойовик «Термінатор» про непереможного кіборга-прибульця з майбутнього, для якого кулі не становлять велику перешкоду, назавжди змінив жанр бойовика і задав стандарти жанру на десятиліття вперед. Все, за що ми любимо видовищні фільми – відмінний каст і режисура, цікава історія і герої, яким хочеться співпереживати, видовищна комп’ютерна анімація, яка на той час спричинила справжню революцію, музика і фірмові фрази персонажів – всі ці речі повною мірою присутні в «Термінаторі», а друга частина лише підсилила позиції першого фільму. Ну й харизма і атлетизм Арнольда Шварценеггера, звісно. Безперечно, без нього цей фільм не став би культовим.
І це не єдині здобутки Джеймса Кемерона на посту режисера. Як вдалося досягнути таких фантастичних результатів – касові збори в п’ять разів перевищили бюджет фільму (500 млн. доларів проти 100 млн.), і цей рекорд тримався дванадцять років (аж до «Матриці: Перезавантаження» в 2003 році)?
Звернемо увагу на дві суттєві речі, завдяки яким вдалося досягнути нечуваного успіху: трейлери і вдала рекламна кампанія. Поговоримо про кожну із складових успіху окремо.
Новим підходом до створення трейлерів Джеймс Кемерон закріпив у кіноіндустрії ідею, що просування фільму – це не менш важлива частина роботи, ніж написання сценарію і зйомки фільму. Занурюватися в передісторію не будемо, але основна пісня у фільмі належить рок-гурту Guns N’ Roses, мегапопулярному і мегаскандальному на той час (початок 1990-х). Так у чому полягала революційність підходу голлівудського режисера? Для Guns N’ Roses був відзнятий спеціальний відеокліп з Арнольдом Шварценеггером в головній ролі, а історія, показана в кліпі, мала свою сюжетну лінію, яка до того ж переривалася вставками з фільму та концертних виступів групи.
Кліп на пісню Guns N’ Roses щоденно крутили по декілька разів на МТV. Яку кращу рекламну кампанію можна придумати фантастичному бойовику з непереможним і бездушним роботом, в якому ще й зіграв кумир тодішньої молоді «Залізний Арні»? Та з мегапопулярними рокерами, кожного кліпу яких і кожної пісні сотні мільйонів фанатів у всьому світі чекали з величезним нетерпінням. Ось ця зв’язка – Кемерон, Арні та нова пісня Guns N’ Roses із революційним відеокліпом – відіграла величезну роль в просуванні фільму.
З тих пір підхід до трейлерів як важливого атрибуту просування фільмів змінився назавжди. Джеймс Кемерон навіть у сфері маркетингу зміг застосувати свої дивовижні здібності та уяву, задавши стандарти кіноіндустрії на десятки років уперед.
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?