Війна суттєво «перекроїла» ринок праці в Україні. І це цілком зрозуміло, адже тільки за приблизними підрахунками близько 3 млн. українців стали біженцями чи тимчасово переміщеними особами. Багато підприємств закрилися, а скільки людей втратили роботу – достеменно не відомо. Але з ринком онлайн-роботи дещо інша ситуація. Портал з працевлаштування Jobs.ua пропонує з’ясувати, як ведеться фрілансерам під час війни, а також спрогнозуємо, які професії будуть актуальними після завершення війни.
Фрілансерам в певному сенсі пощастило. І це не дивно, адже для дистанційної роботи, як правило, потрібен комп’ютер чи планшет, а також доступ до інтернету. Як показує статистика найбільшої української біржі фрілансу Freelancehunt, активність на біржі становить близько 50% від довоєнних показників. І це при тому, що в перший тиждень війни кількість замовлень впала майже на 90%.
Наразі найбільш популярними є фрілансери в таких галузях: перекладацька діяльність, дизайн, обробка даних. Стабільним можна назвати попит на ІТ-фахівців, особливо якщо говоримо про розробників мобільних додатків. Якщо ж говорити про спеціалістів, які займаються просуванням рекламних продуктів у соцмережах, потреба в них практично відсутня.
Зауважимо також, що більшість російських замовників пішли з українських онлайн-бірж. Але для фрілансерів з України, безперечно, в цьому є великий плюс: можна переорієнтовуватися на зарубіжні ринки – приміром, Fiverr чи UpWork. Звичайно, для отримання замовлень з-за кордону потрібно володіти англійською бодай на базовому рівні, але й заробіток в такому випадку буде значно вищим.
Багатьох українців уже цікавить питання, які професії будуть актуальними після завершення війни. Звичайно, це будуть будівельники: маляри, штукатури, будівельники мостів та доріг, інженери, озеленювачі. Також користуватимуться попитом менеджери з продажу. Але маються на увазі саме ті фахівці, які спеціалізуватимуться на реалізації будівельних матеріалів: цегли, цементу, пластикових вікон тощо. Зараз навіть складно уявити, скільки будматеріалів знадобиться для відновлення тих страшних руйнацій, яких уже зазнали міста та інші населені пункти на території нашої країни.
Ще один напрямок, який буде вкрай затребуваним – власне, він уже є дуже актуальним – це фахівці, які займатимуться психологічною реабілітацією як військових, так і цивільного населення. Простіше кажучи, Україні буде потрібна велика кількість психологів та психотерапевтів. Люди, в яких війна забрала домівки, рідних, а заразом з тим і сенс життя, потребуватимуть серйозної психологічної підтримки і допомоги. Також чималим буде попит на професії поліцейських, медиків, працівників ДСНС. Не менш престижною залишатиметься служба в збройних силах України.
Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.
Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.
Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.