Знати б такі важелі впливу на роботодавця, які гарантовано дають підвищення зарплати чи підвищення по кар’єрним сходам. Якщо ви вважаєте, що на будь-які запити підвищити заробітну плату роботодавець відповість відмовою, то ви дуже помиляєтесь. Прохання чи випрошування навряд подіють. Але існують все ж таки вагомі фрази, які можуть змусити керівника прийняти правильне рішення на вашу користь. Сьогодні в статті Jobs.ua розкаже, як правильно заводити ділову розмову, та що говорити директору щодо підвищення заробітної плати.
Багато хто з роботодавців уникають розв'язання фінансового питання та якщо справа дійшла до серйозної розмови, акуратно, точно й лаконічно витягуйте з неї по максимальній. Почніть зазначати наступні факти, головне щоб вони відповідали дійсності.
Фраза “Я виріс професійно на відміну від минулого року” натякає роботодавцю що ви довели свої професійні компетентності до ідеалу, або покращили ті, які були на нижчому рівні. Це маячок для роботодавця передивитися та переоцінити показники ефективності та якість роботи співробітника. І якщо цього не достатньо для підвищення заробітної плати, то цього достатньо для заохочувальних відзнак.
Якщо ви відчуваєте, що ваш спектр роботи охоплює більше відповідальності, то час сказати директору: “У мене стало більше обов’язків”. При цьому не забудьте зазначити, що ви зовсім не проти, але б хотіли, щоб ваша праця була оцінена відповідно. Роботодавець, буде розуміти, що ви готові подовжувати працювати з тою самою напругою, але потребуєте фінансової компенсації і не розкидає завдання серед інших співробітників.
З фразою про те, що ви перевиконали свій місячний план будьте акуратними. По-перше, будьте готові показати готові звіти з зазначеними цифрами, по-друге, будьте готові до того, що від вас тепер завжди будуть вимагати подібні результати, а може й вищі від цих. До речі, можете похвалитися виконанням місячного плану не тільки в доході, а й у кількості укладених договорів тощо. Подивитися, яка сама робота далась вам найкращим чином й наголосити на ній.
“Я знаю, як досягти кращих результатів” - фраза, що примусить вашого керівника прислухатись до вас і переглянути всі зазначені вами вагомі теорії та припущення. Якщо ваші ідеї й справді виявляться дієвими та новими в досягненні успіху і ви зможете переконати в цьому керівника, то можете просити підвищення. Але тільки після перевірки цих теорій та ідей.
З наступною фразою також будьте дуже акуратними, використовуйте лише якщо це правда й в окремих випадках: “А ось в іншій компанії мені запропонували більше зарплату”. Ця фраза може зіграти як на користь, так і навпаки. Бо залишити в компанії роботодавці бажають тільки найефективніших співробітників. Якщо запит спрацює проти вас, то роботодавець одразу відпустить вас фразою: “То йдіть туди”.
Використовуйте ці фрази обережно, не зловживаючи, якщо хочете домогтися від керівника підвищення заробітної плати або збираючись кар’єрними сходами.
З приходом Трампа в Овальний кабінет очікуються зміни в багатьох сферах американського життя. Маск і Рамасвамі нещодавно заявили, що віддалена робота була «привілеєм ковідного часу», а в 2025 році федеральні службовці повинні відвідувати офіс п’ять днів на тиждень. Наскільки правдивими є їхні судження, і що загалом в перспективі може змінитися цьогоріч на американському ринку праці, з’ясовували Jobs.ua.
Прояви дискримінації на співбесідах зазвичай не вибиваються зі стандартного кола питань. Хоча іноді HR-спеціалісти можуть і здивувати. Сьогодні з’ясовуємо, як відповідати кандидату в подібних ситуаціях.
Ще в часи пандемії фрилансерські заробітки для багатьох українців стали справжнім порятунком. Відтак чимало батьків усвідомили просту істину: потрібно не лише вчити дітей фінансовій грамотності, а й зацікавлювати дитину фрилансом. Як це робити? Детальніше читайте в статті.
Робочі зустрічі не завжди минають ефективно, бажані результати залежать від низки факторів. Чому так відбувається і як цьому запобігти, — читайте в статті.
Насправді це серйозна проблема багатьох людей, тобто вміння працювати з власною агресією. З’ясуємо разом з Jobs.ua, як правильно працювати з агресією і знайти їй краще застосування, аніж ображати одне одного в соцмережах.