Чаще всего стресс настигает тех, кто...
• ...не успел вовремя выполнить какую-то работу. Вам поручили отыскать в Интернете цены на самые дешевые кактусы, отведя на это это час, а вы этого не сделали и за 2 часа – и в результате получили стресс;
• ...не знает, как выполнить порученную работу. Например, вас попросили рассчитать в Exel несколько формул, а как это сделать, не рассказали;
• ...боится сделать работу плохо или хуже других. Вас попросили составить карту поездок автомобиля по магазинам с учетом экономии бензина. Вы боитесь сделать план неэкономным – и в результате очень переживаете. Если же это задание поручено на пару с коллегой, вас могут одолевать мучения: “А вдруг коллега сделает работу лучше, его похвалят, а меня – нет?”
Способы борьбы со стрессом. Слагаемые этой борьбы – хорошая физическая форма, позитивное мышление, верно обозначенные цели, работа над ошибками.
• Поделитесь своей “бедой” с людьми, которые готовы вас поддержать.
• Продумайте план действий на тот случай, если у вас что-то не сложится.
• Подумайте, кому вы можете поручить часть дела или все дело целиком; под каким предлогом стоит от этого дела отказаться.
• Решите для себя: возможно, вы и не самый лучший специалист, но здоровье вам все равно дороже.
• Постарайтесь понять: ничего фатального не происходит.
Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.
Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.