Війна суттєво «перекроїла» ринок праці в Україні. І це цілком зрозуміло, адже тільки за приблизними підрахунками близько 3 млн. українців стали біженцями чи тимчасово переміщеними особами. Багато підприємств закрилися, а скільки людей втратили роботу – достеменно не відомо. Але з ринком онлайн-роботи дещо інша ситуація. Портал з працевлаштування Jobs.ua пропонує з’ясувати, як ведеться фрілансерам під час війни, а також спрогнозуємо, які професії будуть актуальними після завершення війни.
Фрілансерам в певному сенсі пощастило. І це не дивно, адже для дистанційної роботи, як правило, потрібен комп’ютер чи планшет, а також доступ до інтернету. Як показує статистика найбільшої української біржі фрілансу Freelancehunt, активність на біржі становить близько 50% від довоєнних показників. І це при тому, що в перший тиждень війни кількість замовлень впала майже на 90%.
Наразі найбільш популярними є фрілансери в таких галузях: перекладацька діяльність, дизайн, обробка даних. Стабільним можна назвати попит на ІТ-фахівців, особливо якщо говоримо про розробників мобільних додатків. Якщо ж говорити про спеціалістів, які займаються просуванням рекламних продуктів у соцмережах, потреба в них практично відсутня.
Зауважимо також, що більшість російських замовників пішли з українських онлайн-бірж. Але для фрілансерів з України, безперечно, в цьому є великий плюс: можна переорієнтовуватися на зарубіжні ринки – приміром, Fiverr чи UpWork. Звичайно, для отримання замовлень з-за кордону потрібно володіти англійською бодай на базовому рівні, але й заробіток в такому випадку буде значно вищим.
Багатьох українців уже цікавить питання, які професії будуть актуальними після завершення війни. Звичайно, це будуть будівельники: маляри, штукатури, будівельники мостів та доріг, інженери, озеленювачі. Також користуватимуться попитом менеджери з продажу. Але маються на увазі саме ті фахівці, які спеціалізуватимуться на реалізації будівельних матеріалів: цегли, цементу, пластикових вікон тощо. Зараз навіть складно уявити, скільки будматеріалів знадобиться для відновлення тих страшних руйнацій, яких уже зазнали міста та інші населені пункти на території нашої країни.
Ще один напрямок, який буде вкрай затребуваним – власне, він уже є дуже актуальним – це фахівці, які займатимуться психологічною реабілітацією як військових, так і цивільного населення. Простіше кажучи, Україні буде потрібна велика кількість психологів та психотерапевтів. Люди, в яких війна забрала домівки, рідних, а заразом з тим і сенс життя, потребуватимуть серйозної психологічної підтримки і допомоги. Також чималим буде попит на професії поліцейських, медиків, працівників ДСНС. Не менш престижною залишатиметься служба в збройних силах України.
Дорогі партнери, колеги, друзі!
Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!
Шановні клієнти!
Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.
Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.
Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.