Знати б такі важелі впливу на роботодавця, які гарантовано дають підвищення зарплати чи підвищення по кар’єрним сходам. Якщо ви вважаєте, що на будь-які запити підвищити заробітну плату роботодавець відповість відмовою, то ви дуже помиляєтесь. Прохання чи випрошування навряд подіють. Але існують все ж таки вагомі фрази, які можуть змусити керівника прийняти правильне рішення на вашу користь. Сьогодні в статті Jobs.ua розкаже, як правильно заводити ділову розмову, та що говорити директору щодо підвищення заробітної плати.
Багато хто з роботодавців уникають розв'язання фінансового питання та якщо справа дійшла до серйозної розмови, акуратно, точно й лаконічно витягуйте з неї по максимальній. Почніть зазначати наступні факти, головне щоб вони відповідали дійсності.
Фраза “Я виріс професійно на відміну від минулого року” натякає роботодавцю що ви довели свої професійні компетентності до ідеалу, або покращили ті, які були на нижчому рівні. Це маячок для роботодавця передивитися та переоцінити показники ефективності та якість роботи співробітника. І якщо цього не достатньо для підвищення заробітної плати, то цього достатньо для заохочувальних відзнак.
Якщо ви відчуваєте, що ваш спектр роботи охоплює більше відповідальності, то час сказати директору: “У мене стало більше обов’язків”. При цьому не забудьте зазначити, що ви зовсім не проти, але б хотіли, щоб ваша праця була оцінена відповідно. Роботодавець, буде розуміти, що ви готові подовжувати працювати з тою самою напругою, але потребуєте фінансової компенсації і не розкидає завдання серед інших співробітників.
З фразою про те, що ви перевиконали свій місячний план будьте акуратними. По-перше, будьте готові показати готові звіти з зазначеними цифрами, по-друге, будьте готові до того, що від вас тепер завжди будуть вимагати подібні результати, а може й вищі від цих. До речі, можете похвалитися виконанням місячного плану не тільки в доході, а й у кількості укладених договорів тощо. Подивитися, яка сама робота далась вам найкращим чином й наголосити на ній.
“Я знаю, як досягти кращих результатів” - фраза, що примусить вашого керівника прислухатись до вас і переглянути всі зазначені вами вагомі теорії та припущення. Якщо ваші ідеї й справді виявляться дієвими та новими в досягненні успіху і ви зможете переконати в цьому керівника, то можете просити підвищення. Але тільки після перевірки цих теорій та ідей.
З наступною фразою також будьте дуже акуратними, використовуйте лише якщо це правда й в окремих випадках: “А ось в іншій компанії мені запропонували більше зарплату”. Ця фраза може зіграти як на користь, так і навпаки. Бо залишити в компанії роботодавці бажають тільки найефективніших співробітників. Якщо запит спрацює проти вас, то роботодавець одразу відпустить вас фразою: “То йдіть туди”.
Використовуйте ці фрази обережно, не зловживаючи, якщо хочете домогтися від керівника підвищення заробітної плати або збираючись кар’єрними сходами.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?
Дорогі партнери, колеги, друзі!
Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!
Шановні клієнти!
Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.