RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Все о работе
  4. Денежный вопрос
  5. Гроші, гени, здоров’я: вміння заробляти передається в спадок?

Гроші, гени, здоров’я: вміння заробляти передається в спадок?

19.02.2025 17
Гроші, гени, здоров’я: вміння заробляти передається в спадок?

Гроші, гени, здоров’я: вміння заробляти передається в спадок?

19.02.2025     17

Нещодавно в одній з публікацій ми зазначали, чому потрібно зацікавлювати дітей фрилансом. А недавнє комплексне дослідження, яке здійснила низка університетів з усього світу, виявила цікаву річ: зв’язок між генами людини, її здоров’ям і вмінням заробляти гроші. Розбираємося разом із Jobs.ua, в чому полягає суть дослідження, і яке значення воно має для кожного з нас.

Про що зазначали попередні дослідження?

В науковому світі завжди існував великий інтерес до взаємозв’язку між соціально-економічним статусом і здоров’ям. Вчені неодноразово виявляли стійку кореляцію між станом здоров’я людей і їхніми статками. Втім, це очевидно й без досліджень: заможна людина має більше засобів та можливостей піклуватися про себе, а фінансова забезпеченість дає впевненість у майбутньому. Крім того, більший дохід дає змогу відправляти дітей в престижні заклади та оплачувати дорогі медичні послуги й косметичні процедури.

З усім цим наче все зрозуміло. Та автори цього дослідження пішли ще далі. Вони поставили собі за ціль виявити, якою мірою та як саме генетичні фактори пов’язані зі здоров’ям і вмінням заробляти гроші.

Коротко про дослідження

Висновки вчених будуються на дослідженні генетичної інформації більш ніж 668 тис. людей (переважно в Європі). Співавтори дослідження — Абдель Абделлаї, Девід Хілл і Філіпп Д. Келінґер, — в інтерв’ю Medical Xpress розповіли, що враховували, зокрема, й родинне оточення людини. Вчені знайшли підтвердження того, що генетичні фактори людини, які впливають на дохід, відрізняються від країни до країни. Простіше кажучи, соціальне та економічне середовище впливає на те, як проявляться набуті генетичні схильності.

Невеликий відступ, або про гроші і геніальність

Письменник і оратор Ерік Вайнер в книзі «Географія геніальності» теж підмітив цю важливу річ. В 3-му розділі, який називається «Геніальність там, де розуміються на грошах: Флоренція», автор препарує феномен Відродження і появу її геніїв, які творили саме у Флоренції (Данте, Джотто, Мікеланджело, Боттічеллі, да Вінчі). Аналізуючи життя й побут тогочасної Флорентійської республіки, Вайнер приходить до цілком очевидних висновків: Ренесанс не відбувся б без ділової хватки флорентійців, без їхнього вміння заробляти гроші. Купці, банкіри та інші впливові флорентійці вкладалися в культуру, допомагали митцям фінансово, тому становлення геніїв і поява їхніх видатних робіт стала можливою завдяки золотому флорину.

Цю книгу видало харківське видавництво «Віват» ще в 2021 році. Рекомендуємо до прочитання.

Гроші, освіта, гени… а нам яка користь?

Повернемось до нашого дослідження. Вчені помітили, зокрема, що зв’язок між генетичною варіантністю і доходом поширювався також на освіту. І дійсно, успішні люди люблять навчатися і пізнавати нове. І прищеплюють це своїм дітям ще змалку. А невдачі… невдачі для них радше спосіб спробувати по-іншому, піти іншим шляхом, а не кидати все на пів дорозі. Як-от вивчення англійської.

Висновки напрошуються самі: вчитися фінансовій грамотності, вчитися інвестувати і передавати ці знання дітям. «Правильні» гени — це добре, безумовно, та їхня відсутність не означає, що все втрачено.

Читайте также

  • Що запитати в кандидата, щоб отримати його «так»?17 Февраль, 2025

    Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.

  • Чому ми полишаємо вивчення англійської на пів дорозі?14 Февраль, 2025

    Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.

  • Ключові тренди на робочому місці, які формуватимуть 2025 рік12 Февраль, 2025

    Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.

  • Бізнес, творчість, штучний інтелект: вчимося зараз, щоб потім не відставати10 Февраль, 2025

    Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.

  • Що не забути взяти на навчання за кордоном? 9 Февраль, 2025

    Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.


↑ Наверх