Розглянемо два ефективні способи, щоб знімати стрес після робочих буднів. В ідеалі ці речі потрібно робити щодня.
Звичайно, ця порада не підійде людям, які не мають родину і живуть на самоті. Але можна бодай іноді влаштовувати вечері з друзями чи колегами по роботі, з якими у вас склалися приятельські стосунки.
Чому це так важливо, тобто вечеряти разом? Мабуть, ви теж полюбляєте ті сцени з американських фільмів, коли вся родина дружно збирається за столом та обговорює день, що минув. За такими епізодами просто приємно спостерігати, чи не так? І такі сцени подобаються не просто так: вони викликають нашу симпатію, бо вечеряти в колі сім’ї – це безцінно. Особливо гостро це відчувається зараз, в умовах війни з терористичним режимом рф. До речі, нове дослідження Американської асоціації серця показало, що 90% батьків висловилися за те, що спільні вечері суттєво знижують рівень стресу. І мається на увазі саме спільна вечеря, коли близькі люди за столом обговорюють події за цей день, цікавляться, як у кого минув день. Такі вечері не мають нічого спільного з тими прийомами їжі, коли сім’я вечеряє перед телевізором. Члени сім’ї в цей час фактично перебувають разом, але такі вечері чи обіди не мають нічого спільного з тими справжніми вечерями, які ми так любимо спостерігати на екранах телевізорів.
Люди, які брали участь в цьому опитуванні, у своїх відповідях зазначали, що бодай час від часу відчувають стрес. Ідеться про легкі форми стресу, і за такий варіант відповіді висловилися 65% опитаних. Ще 27% респондентів зазначили, що постійно відчувають високий рівень стресу. А за стресом, як ми всі знаємо, ховається багато неприємних хвороб. І якщо з цим стресом щось не робити, ризик інсульту, появи діабету чи проблем із серцем значно зростає.
Тому намагайтеся зібрати всю родину разом за вечірнім столом. Спільне вживання їжі з іншими людьми зменшує рівень стресу і слугує своєрідним емоційним розвантаженням, а також підвищує самооцінку і поліпшує соціальні зв’язки. Навіть один вдалий жарт за столом може подарувати приємний настрій на весь вечір.
Так, це не так легко, як здається – регулярно збирати сім’ю за вечерею чи сніданком. Принаймні, один-два рази на тиждень це реально реалізувати. Запрошуйте на вечерю друзів та близьких колег, щоб закріпити цю чудову традицію. А якщо дорогі вам люди перебувають надто далеко, вихід теж є – повечеряти разом за допомогою Zoom`у чи Скайпу.
Обійми теж володіють такою чудовою властивістю, тобто знижувати рівень стресу. Обіймайтеся на прощання з колегами по роботі, якщо ви їх дійсно любите і цінуєте, а вони – вас; обіймайтеся з рідними людьми, коли виходите з дому чи зустрічаєтеся після робочого дня. В наш час такі прості та буденні, здавалося б, речі набувають особливої ваги і цінності.
Погоджуєтесь з тим, що без обіймів у цьому світі погано живеться (навіть і без війни)? І якщо вам є щовечора та щоранку кого обійняти – ви вже досить багата людина. Портал Jobs.ua закликає вас не забувати про це, як і не забувати про своє ментальне здоров’я в умовах війни.
Прояви дискримінації на співбесідах зазвичай не вибиваються зі стандартного кола питань. Хоча іноді HR-спеціалісти можуть і здивувати. Сьогодні з’ясовуємо, як відповідати кандидату в подібних ситуаціях.
Ще в часи пандемії фрилансерські заробітки для багатьох українців стали справжнім порятунком. Відтак чимало батьків усвідомили просту істину: потрібно не лише вчити дітей фінансовій грамотності, а й зацікавлювати дитину фрилансом. Як це робити? Детальніше читайте в статті.
Робочі зустрічі не завжди минають ефективно, бажані результати залежать від низки факторів. Чому так відбувається і як цьому запобігти, — читайте в статті.
Насправді це серйозна проблема багатьох людей, тобто вміння працювати з власною агресією. З’ясуємо разом з Jobs.ua, як правильно працювати з агресією і знайти їй краще застосування, аніж ображати одне одного в соцмережах.
Змінюватися в кращий бік, безперечно, варто. Та чи треба прив’язуватися до конкретної дати — Нового року, понеділка, першого числа? Спробуємо розібратися в цій статті.